Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Skandal w Saksonii – władze groziły rodzicom aresztowaniem dzieci, jeśli nie podpiszą codziennego formularza zdrowia

Jeśli nie zastosujesz się (nie podpiszesz codziennej deklaracji zdrowia dziecka), szkoła ma obowiązek wprowadzenia zasad porządku publicznego włącznie z odebraniem dziecka i wzięciem go do aresztu – to fragment oficjalnej informacji urzędu ds. porządku publicznego Saksonii z 16 maja br. Był on skierowany do rodziców dzieci z klas 1 – 4 szkół podstawowych oraz szkół specjalnych dla dzieci niepełnosprawnych.

Z powodu pandemii COVID-19 władze Saksonii zakomunikowały rodzicom, że brak ich podpisu na formularzu potwierdzenia zdrowia dziecka spowoduje jego fizyczne usunięcie ze szkoły, włącznie z możliwością jego aresztowania. Potwierdzenie zdrowia to formularz, który rodzice powinni podpisywać codziennie, oświadczając, że ani ich dziecko, ani żaden członek ich rodziny nie ma objawów COVID-19. Natomiast nie wysyłanie dziecka do szkoły to w Niemczech poważne przestępstwo, która także może spowodować ingerencję Jugendamtu.

Czytaj więcej...

Meksyk: pomimo wielkich ataków dwa stany zachowały prawną ochronę życia

Dwa meksykańskie stany Guanajuato i San Luis Potosi utrzymały prawo chroniące poczęte dzieci. W tym miesiącu odrzucono propozycję proaborcyjnej zmiany prawa.

Lokalne władze stanu w Guanajuato głosowały przeciwko dwóm propozycjom, które pozwoliłyby na aborcję na życzenie do 12 tygodnia ciąży. Według lokalnego raportu opublikowanego w Yucatan Times oddano 3 głosy za wprowadzeniem aborcji, a 6 było przeciwnych.

Czytaj więcej...

Nastolatka z zespołem Downa dostała się na Uniwersytet Vanderbilt

Magazyn People opublikował ostatnio artykuł zatytułowany „Class Acts”, który zawiera opisy postaci wybitnych absolwentów szkół z klas maturalnych w 2020 roku. Wśród wyróżnionych absolwentów znalazła się Hannah Humes z Mason High School w Mason w stanie Ohio.
Matka Hannah nazwała ją pionierem w tworzeniu ścieżki edukacyjnej dla studentów, którzy mają trisomię 21, nazywaną zespołem Downa. Hannah ukończyła edukację w szkole średniej poprzez system lekcji przez Internet, ale wcześniej już od przedszkola chodziła do szkoły razem z rówieśnikami.

Czytaj więcej...

Klauzula sumienia dla lekarzy bez ograniczeń – furia feministek z KO

26 maja Sejmowa Komisja Zdrowia pozytywnie zarekomendowała projekt nowelizacji ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty, obejmujący poprawkę znoszącą obowiązek wskazania zastępcy, który wykona zabieg medyczny, gdy lekarz korzysta z klauzuli sumienia. Drugie czytanie projektu odbyło się 27 maja, ale projekt został odesłany do Komisji Zdrowia w celu przedstawienia sprawozdania. Tak więc sprawa jest w toku.

Wprowadzenie zmiany w ustawie, zgodnie z decyzją Trybunału Konstytucyjnego, powinno być oczywiste. Po pierwsze Parlament ma obowiązek ponownie rozpatrzeć zakwestionowany przepis jako niekonstytucyjny, a po drugie taki nakaz narusza prawo do ochrony sumienia, w sytuacji, gdy lekarz chce z niego skorzystać.

Czytaj więcej...

Premier Mateusz Morawiecki o swojej Mamie

W Dniu Matki przypomnijmy wypowiedź Mateusza Morawieckiego o swojej Mamie w dniu jej 90. urodzin.

W opublikowanym wpisie na Facebooku syn Mateusz Morawiecki zamieścił zdjęcie ze swoją matką Jadwigą i napisał: Dzisiaj 90. urodziny mojej najukochańszej Mamy. To dla wszystkich Jej dzieci i wnuków, a także dla wielkiego grona przyjaciół, naprawdę wyjątkowy dzień. Żadne słowa nie mogą oddać tego, co czuje serce.

Moje najwcześniejsze wspomnienia z dzieciństwa, niczym klisze fotograficzne, zarejestrowały obraz Mamy, zawsze tak zapracowanej, tak troskliwej, pamiętającej o takim bezliku spraw, a zarazem budującej niepowtarzalny klimat naszego rodzinnego domu. Pogoda ducha i wiara w człowieka ponad czasem.

Czytaj więcej...

"Witaj na świecie!" – niewidoma piosenkarka śpiewa o poczętym dziecku

Bernarda Brunovic, niewidoma piosenkarka z Chorwacji, która zrobiła furorę na znanym reality show, swoją najnowszą piosenkę poświęciła nienarodzonemu dziecku. W 2018 roku zajęła ona piąte miejsce w programie „The Voice of Germany”. Cały czas odważnie daje świadectwo swojej wiary i głośno mówi o swoich poglądach na temat obrony życia, zwłaszcza w swojej nowej pieśni.

Brunovic urodziła się niewidoma. Miała 33 operacje, jednak jej marzenie, aby widzieć, nie spełniło się. W wywiadzie dla Magazynu Gig powiedziała: Show biznes jest naprawdę pełen zła, bólu i prób. Niezwykle trudno jest pozostać w stanie łaski Bożej i nie popaść w grzech. Potrzeba dużo modlitwy, wiary, a także siły woli i współpracy z łaską Boga… Modlę się także: - Panie, jeżeli taka jest Twoja wola, naprawdę chciałbym widzieć!

Czytaj więcej...

Ogólnopolska Pielgrzymka Kobiet – w tym roku online z Katedry Oliwskiej

W tym roku była zaplanowana duża, Ogólnopolska Pielgrzymka Kobiet na Jasna Górę pod patronatem Rady ds. Duszpasterstwa Kobiet przy Konferencji Episkopatu Polski. Jako stały termin zaproponowano 24 maja, czyli ostatnią niedzielę przed Dniem Matki. Niestety od początku były kłopoty z jej organizacją w tym terminie. Najpierw były obawy, że w tym dniu może wypaść druga tura wyborów prezydenckich. Później okazało się, że z powodu pandemii koronawirusa tak duże spotkanie w ogóle musi zostać odwołane.

Czytaj więcej...

„Ciąża +” – Prezydent A. Duda podpisał ustawę o bezpłatnym dostępie do leków dla kobiet w ciąży

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, która daje kobietom w ciąży prawo do bezpłatnych leków.

Celem ustawy jest wprowadzenie nowych regulacji w zakresie zapewnienia kobietom w ciąży bezpłatnego dostępu do leków służących leczeniu schorzeń związanych z ciążą, a tym samym zapewnieniu zdrowia matki i prawidłowego rozwoju dziecka – napisano w informacji Kancelarii Prezydenta RP.

Zgodnie z nowelizacją darmowe leki z listy leków refundowanych przysługują kobietom w ciąży od momentu jej stwierdzenia do upływu 15 dni po planowej dacie porodu wskazanej w zaświadczeniu wystawionym przez lekarza lub położną. Z bezpłatnych leków skorzystają również brzemienne matki, które nie są ubezpieczone.

Czytaj więcej...

Kolejna wielka manipulacja Normą McCorvey. Tym razem trzy lata po śmierci

Norma McCorvey jest najbardziej znana jako Roe, ponieważ na jej przypadku amerykański Sąd Najwyższy wydał w 1973 roku orzeczenie, które jako precedens prawny zalegalizowało aborcję w USA z jakiegokolwiek powodu aż do urodzenia się dziecka.

Historia życia Normy była bardzo zagmatwana. Uboga, niewykształcona kobieta dwie córki oddała do adopcji i gdy stwierdziła, że znowu jest w ciąży, szukała instytucji, która załatwiłaby adopcję jej kolejnego dziecka. W ten sposób trafiła do kancelarii prawnej, gdzie adwokatka o feministycznych poglądach Sarah Weddington uzyskała od niej wszelkie pełnomocnictwa i zrobiła z jej sprawy proces propagandowy, aby zalegalizować pełną swobodę aborcji.

Czytaj więcej...

Agendy ONZ oraz UE wykorzystują pandemię do promowania aborcji

Agencje ONZ od dawna promują aborcję w ramach pomocy humanitarnej pod hasłem zdrowia reprodukcyjnego, co wpisują do wszelkich dokumentów i umów międzynarodowych. W sytuacji pandemii koronawirusa sprawa stała się wyjątkowo kłująca w oczy. Wydaje się, że w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia wielu ludzi na całym świecie, organizacje międzynarodowe powinny wszystkie siły i środku uruchomić na akcje zapobiegawcze i ratunkowe. Tak jednak nie jest, gdyż pod pretekstem pandemii kolejne agencje ONZ starają się agresywnie forsować tzw. usługi aborcyjne (zdrowia reprodukcyjnego) w ramach podpisywanych umów z rządami kolejnych krajów. Więcej – nie tylko propagują aborcję, ale załączają instrukcje, jak obejść obowiązujące w wielu krajach prawo zakazujące aborcji, wymuszają na rządach akceptację tych programów pod warunkiem udzielenia pomocy finansowej.

Czytaj więcej...

Należymy do:

Wyszukiwarka
wiadomosci pro-life

Zapisz się, aby otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie!


Opowieści
od Oceanu do Oceanu
nowy odcinek w każdą sobotę

 

Serdecznie zapraszamy na kanał YouTube "Opowieści od Oceanu do Oceanu". Opowiemy o pasjach, wierze, niezwykle ciekawych ludziach, jakich spotykaliśmy na swojej drodze i pracy w obronie życia.
Prezentowany tu film jest najnowszym z serii. Pozostałe można obejrzeć odwiedzając nasz kanał
https://www.youtube.com/channel/UC-D6IN9mXGyEJnwtoFGNETw

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)

PayPal € (Euro)

 

3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag