Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Proaborcyjna obsesja Joe Bidena – świętuje wyrok SN w sprawie Roe i deklaruje wszelkie możliwe starania, aby wprowadzić ustawę totalnie aborcyjną

W 49. rocznicę wydania precedensowego orzeczenia ws. Roe przeciwko Wade (22 stycznia br.), które kosztowało życie ok. 63 mln amerykańskich dzieci w łonach matek, prezydent Joe Biden wyraził pełną aprobatę i w ramach świętowania tej rocznicy wydał oficjalne oświadczenie. Deklaruje w nim całkowite poparcie dla zabijania dzieci w okresie prenatalnym bez żadnych ograniczeń w całych stanach Zjednoczonych. Już w ubiegłym roku świętował tę rocznicę, ale obecnie zrobił to następnego dnia po Marszu dla Życia, w którym wzięło udział 100 tys. osób oraz zupełnie nie licząc się w wynikami sondaży, które wykazują, że większość Amerykanów oczekuje zakazu lub znacznego ograniczenia przerywania ciąży.

Czytaj więcej...

Narodowy Marsz dla Życia w Waszyngtonie – mroźno i tysiące młodych za życiem

Już po raz 49. odbył się największy na świecie Narodowy Marsz dla Życia w Waszyngtonie. Jest on organizowany każdego roku w rocznicę ogłoszenia precedensowego wyroku w sprawie Roe przeciwko Wade, która narzuciła całym Stanom Zjednoczonym zezwolenie a aborcję bez ograniczeń. Zgodnie z wieloletnią praktyką ani organizatorzy, ani policja, nie podali szacunkowej liczby uczestników marszu. W tym roku jednak Life News podał liczbę uczestników na ok. 100 tys. osób, w większości młodych. Nie przeszkadzał im ostry mróz i niejednokrotnie długa, trudna droga. W tym roku wielki Marsz dla Życia odbywał się w piątek 21 stycznia i niósł w sobie wielką nadzieję, że ten rok stanie się przełomowy ze względu na szansę na obalenie tego sądowego precedensu przez Sąd Najwyższy. Tradycyjnie na marsz przychodzą przedstawiciele wszystkich wyznań. Młodzież katolicka, jak co roku, przez całą noc modliła się w bazylice Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

Czytaj więcej...

Węgierskie referendum pod ostrzałem krytyki. Czy o wyniku wyborów zadecydują kwestie światopoglądowe i moralne?

Po tym, jak 9 stycznia Trybunał Konstytucyjny w Budapeszcie zatwierdził pytania do ogólnokrajowego referendum, na Zachodzie rozpoczęła się kolejna fala ataków na Węgry. Przypomnijmy, że 3 kwietnia odbędą się w tym kraju wybory parlamentarne połączone z referendum, podczas którego obywatele odpowiedzieć mają na cztery pytania:

Czytaj więcej...

Projekt zmian prawa karnego w Hiszpanii – modlitwa przed placówką aborcyjną ma być traktowana jako akt przemocy wobec kobiet

Obrońcy życia, którzy modlą się przed placówkami aborcyjnymi i innymi miejscami, gdzie zabijane są dzieci w łonach matek, mają być w Hiszpanii traktowani jak przestępcy stosujący przemoc fizyczną lub psychiczną wobec kobiet. Dziennik El Debate informuje, że projekt zmian kodeksu karnego w tej sprawie złożyła obecnie rządząca Hiszpańska Socjalistyczna Partia Robotnicza (PSOE). Zgodnie z tym projektem wystąpienie na drogę sądową przeciw obrońcom życia, zgromadzonym pokojowo czy modlącym się przed placówkami służby zdrowia, ma być automatyczne. Nie będzie konieczne złożenie skargi przez osobę urażoną takim działaniem ani przez jej przedstawiciela prawnego. Oznacza to zrównanie pokojowych działań obrońców życia ze stosowaniem agresywnej przemocy domowej wobec kobiet.

Czytaj więcej...

Prezydent Francji, Emmanuel Macron, wezwał do dodania aborcji do Karty Praw Podstawowych UE

Podczas rozmowy z członkami Parlamentu Europejskiego w Strasburgu w środę 19 stycznia br. prezydent Francji Emmanuel Macron wezwał do włączenia aborcji do Karty Praw Podstawowych UE. Stwierdził on, że Karta Praw Podstawowych wymaga rewizji. – (...) mam nadzieję, że uda nam się zaktualizować Kartę Praw Podstawowych, zwłaszcza w celu bardziej wyraźnego określenia ochrony środowiska oraz uznania prawa do aborcji – powiedział.

Czytaj więcej...

Nowa przewodnicząca PE, Roberta Metsola, od dawna głosuje pro-life

Parlament Europejski wybrał nową przewodniczącą w miejsce nagle zmarłego Davida Sassoliego. Została nią Roberta Metsola, maltańska polityk o konserwatywnych poglądach, która od lat opowiada się i głosuje po stronie pro-life. Roberta Metsola jest urodzona ur. 18 stycznia1979 r. Jest matką 4 synów. Na Facebooku można zobaczyć wiele niezwykle ciepłych zdjęć jej rodziny. Jej mąż, Ukko Metsola, jest Finem i także europosłem. To jedyne małżeństwo, które w PE reprezentuje dwa odrębne kraje członkowskie. Co ciekawe jest Roberta jest dotychczas najmłodszą przewodniczącą PE, a została wybrana dokładnie w dniu swoich 43 urodzin. Z wykształcenia jest prawnikiem. W PE od 2013 roku reprezentuje Maltę, gdzie aborcja jest całkowicie zakazana.

Czytaj więcej...

USA: Marsz Życia w Arkansas oraz przygotowania do Narodowego Marszu dla Życia w Waszyngtonie

W chłodną niedzielę 16 stycznia br. w Little Rock, w stanie Arkansas, duch nadziei na wielkie zmiany w obronie życia zgromadził setki mieszkańców na 44. dorocznym Marszu dla Życia. Arkansas Democrat Gazette podała, że wielu mówców podkreślało swój optymizm, że Sąd Najwyższy USA wreszcie obali precedensowy wyrok z 1973 roku Roe przeciwko Wade i pozwoli stanom ponownie chronić nienarodzone dzieci.

Czytaj więcej...

Teksas pozywa Planned Parenthood o zwrot ponad 10 milionów dolarów nieprawnie pobranych z podatków w ramach ubezpieczeń zdrowotnych

Prokurator generalny Teksasu, Ken Paxton, złożył w czwartek 13 stycznia br. pozew przeciwko Planned Parenthood, aby odzyskać ponad 10 milionów dolarów z podatków, które ta sieć aborcyjna aborcyjna pobrała, pomimo wprowadzenia w 2016 roku prawa zakazującego finansowania aborcji z ubezpieczeń społecznych z stanowego kieszeni podatnika. W złożonym pozwie prokurator stanowy twierdzi, że podmioty stowarzyszone w Planned Parenthood w stanie Teksas nadal pobierały pieniądze z programu Texas Medicaid w czasie od 2016 do 2021 roku. Planned Parenthood przegrał już ostatecznie tę sprawę i obecnie toczy się batalia o wyegzekwowanie zwrotu tych pieniędzy.

Czytaj więcej...

USA: Kongresmen z Kolorado proponuje w Kongresie wprowadzenie ustawy „O uznaniu nienarodzonych”, która zamienia termin „płód” na „nienarodzone dziecko”

Kongresmen Doug Lambborn, republikanin z Kolorado, wraz z 19 kolegami, wniósł do Izby Reprezentantów projekt ustawy HR 6099 O uznaniu nienarodzonych dzieci. Ustawa ta ma na celu zapewnienie uznania i ochrony nienarodzonych dzieci. Przyjęcie tej propozycji spowodowałoby zmianę terminu płód na nienarodzone dziecko w całym prawie federalnym, w celu podkreślenia człowieczeństwa dzieci w okresie prenatalnym.

Czytaj więcej...

Obrona życia i praw rodziców podczas powszechnych konsultacji ws. zmiany konstytucji w Chile

Trwają konsultacje społeczne w sprawie zmiany Konstytucji Republiki Chile. W referendum, które odbyło się w październiku 2020 r., Chilijczycy zagłosowali za opracowaniem nowej konstytucji. W lipcu 2021 roku rozpoczęły się prace Konwencji Konstytucyjnej, która przeprowadza konsultacje społeczne. Otwarto platformę cyfrową, na której Chilijczycy mogą zgłaszać propozycje, co powinno być w nowej konstytucji uwzględnione. Do rozpatrzenia zgłoszonej propozycji wymagane jest poparcie do najmniej 15 tys. obywateli w terminie do 1 lutego br. Tematyka dotycząca obrony życia i rodziny, wolności wyznania i praw rodziców już osiągnęły ten poziom poparcia. Jednak zarówno biskupi, jak obrońcy życia i rodziny wzywają do zebrania jak największej liczby podpisów w celu zasygnalizowania silnego poparcia społecznego dla tych zagadnień.

Czytaj więcej...

Należymy do:

Opowieści
od Oceanu do Oceanu
nowy odcinek w każdą sobotę

Serdecznie zapraszamy na kanał YouTube "Opowieści od Oceanu do Oceanu". Opowiemy o pasjach, wierze, niezwykle ciekawych ludziach, jakich spotykaliśmy na swojej drodze i pracy w obronie życia.
Prezentowany tu film jest najnowszym z serii. Pozostałe można obejrzeć odwiedzając nasz kanał
https://www.youtube.com/channel/UC-D6IN9mXGyEJnwtoFGNETw

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag