Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Porównanie amerykańskiego prawa zezwalającego na aborcje z obowiązującym w krajach europejskich

Można się spodziewać, że prawa zezwalające na zabijanie dzieci w łonach matek w różnych krajach świata będą cytowane jako przykłady, gdy w grudniu Sąd Najwyższy USA rozpocznie rozpatrywanie sprawy dotyczącej zgodności z konstytucją ograniczenia prawa do aborcji do 15. tygodnia ciąży w stanie Mississipi. Twórcy zmiany prawa w tym stanie wyraźnie porównali nowe przepisy z prawem funkcjonującym w innych krajach.

Czytaj więcej...

USA: prawo Teksasu „O biciu serca” już w Sądzie Najwyższym – ale na razie nie jest zablokowane

Amerykański Departament Sprawiedliwości Administracji prezydenta Bidena w poniedziałek 18 października br. zwrócił się do Sądu Najwyższego USA o zablokowanie obowiązującej od września ustawy O biciu serca w stanie Teksas, która zakazuje aborcji po wykryciu bicia serca u poczętego dziecka oraz pozwala na prywatne pozwy do sądu o wysokie odszkodowania składane przez obywateli przeciwko aborcjonistom.

Czytaj więcej...

Chile: biskupi potępiają projekt nowej ustawy o aborcji

Episkopat w Chile skrytykował projekt ustawy przegłosowany przez niższą izbę parlamentu, który zezwala na przerwanie ciąży do 14 tygodnia. Pierwszym prawem człowieka jest prawo do życia, a aborcja nigdy nie jest rozwiązaniem – napisali biskupi w swoim oświadczeniu. Chilijska niższa izba parlamentu przyjęła projekt ustawy, który zostanie teraz przeanalizowany przez Komisję ds. równouprawnienia kobiet i płci, a następnie trafi do Senatu. Dotychczas aborcja w Chile była dopuszczalna w czasie pierwszych 12 tygodni ciąży, tylko w przypadku zagrożenia życia matki oraz w sytuacji, gdy nie ma szans na utrzymanie dziecka przy życiu.

Czytaj więcej...

Obrońcy życia w szoku i w żałobie po morderstwie brytyjskiego posła pro-life Sir Davida Amessa

Brytyjski parlamentarzysta pro-life, David Amess, został brutalnie zadźgany nożem w piątek 15 października br. podczas publicznego spotkania z wyborcami w kościele metodystycznym w Belfairs w Anglii. Na oczach ludzi otrzymał kilkanaście ciosów nożem, co spowodowało jego szybką śmierć. To brutalne morderstwo wywołało szok zarówno wśród polityków, jak społeczeństwa. Jednak media głównego nurtu albo pomijają jego wieloletnie zaangażowanie w obronie ludzkiego życia, pomocy dla kobiet w trudnych sytuacjach życiowych oraz sprzeciwianiu się legalnej aborcji, albo piszą o tym niechętnie, dosłownie jednym słowem.

Czytaj więcej...

Sąd Apelacyjny odblokował prawo „O biciu serca” w Teksasie – następną instancją będzie Sąd Najwyższy USA

Zespół trzech sędziów 5. Okręgowego Sądu Apelacyjnego USA uchylił decyzję sędziego Roberta Pitmana, który podczas rozprawy 8 października uznał, że prawo Teksasu narusza czternastą poprawkę konstytucji USA. W uzasadnieniu tego wyroku znalazło się sformułowanie: Od chwili, gdy ustawa „O biciu serca” weszła w życie w Teksasie, bezprawnie uniemożliwiono kobietom sprawowanie kontroli nad swoim własnym życiem, co jest dobrem chronionym przez Konstytucję USA.

Czytaj więcej...

To nie jest „wolny wybór” – zawodniczki wreszcie zaczynają mówić, że są zmuszane do przerywania ciąży

Sanya Richards-Ross, była lekkoatletka i medalistka olimpijska, wreszcie opowiedziała, jak zmuszono ją do aborcji. W swojej nowej książce tak opisuje swoją wyprawę do placówki aborcyjnej: - Miałam świadomość, że znalazłam się w sytuacji bez wyjścia.Wszystko, o czym marzyłam, wydawało się być w zasięgu ręki. Tuż przede mną był kulminacyjny sukces, podsumowujący moje olbrzymie wysiłki i wieloletnią pracę. W tamtym momencie wmówiono mi, że nie mam wyboru… Wielki płacz, prowadzący do tego tragicznego momentu, spowodował, że byłem tak odrętwiała, że ledwie pamiętam dotyk zimnych instrumentów, które ocierały się o moją skórę.

Czytaj więcej...

Parlament Europejski potępił prawo pro-life w Teksasie i zalecił uchwalenie „totalnej aborcji” w USA

Większość posłów do Parlamentu Europejskiego uchwaliła rezolucję w kontekście praw człowieka, która potępia i wzywa do obalenia ustawy stanu Teksas O biciu serca, zakazującą aborcji po 6. tygodniach ciąży i wykryciu bicia serca nienarodzonego dziecka. PE wezwał też całe Stany Zjednoczone, aby uchwaliły ustawę O ochronie zdrowia kobiet, w ramach federalnej ochrony prawnej dla powszechnej realizacji praw kobiet do zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego (aborcji). Ustawa ta, a już przegłosowana w Izbie Reprezentantów, legalizuje zabijanie dzieci nienarodzonych praktycznie bez żadnych ograniczeń oraz zakazuje działalności pro-life.

Czytaj więcej...

Znakomita wiadomość – Gwatemala dołącza do Konsensusu Genewskiego Pro-Life

Prezydent Gwatemali przyłączył swój kraj do Konsensusu Genewskiego nie zważając na ciągłe próby rządu Bidena, aby zniszczyć historyczne, międzynarodowe porozumienie w sprawie obrony życia, zainicjowane przez administrację prezydenta Trumpa. - Każdy człowiek ma prawo, aby jego życie było szanowane od poczęcia aż do naturalnej śmierci – powiedział prezydent Gwatemali Alejandro Giammattei.

Czytaj więcej...

Katolicy „za wolnym wyborem” w ofensywie na Watykanie

Katolikami za wolnym wyborem Amerykanie nazywają te osoby, które publicznie deklarują swój katolicyzm, a jednocześnie popierają zabijanie dzieci w łonach matek, co zdecydowanie i jednoznacznie potępia Kościół katolicki, jako wielkie zło moralne. Ta pełna hipokryzji postawa prowadzi do publicznego zgorszenia, zwłaszcza jeżeli dotyczy osób piastujących wysokie stanowiska. Obecnie obserwujemy to wśród polityków z partii Demokratycznej w USA z prezydentem Bidenem na czele.

Czytaj więcej...

W tym roku w Kanadzie utworzono 269 Łańcuchów Życia w ponad 250 miastach

Tysiące Kanadyjczyków w niedzielę 3 października br. wyszło na ulice swoich miast, aby zamanifestować swoje poparcie dla sprawy ochrony ludzkiego życia. „Łańcuch Życia” to akcja, która regularnie odbywa się w Kanadzie, organizowana przez największą kanadyjską organizację obrony życia: Campaign Life Coalition. Ludzie ustawiają się jeden z drugim, tworząc łańcuchy obrońców życia. W rękach trzymają banery z hasłami pro-life, aby zaprotestować przeciwko zabijaniu każdego roku ponad 100 000 dzieci w łonach matek.

Czytaj więcej...

Należymy do:

Opowieści
od Oceanu do Oceanu
nowy odcinek w każdą sobotę

Serdecznie zapraszamy na kanał YouTube "Opowieści od Oceanu do Oceanu". Opowiemy o pasjach, wierze, niezwykle ciekawych ludziach, jakich spotykaliśmy na swojej drodze i pracy w obronie życia.
Prezentowany tu film jest najnowszym z serii. Pozostałe można obejrzeć odwiedzając nasz kanał
https://www.youtube.com/channel/UC-D6IN9mXGyEJnwtoFGNETw

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag