Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Parlament Chile odrzucił propozycję przyjęcia ustawy legalizującej zabijanie dzieci w okresie prenatalnym

Chile nadal będzie chronić prawo nienarodzonych dzieci do życia. Parlament Chile odrzucił we wtorek 30 listopada propozycję ustawy, która miała zalegalizować aborcję. Agencja Breitbart podała informację, że niższa izba parlamentu Chile – Izba Deputowanych – przegłosowała odłożenie propozycji ustawy aborcyjnej na później. Za było 66 posłów, przeciwko 59. Przyjęcie tej propozycji ustawy zalegalizowałoby zabijanie nienarodzonych dzieci na życzenie z jakiegokolwiek powodu do 14 tygodnia ciąży.

Czytaj więcej...

Szokujące wyniki kontroli w szpitalu w Pszczynie w związku ze śmiercią kobiety w 22 tygodniu ciąży

Kontrola Narodowego Funduszu Zdrowia w Szpitalu Powiatowym w Pszczynie, przeprowadzona po śmierci ciężarnej kobiety, potwierdziła liczne nieprawidłowości w organizacji, sposobie realizacji i w jakości świadczeń udzielonych pacjentce. W związku z wynikami kontroli NFZ nałożył na szpital karę w wysokości blisko 650 tys. zł.

Czytaj więcej...

Zakazać modlitwy, pomagania i protestów – to nowy wymiar kanadyjskiej demokracji w kwestii aborcji

Campaign Life Coalition potępiła projekt kanadyjskiej ustawy rządowej, która może zakazać świadczeń z zakresie obrony życia. - Ustawa C-3 może kryminalizować wysiłki mające na celu oferowanie kobietom alternatywy dla aborcji poprzez pokojowe demonstracje, modlitwę i poradnictwo na ulicy w całym kraju – mówi Jeff Gunnarson, naczelny prezes Campaign Life Coalition.(CLC).

Czytaj więcej...

Szansa na wielką zmianę pro-life w USA – rozpoczynają się przesłuchania w Sądzie Najwyższym

W dniu 1 grudnia dziewięciu sędziów Sądu Najwyższego USA rozpoczyna poważne prace nad wywołującym największe zainteresowanie i kontrowersje orzeczeniem sądu w sprawie prawodawstwa w stanie Missisipi, które wprowadza zakaz aborcji od 15 tygodnia ciąży. W celu podjęcia decyzji w tej sprawie Sąd Najwyższy najpierw musi ponownie rozpatrzyć stary precedens sądowy znany pod nazwą Dobbs przeciwko Jackson Women Health Organization. To z kolei może pociągnąć za sobą podważenie wyroku Sądu Najwyższego USA z 1973 roku w sprawie Roe przeciwko Wade, który praktycznie wymusił legalizację aborcji bez żadnych ograniczeń w całych Stanach Zjednoczonych. W efekcie po prawie pół wieku funkcjonowania legalnej aborcji ten precedens może zostać obalony – lub potwierdzony.

Czytaj więcej...

Historyczny akt pokuty i ekspiacji na grzechy aborcji podczas I Międzynarodowego Kongresu Modlitwy w Obronie Życia w Nowogródku na Białorusi

Ochrona ludzkiego życia to budowanie pokoju między ludźmi – podkreślają organizatorzy kongresu. Białoruscy obrońcy życia zamierzali spotkać się już rok temu, ale z powodu pandemii zdecydowali się przełożyć kongres na później. Jednak w tym roku postanowili spotkać się i wspólnie modlić niezależnie od zewnętrznej sytuacji.

Czytaj więcej...

Akcje „40 Dni dla Życia” uratowały już ponad 20 000 poczętych dzieci

Organizacja 40 Dni dla Życia powstała w 2004 roku, mija więc 17 lat jej istnienia i modlitwy w obronie życia poczętych dzieci. Zgodnie ze zgromadzonymi świadectwami w tym czasie udało się uratować 20 tys. dzieci, których matki, poruszone modlitwą, świadectwem i udzieloną im konkretną pomocą, zdecydowały się wybrać życie i wycofać z zaplanowanej już aborcji. Tych dzieci jest z pewnością o wiele więcej, gdyż bardzo często obrońcy życia nie mają możliwości bliższego kontaktu z tymi zestresowanymi kobietami, chociaż wiedzą i wierzą, ze dzięki ich modlitwie i obecności niejedna z tych zestresowanych kobiet w bardzo trudnej sytuacji życiowej decyduje się urodzić swoje dziecko.

Czytaj więcej...

„Kawa Siódmego Tygodnia” ratuje poczęte życie

- Nasza kawa od krzaka na farmie do filiżanki, z której się ją pije, podnosi na duchu ludzi w Etiopii, szczególnie matki, które po raz pierwszy mogą usłyszeć bicie serca swojego poczętego dziecka – powiedział Anton Krecic, właściciel Seven Weeks Coffee (Kawy Siódmego Tygodnia). Ta nowa firma kawowa 10% swoich wpływów przeznacza na finansowanie centrów pomocowych dla kobiet w ciąży na terenie Etiopii, przede wszystkim badań USG, które ratują życie poczętych dzieci.

Czytaj więcej...

O 500% wzrosła liczba interwencji na oddziałach ratunkowych po zażyciu pigułki aborcyjnej!

Charlotte Lozier Institute (CLI) przeprowadził nowe badanie, które potwierdza, że stosowanie pigułki aborcyjnej jest szczególnie niebezpieczne. Jest to Podłużne badanie kohortowe interwencji ginekologicznych w oddziałach ratunkowych po aborcjach farmakologicznych i chirurgicznych w latach 1999-2015. Badanie kohortowe polega na obserwacji i ocenie występowania określonego punktu końcowego w grupach (kohortach) osób narażonych i nienarażonych na dany czynnik lub interwencję, u których ten punkt końcowy na początku obserwacji nie występował. Natomiast badania podłużne lub longitudinalne to taki sposób przeprowadzania obserwacji, który pozwala obserwować te same osoby wielokrotnie, na przestrzeni wielu lat. Badania te oparte są na kryterium czasu i służą zrozumieniu mechanizmów zmian oraz czynników wpływających na zachowanie.

Czytaj więcej...

IV Pielgrzymka "Biegiem do Matki Bożej Brzemiennej"

Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej oraz Klub Biegaczy „Prawo do Życia” zapraszają biegaczy długodystansowych do wzięcia udziału w czwartej pielgrzymce biegowej z Rumi do Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej w Gdańsku Matemblewie, która odbędzie się w sobotę, 4 grudnia 2021 r. w godz. 6:15 – 15:00.

Czas trwania pielgrzymki biegowej: 8 godz. 45 min.

Czytaj więcej...

Należymy do:

Opowieści
od Oceanu do Oceanu
nowy odcinek w każdą sobotę

Serdecznie zapraszamy na kanał YouTube "Opowieści od Oceanu do Oceanu". Opowiemy o pasjach, wierze, niezwykle ciekawych ludziach, jakich spotykaliśmy na swojej drodze i pracy w obronie życia.
Prezentowany tu film jest najnowszym z serii. Pozostałe można obejrzeć odwiedzając nasz kanał
https://www.youtube.com/channel/UC-D6IN9mXGyEJnwtoFGNETw

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag