Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Miłość - tyle dasz, ile masz! Zaproszenie na konferencję w Gdańsku

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Zapraszamy na XIII edycję konferencji z cyklu Zagrożenia rozwoju osobowości młodego człowieka na początku XXI wieku. Tegoroczna konferencja jest dedykowana śp. ks. Januszowi Witkowskiemu.

Spotkanie to jest skierowane do środowisk pracujących z dziećmi i młodzieżą, rodziców, nauczycieli i katechetów.

Termin: 23 i 24 listopada 2019 r.

Miejsce konferencji: audytorium Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego, ul. Bażyńskiego 4, 80-309 Gdańsk - Oliwa.

Czytaj więcej...

Rezolucja Parlamentu Europejskiego przeciwko Polsce za projekt dotyczący edukacji seksualnej – przyjęta!

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Współautorem projektu jest europoseł partii Wiosna Robert Biedroń, który podczas głosowania był nieobecny. Za przyjęciem rezolucji głosowało 471 europosłów, 128 było przeciw, a 57 wstrzymało się od głosu. Pod projektem rezolucji podpisani są europosłowie największych frakcji w PE: EPL, socjaliści, Odnowić Europę, Zieloni i GUE.

Rezolucja jest apelem do polskiego parlamentu o wstrzymanie się od przyjęcia proponowanego projektu ustawy oraz o zapewnienie młodzieży dostępu do kompleksowej edukacji seksualnej. Europosłowie zaznaczyli, że zakres proponowanych przepisów prawa potencjalnie grozi wszystkim osobom - a w szczególności edukatorom seksualnym, w tym nauczycielom, pracownikom służby zdrowia, pisarzom, wydawcom, organizacjom społeczeństwa obywatelskiego, dziennikarzom, rodzicom i opiekunom prawnym – karą pozbawienia wolności do trzech lat za nauczanie o ludzkiej seksualności, zdrowiu i stosunkach intymnych. Podkreślono również, że projekt miałby blokujący wpływ na edukatorów i że jedną z głównych barier dla edukacji seksualnej jest fakt, iż edukatorzy nie są wspierani.

Czytaj więcej...

Posłanka „Lewicy” szefową Sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Magdalena Biejat, debiutująca posłanka „Lewicy”, została wybrana przewodniczącą Sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. Tym samym „Lewica” przejęła komisję, która zajmuje się m.in. projektami dotyczącymi życia poczętego oraz legalizacją „nowych” form małżeństwa i rodziny.

Jej kandydaturę poparli między innymi niektórzy posłowie Prawa i Sprawiedliwości! Kontrkandydatem Biejat był Grzegorz Braun z ramienia Konfederacji. PiS swojego kandydata nie zgłosiło.

Czytaj więcej...

Propaganda globalnego ocieplenia a kontrola populacji

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Steven Mosher, prezes Population Research Institute w USA, w swojej wypowiedzi dla Christian Post podkreślił, że nowe propozycje środowiska naukowego w odniesieniu do „konieczności” ograniczenia liczby ludności z powodu zmian klimatycznych opierają się na fałszywych, nie udowodnionych założeniach i w konsekwencji doprowadzą do niewypowiedzianych cierpień ludzi.

Wypowiedź Moshera odnosiła się do apelu, podpisanego przez jedenaście tysięcy naukowców, którzy wzywają do wprowadzenia koniecznych środków kontroli populacji, aby uniknąć przeludnienia i cierpień ludzi na skutek globalnych zmian klimatycznych. ogłosili oni dokument, w którym głoszą, że z powodu zbliżającego się kryzysu klimatycznego, w celu ograniczenia szkód wyrządzanych środowisku przez emisję gazów cieplarniach, musi być więcej kontroli nad bardzo dynamicznie rozwijającą się populacją globalną, która obecnie wzrasta o ponad 200 000 osób dziennie. Tezę tę ogłosił Daily Mail jako uzasadnioną naukowo konieczność.

Czytaj więcej...

Komunikat abp. Stanisława Gądeckiego nt. odmowy rozpatrzenia wniosku poselskiego dotyczącego aborcji eugenicznej przez Trybunał Konstytucyjny

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Kto by to dziecko przyjął w imię moje, Mnie przyjmuje;
a kto by Mnie przyjął, przyjmuje Tego, który Mnie posłał” (Łk 9,48).

Ze smutkiem przyjęliśmy odmowę rozpatrzenia wniosku poselskiego odnoszącego się do kwestii konstytucyjności tzw. aborcji eugenicznej przez Trybunał Konstytucyjny. W przeszłości Trybunał Konstytucyjny zapisał się chwalebnie w polskiej debacie na temat prawnej ochrony dziecka poczętego. W wydanym pod przewodnictwem prof. Andrzeja Zolla w 1997 roku orzeczeniu (K. 26/96) uznał on, że: Demokratyczne państwo prawa jako naczelną wartość stawia człowieka i dobra dla niego najcenniejsze.

Czytaj więcej...

Ludzka „reprodukcja” staje się dochodowym biznesem, w którym towarem jest dziecko

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

„Washington Post” opublikował historię Danielle Rizzo, lesbijki, która urodziła dwoje dzieci, kupując nasienie od dawcy w tzw. banku spermy. Jej synowie mają obecnie 7 i 6 lat, ale są obciążeni dziedzicznym autyzmem. Okazało się, że na to schorzenie cierpi kilkanaścioro dzieci, rozsianych po całych Stanach Zjednoczonych i Europie. Wszystkie zostały poczęte dzięki zakupowi i wykorzystaniu nasienia od tego samego dawcy. Wiele z nich ma potwierdzone diagnozy ADHD, dysleksji, zaburzeń układu nerwowego, padaczki i innych zaburzeń rozwojowych oraz trudności w nauce.

Czytaj więcej...

Dziecko z „in vitro” z trojgiem rodziców

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Komisja Senatu Australii, w której dominują przedstawiciele Partii Zielonych, zaleciła rządowi rozważenie legalizacji eksperymentów medycznych, które podczas zapłodnienia pozaustrojowego (in vitro) wykorzystują materiał genetyczny od dwóch matek, co powoduje, że w ten sposób poczęte dziecko ma troje genetycznych rodziców. Rząd z kolei zwrócił się do National Health and Medical Research Council (Rady ds. Zdrowia Narodowego oraz Badań Medycznych) o przeprowadzenie ogólnonarodowych konsultacji w tej sprawie.

Czytaj więcej...

Nowa kampania PR feministek – aborcję nazwały „aktem miłości i współczucia”!

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Zwolennicy aborcji zawsze stosowali manipulację językową, aby ukryć swoje prawdziwe intencje. Słowa aborcja na międzynarodowych konferencjach od dawna w ogóle się nie używa. Wszystko zostało ukryte przez redefiniowanie starych, powszechnie akceptowanych pojęć. Mieliśmy już poważne próby zmiany definicji małżeństwa i rodziny. Prokreację nazwano reprodukcją. Zmieniono definicję zdrowia, które stało się nie tylko brakiem choroby, ale subiektywnym odczuciem dobrostanu i dobrego samopoczucia. Aborcję ukryto więc pod hasłem „zdrowia reprodukcyjnego” czy „usług” tegoż zdrowia.

Nieustannie są też podejmowane próby, aby postulaty aborcyjne ukryć pod hasłem „praw kobiet”. Te niejednoznaczne slogany, często są definiowane cząstkowo w kolejnych dokumentach agend międzynarodowych i chociaż większość z nich nie jest elementem prawa międzynarodowego, wchodzą do powszechnego użycia, kształtując świadomość i zachowania ludzi. Stare hasło Karola Marksa, że byt kształtuje świadomość, dzisiaj jest realizowane w nieco zmienionej postaci: świadomość kształtuje język.

Czytaj więcej...

Trochę „ploteczek” o Abby Johnson, bohaterce filmu „Nieplanowane”

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

W ostatnich dniach na ekranach polskich kin pojawił się znakomity, amerykański film „Nieplanowane”. Budzi wielkie zainteresowanie, więc z pewnością wielu Polaków już go obejrzało. Naprawdę warto go zobaczyć! Film ten jest oparty na faktach. To sfilmowana biograficzna książka Abby Johnson, która przez osiem lat pracowała w największej, amerykańskiej korporacji aborcyjnej, dochodząc do stanowiska dyrektorki dużej placówki w Teksasie.

Czytaj więcej...

„Zrób to sama” –nielegalna promocja pigułki aborcyjnej bez mówienia prawdy o skutkach

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Podczas historycznej już kampanii w celu zalegalizowania aborcji walczące feministki jako koronny argument pokazywały narażanie kobiet na wyjątkowe cierpienia i zagrożenie zdrowia i życia podczas nielegalnych aborcji dokonywanych w domu. Podkreślały też, że wyjątkowo stresujący dla kobiety jest widok poronionego dziecka. Obecnie po 46 latach od zalegalizowania aborcji w USA (od 1973 roku),  propaganda zatoczyła pełne koło. Teraz jako wielkie osiągnięcie nielegalnie promuje się pigułki aborcyjne i proponuje kobiecie: „zrób to sama”. O cierpieniu, powikłaniach, zagrożeniu zdrowia i życia nie mówi się wcale.

Czytaj więcej...

Należymy do:

Informacja o filmie "Nieplanowane"

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3
wiadomosci pro-life

Zapisz się, aby otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie!


Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

Media społecznościowe


materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)

PayPal € (Euro)

3. Pobierz przekaz pocztowy (pdf), wydrukuj i wypełniony nadaj na poczcie lub w banku.

4. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

fromoceantoocean
 
logoFKP 01
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag