Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Czy Europejski Trybunał Praw Człowieka wyda orzeczenie potwierdzające naruszenie prawa w Belgii w przypadku eutanazji kobiety w ciężkiej depresji?

Sprawa jest o tyle kontrowersyjna, co bulwersująca i ma olbrzymie znaczenie dla dalszego rozprzestrzeniania się eutanazji w Europie. W najbliższym czasie jest spodziewany wyrok . Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu w sprawie dotyczącej przypadku eutanazji w Belgii. Kobieta – Godelievade Troyer – którą uśmiercono w wielu 64 lat w 2012 roku przez podanie śmiertelnego zastrzyku, cierpiała na nieuleczalną depresję. Jej syn, Tom Mortier, kwestionuje prawidłowość całej procedury podkreślając, że nikt z rodziny nie był ani informowany, ani konsultowany w tej sprawie, co potwierdza biuro prawne Christan Alliance Defending Freedom.

Czytaj więcej...

Dyrektor medyczny Planned Parenthood zeznaje w Kongresie USA, że mężczyźni mogą zajść w ciążę, a zakaz aborcji jest objawem rasizmu i białej supremacji

Przed komisją Izby Reprezentantów USA toczą się przesłuchania na temat zagrożeń związanych z zakazem aborcji. Komisja została powołana przez Demokratów, którzy w ramach akcji przedwyborczej usiłują zebrać argumenty, że decyzja Sądu Najwyższego USA, przekazująca decydowanie na temat aborcji do legislatur stanowych, jest wyjątkowo szkodliwa. W spotkaniach biorą też udział dobrze przygotowani republikańscy deputowani, którzy zadając pytania demaskują perfidię aborcjonistów. W piętek 30 września zeznawał dr Bhavik Kumar, dyrektor medyczny Planned Parenthood ds. opieki trans. Twierdził on, że mężczyźni mogą zajść w ciążę, a zakaz aborcji jest objawem rasizmu i białej supremacji. Republikański deputowany ze stanu Georgia, Andrew Clyde, zadał Kumarowi kilka ciekawych pytań, wykazując jego zaangażowanie ideologiczne i niekonsekwencję.

Czytaj więcej...

Kanada: Kontrowersje wokół nowego tzw. „prawa do śmierci”

Na łamach „New York Timesa” (z dnia 18 września 2022) kanadyjski dziennikarz Ian Austen zajął się tematem nowego „prawa do śmierci” w swojej ojczyźnie. Zwrócił uwagę, że przepisy te, uważane przez niektórych tamtejszych naukowców za „znakomite na tle innych krajów”, paradoksalnie rozpaliły na nowo debatę nad sensem eutanazji. Prawo to, uchwalone 17 marca 2021, pozwala na zakończenie swojego życia ludziom cierpiącym na przewlekle, ciężkie i nieuleczalne choroby oraz niepełnosprawnym fizycznie nawet wtedy, gdy nie są śmiertelnie chorzy.

Czytaj więcej...

Podczas przesłuchań w Izbie Reprezentantów USA znana doktor ginekologii i położnictwa potwierdza, że ​​legalizacja aborcji nie zmniejsza śmiertelności matek

W czwartek 29 września br. obradowała Komisja ds. Nadzoru i Reform Izby Reprezentantów na temat: Badanie szkodliwości dla pacjentek na skutek ograniczeń w dostępie do aborcji oraz zagrożenia narodowego wynikającego z jej zakazu. Już sam tytuł tych przesłuchań pokazuje, że Demokraci, posiadający obecnie większość w Izbie, szukają pretekstu do podważenia decyzji Sądu Najwyższego USA oraz legislatur stanowych. Znana ginekolog-położnik dr Monique Chireau Wubbenhorst jednoznacznie podważyła twierdzenia, jakoby ​​legalizacja aborcji pomagała w zmniejszeniu wskaźnika śmiertelności kobiet z powodu macierzyństwa.

Czytaj więcej...

Niepełnosprawni w Kościele, świadectwo Claire-Marie z Zespołem Downa. Żywy Kościół, którego są uczestnikami

W ramach trwającego obecnie procesu synodalnego o swoje miejsce w Kościele upominają się osoby niepełnosprawne. Chcą być nie tylko przedmiotem troski, ale również aktywnymi uczestnikami ewangelizacji. W ubiegłym tygodniu zorganizowano dla nich specjalne spotkanie w Sekretariacie Synodu Biskupów. Niepełnosprawni mają nadzieję, że jeden z nich będzie mógł wziąć udział w końcowej sesji synodu w Rzymie.

Czytaj więcej...

Wielka Brytania: 10 tys. kobiet w ciągu roku trafiło do szpitala z powodu poważnych powikłań po zażyciu pigułek aborcyjnych

GB News oficjalnie zwróciło się do struktur pogotowia ratunkowego w Anglii o podanie liczby interwencji medycznych w sytuacji poważnych powikłań na skutek stosowania w domu aborcji farmakologicznej. Zgodnie z prawem informacja ta musi być podana do wiadomości publicznej. Okazało się, że nastąpił znaczny wzrost liczby kobiet dzwoniących pod numer 999 w związku z przyjmowaniem pigułek aborcyjnych w domu, wzrosła także liczba interwencji medycznych z udziałem karetek pogotowia.

Czytaj więcej...

Świadectwo: Julek miał nie żyć, a dziś kończy 6 lat! Moc Nowenny Pompejańskiej i miłości rodziców

Julek miał pół procenta szansy na przeżycie… Dziś widać, jak Bóg zainterweniował – mówi Mateusz Maranowski, tata 6-letniego chłopca z głęboką niepełnosprawnością sprzężoną.
Dązbłaż: Trudno się nie zachwycić, patrząc na zdjęcie pana syna Julka, a jeszcze trudniej nie wzruszyć, patrząc na to, jak próbuje chodzić. A miał przecież nigdy nie dotknąć podłogi i to chyba była jedna z łagodniejszych diagnoz na początku jego życia… A skończył już sześć lat.

Czytaj więcej...

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag