Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

W ONZ rośnie opozycja przeciwko polityce genderowej promowanej poprzez nowy termin „wielokrotna, złożona i przecinająca się dyskryminacja”

Sześćdziesiąt dwa kraje zbuntowały się w środę 23 listopada br. na forum Zgromadzenia Ogólnego ONZ przeciwko administracji prezydenta Bidena i Unii Europejskiej. Kraje te z Rezolucji ws. Kobiet i Rozwoju próbowały usunąć kontrowersyjne wyrażenia językowe, które promują aborcję, homoseksualizm i transpłciowość. Ich próba oporu się nie powiodła, ale głosowanie pokazało, że w ONZ nie ma konsensusu w tych kwestiach.

Czytaj więcej...

Od 2011 roku wskaźnik aborcji w USA spadł o ponad 20%!

W środę 23 listopada br. Centers for Disease Control and Prevention (CDC ) – agencja rządu federalnego Stanów Zjednoczonych wchodząca w skład Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej – opublikowała dane dotyczące aborcji za rok 2020. Nowe dane przynoszą dobre wiadomości z punktu widzenia ochrony życia. Wśród 47 stanów, które raportowały dane dotyczące aborcji na swoim terenie, zarówno w 2019, jak i 2020 roku, liczba przerwań ciąży spadła o 1,5%. Po długoterminowych spadkach, CDC poinformowało, że w latach 2018 - 2019 nastąpił wzrost. Tym bardziej spadek wskaźnika aborcji w 2020 roku jest dobrą wiadomością. Według wcześniejszych danych, publikowanych przez CDC, wskaźnik aborcji w USA spadł o ponad 20% od 2010 roku.

Czytaj więcej...

Psycholog: to mit, że nowe media zawsze niszczą mózg dziecka. Używane z głową mogą wspierać rozwój

Stwierdzenie, że oglądanie telewizji, korzystanie ze smartfona czy tabletu niszczy mózg dziecka to mit. Ważne jednak, by dziecku serwować nowe media w sposób dostosowany do jego możliwości rozwojowych, a ekran - nie zastępował rodzica. Jak w pierwszych latach życia dziecka korzystać z technologii informacyjnych mówi psycholog dr Małgorzata Wójtowicz-Szefler.

Czytaj więcej...

Rosną obawy o wolność religijną – kolejny przypadek w Wielkiej Brytanii zakazu modlitwy w obronie życia

Pani Livia Tossici-Bolt modliła się razem ze swoją przyjaciółką w pobliżu lokalnej placówki aborcyjnej w Bournemouth. Nie przekroczyła jednak granicy strefy buforowej, gdzie wprowadzono zakaz, narzucony przez lokalną Radę Miasta. Po prostu stały na ulicy i po cichu się modliły. Tymczasem straż miejska odmówiła jej tego prawa, chociaż nikomu to nie szkodziło. Kategorycznie nakazano jej odejść. Strażnicy argumentowali, że jej działania mogą spowodować zastraszanie i nękanie oraz nakazali jej, aby odeszła. Pani Tossici-Bolt twierdzi, że strażnicy wyrazili również zaniepokojenie, że w pobliżu znajduje się lokalna szkoła i że dzieci mogą zadawać pytania.

Czytaj więcej...

Katarski szpital i jego „Cudowna podróż” czyli niezwykłe rzeźby pro-life!

Obecnie Katar i Doha kojarzą się wszystkim z Mistrzostwami Świata w piłce nożnej. Ale to właśnie tam w 2018 r. stanęło czternaście gigantycznych rzeźb przedstawiających momenty od poczęcia do narodzin. Witają pacjentów przybywających do szpitala Sidra Medicine w katarskim mieście Doha. A cała „Cudowna podróż” kończy się figurą noworodka.

Czytaj więcej...

Mama chłopca z zespołem Downa walczy ze stereotypami. „Wszystkie dzieci są niesamowite"

Asher Nash nie dostał się na casting do reklamy, bo... jest chłopcem z zespołem Downa. Jego mama postanowiła wykorzystać tę sytuację do pokazania, że takie dzieci jak jej syn też są utalentowane i nie można nikogo wykluczać.
Asher Nash to chłopiec z zespołem Downa. Chłopiec, który ma w sobie ogromną radość życia. Jest dzieckiem szczęśliwym i pragnie innych tym szczęściem zarażać.

Czytaj więcej...

Bezpieczna aborcja? Zaniżane dane lub ich brak nie uzasadniają takich propagandowych tez

Zwolennicy aborcji zapewniają, że jest ona całkowicie bezpieczna. Jednak konkretna rozmowa kończy się zapewnieniem w stylu nie pytaj, nie mów, ponieważ w Stanach Zjednoczonych oraz wielu innych krajach nie ma żadnego prawa, które wymuszałoby zgłaszanie przeprowadzanych aborcji (i farmakologicznych, i chirurgicznych) oraz występujących przypadków powikłań, co pozwalałby na monitorowanie sytuacji zdrowotnej kobiet. Natomiast dziecko w łonie matki jest z góry skazane na śmierć i bardzo rzadko zdarza się, ze rodzi się żywe.

Czytaj więcej...

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag