Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Projekt rezolucji PE w sprawie prawa do aborcji będzie omawiany na sesji plenarnej 23 czerwca br.

Projekt rezolucji dotyczący promocji aborcji i ograniczenia klauzuli sumienia dla lekarzy ma być omawiany podczas sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego 23 czerwca br. Wnioskodawcą jest europoseł z Chorwacji Predrag Matić. Projekt rezolucji jest zatytułowany: Sytuacja zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego oraz praw kobiet w UE w kontekście zdrowia kobiet. Promuje on w bardzo jednoznaczny i radykalny sposób aborcję jako prawo kobiety do ochrony zdrowia (reprodukcyjnego) oraz wzywa do zniesienia prawa personelu medycznego do sprzeciwu sumienia.

Czytaj więcej...

Marsz dla Życia w Kanadzie jest planowany pomimo lockdownu

Obecna sytuacja w Kanadzie jest bardzo trudna. Rząd wprowadził poważne restrykcje, które w wielu przypadkach naruszają kanadyjską Kartę Praw i Wolności. Aborcja jest w pełni dozwolona, wszelkie protesty przed placówkami aborcyjnymi zakazane i karane (jak w przypadku Mary Wagner), eutanazja zalegalizowana, a domy opieki pozbawiane finansowania, jeżeli odmawiają jej stosowania wobec swoich pacjentów.

Czytaj więcej...

Aborcje selektywne ze względu na płeć w Indiach – brakuje ok. 22 mln. dziewczynek

Nie tylko Chińczycy pozbywają się dziewczynek. Podobny problem można zaobserwować w Indiach, chociaż przyczyny są inne. W Chinach jest to reakcja rodzin na politykę jednego dziecka. Jeżeli pozwolenie na dziecko można dostać tylko jeden raz, powinien się urodzić chłopiec, który zgodnie z tradycją będzie następcą rodu. Szacuje się, że obecnie w Chinach brakuje ok. 65 mln. dziewczynek, co powoduje narastające problemy demograficzne i społeczne.

Czytaj więcej...

Spadek dzietności z powodu COVID-19 – w USA najniższy poziom od 1979 roku

Można się było spodziewać, że pandemia koronawirusa spowoduje spadek dzietności na całym świecie. Dotychczas jednak jeszcze nie było podsumowań za 2020 rok. Właśnie opublikowano raport na temat liczby urodzeń w USA za 2020 rok. Okazuje się, że w 2020 roku odnotowano spadek o 4%. poziom wskaźnika urodzeń w USA jest to rekordowo niski, najniższy od 1979 roku.
\W pierwszych dniach maja National Center for Health Statistics opublikował dane pokazujące, że w roku 2020 liczba urodzeń w Stanach Zjednoczonych spadła z 3 747 540 do 3 605 201. Według CBS News dane z 27 stanów pokazują, że w grudniu, czyli dziewięć miesięcy po rozpoczęciu pierwszego lockdownu, nastąpił 7-procentowy spadek wskaźnika urodzeń.

Czytaj więcej...

Nowe amerykańskie badanie wykazało, że 64% kobiet odczuwa poważną presję, aby dokonały aborcji

Badanie to zostało przeprowadzone przez Advancing New Standards in Reproductive Health (ANSIRH), oddział Bixby Center for Global Reproductive Health w San Francisco. Organizacja ta jest sponsorowane przez liczne grupy promujące aborcję. Celem jej działania jest rozwijanie badań, które mogą być wykorzystywane do upowszechniania aborcji poprzez różne zachęty wobec rządów różnych krajów na całym świecie, a nawet próby ich zastraszania, aby rozszerzać tzw. usługi zdrowia reprodukcyjnego oraz wpływać na zmniejszenie wzrostu światowej populacji. Te cele ANSIRH o charakterze politycznym zupełnie nie są ukrywane.

Czytaj więcej...

Finlandia: za publiczne prezentowanie chrześcijańskich poglądów posłance grozi 6 lat więzienia

Päivi Räsänen jest posłem do Parlamentu Finlandii, byłym ministrem spraw wewnętrznych, lekarzem, mamą, babcią i zdeklarowaną chrześcijanką. Jest powszechnie znana z obrony konserwatywnych poglądów chrześcijańskich i wypowiadania się przeciwko aborcji i eutanazji. Obecnie tej wyjątkowej fińskiej babci grozi 6 lat więzienia za publiczne wypowiadanie swoich chrześcijańskich poglądów.

Czytaj więcej...

Osoby z zespołem Downa żyją obecnie dłużej i są szczęśliwe – o ile pozwolono im się urodzić

W całej historii ludzkości nie było lepszych czasów dla osób z trisomią 21. Medycyna poszła na tyle naprzód, że większość z nich żyje znacznie dłużej i są zdrowsze! Dzięki lepszemu wsparciu społecznemu i akceptacji niektóre z nich zostają: aktorami i modelkami, właścicielami restauracji i hoteli, niektóre kończą średnią szkołę, a nawet studia. Inne zakładają rodziny, biorą ślub i są aktywne zawodowo.

Czytaj więcej...

Wielka Brytania obcina 85% finansowania programów międzynarodowych organizacji aborcyjnych

Marie Smith dyrektorka Parliamentary Network for Critical Issues, w oparciu o oficjalne dane, informuje, że rząd Wielkiej Brytanii ogłosił swoją decyzję o zmniejszeniu finansowania programów międzynarodowych (tzw. pomocy międzynarodowej) ze względu na poważne ekonomiczne koszty pandemii i sytuację gospodarczą kraju. Decyzja ta będzie miała olbrzymi wpływ na realizację międzynarodowych programów promujących aborcję.

Czytaj więcej...

Komunia św. nie dla popierających aborcję – w USA nadal „sprawa dyskusyjna”

Amerykańscy biskupi katoliccy nieustannie są stawiani w bardzo trudnej sytuacji ze względu na zachowanie obecnego prezydenta USA, Joe Bidena, który deklaruje, że jest katolikiem, dość często, oficjalnie uczestniczy we Mszach św. i przystępując do Komunii św. Jednocześnie manifestuje krańcowo proaborcyjną postawę, która powoduje jego kolejne ruchy promujące zabijanie dzieci nienarodzonych w łonach matek. Wycofał on zakaz prezydenta Trumpa dofinansowania aborcji z publicznych podatków, anulował zakaz eksperymentów z użyciem organów pobieranych od abortowanych dzieci oraz wytwarzania „humanizowanych myszy”, wprowadził olbrzymie fundusze promujące tzw. zdrowie reprodukcyjne na polu międzynarodowym. Czołowe stanowiska w państwie zostały obsadzone przez znanych zwolenników aborcji. Planned Parenthood otrzymało olbrzymie fundusze...

Czytaj więcej...

Należymy do:

wiadomosci pro-life

Zapisz się, aby otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie!


Opowieści
od Oceanu do Oceanu
nowy odcinek w każdą sobotę

Serdecznie zapraszamy na kanał YouTube "Opowieści od Oceanu do Oceanu". Opowiemy o pasjach, wierze, niezwykle ciekawych ludziach, jakich spotykaliśmy na swojej drodze i pracy w obronie życia.
Prezentowany tu film jest najnowszym z serii. Pozostałe można obejrzeć odwiedzając nasz kanał
https://www.youtube.com/channel/UC-D6IN9mXGyEJnwtoFGNETw

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag