Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Amerykańscy obrońcy życia proszą o modlitwę i post, gdyż są przerażeni proaborcyjną polityką prezydenta Bidena – Marsz dla Życia w Internecie!

Nowo mianowany prezydent USA, Joe Biden, deklaruje, że jest katolikiem, niestety nie przeszkadza mu to ostro popierać przemysłu aborcyjnego. Donald Trump zdecydowanie opowiadał się za obroną życia dzieci poczętych. W tej dziedzinie zrobił wiele: zatrzymał fundusze na popieranie tzw. zdrowia reprodukcyjnego w wymiarze międzynarodowym, zastopował pieniądze od amerykańskich podatników na finansowanie Planned Parenthood, największego dostarczyciela usług aborcyjnych w Stanach Zjednoczonych. Wytrwale dążył do ponownego rozpatrzenia precedensu sądowego Roe przeciwko Wade w Sądzie Najwyższym. Proklamował też Narodowy Dzień Życia.

Czytaj więcej...

W Europejskim Trybunale Praw Człowieka o eutanazji Polaka decydował członek Open Society Sorosa

Prawnicy Polaka zwrócili się do pana Róberta Ragnara Spanó jako przewodniczącego Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, aby sprawa powróciła na wokandę, złożyli wniosek o rewizję sprawy uzasadniając to istniejącym konfliktem interesów. Jest bowiem oczywiste, iż o sędzim Grozevie nie można powiedzieć, że był bezstronny, ponieważ był jednym z przywódców organizacji promującej tego typu zakończenie życia — mówi portalowi wPolityce.pl dr Grégor Puppinck, prawnik, dyrektor European Centre for Law and Justice.

Czytaj więcej...

Senat Francji odrzucił projekt ustawy zezwalający na aborcje do 14 tyg. ciąży

Francuski Senat odrzucił projekt ustawy przewidujący legalizację aborcji do 14. tygodnia i likwidację klauzuli sumienia. Większość senatorów uznała, że aktualne prawo do przerywania ciąży nie powinno być zmieniane. Projekt trafi teraz do Zgromadzenia Narodowego.

Wyższa izba francuskiego parlamentu, w której większość głosów posiada centroprawicowa partia Republikanie, sprzeciwiła się wszystkim artykułom zawartym w projekcie nowej ustawy o aborcji.

Czytaj więcej...

Popatrzeć w oczy eutanazji - ciężko chory Polak umiera w angielskim szpitalu z głodu i pragnienia

Angielski sędzia Sądu Rodzinnego uznał, że decyzja o odłączeniu ciężko chorego Polaka, o inicjałach R.S., od pokarmu i wody leży w jego najlepszym interesie. Krótko mówiąc ma jak najszybciej umrzeć i przestać sprawiać kłopoty i koszty. Pacjent jest zarówno obywatelem Polski, jak i Wielkiej Brytanii, gdzie ożenił się i mieszkał przez wiele lat.

R.S. doznał długotrwałego zatrzymania akcji serca, co spowodowało poważne zmiany w jego mózgu. Od miesiąca przebywa w szpitalu w Plymouth w południowo-zachodniej Anglii. Nie znajduje się jednak ani w stanie śpiączki, ani wegetatywnym, gdyż oddycha samodzielnie, otwiera oczy, płacze i robi wrażenie, że rozumie, co się do niego mówi, chociaż nie jest w stanie zareagować.

Czytaj więcej...

Kobiety ciężarne zakażone SARS-CoV-2 częściej rodzą dzieci przed czasem

Przedwczesne porody są częstsze u kobiet ciężarnych zakażonych SARS-CoV-2 w porównaniu z odsetkami w ogólnej populacji ciężarnych – wynika z analizy danych z dwóch dużych rejestrów. Pracę na ten temat, jeszcze przed zrecenzowaniem, zamieszcza portal MedRxiv.

Jak podkreślają autorzy pracy, na razie mało jest dużych badań, które dotyczyłyby wpływu infekcji SARS-CoV-2 u kobiet ciężarnych na przebieg ciąży, rozwój płodu i stan matki oraz dziecka po porodzie.

Czytaj więcej...

Feministki nienawidzą obrazów USG, ponieważ udowadniają, że nienarodzone dzieci są ludźmi

To krańcowy paradoks i absolutna sprzeczność. Kiedy zwolennicy aborcji znajdą cokolwiek, co może ułatwić proces znieczulania opinii publicznej na horror zabijania dzieci w łonie matek, zawsze nazywają to „faktem naukowym”. Natomiast, gdy obrońcy życia zwracają uwagę na fakty, które przeciwdziałają bezdusznej propagandzie biznesu aborcyjnego. mówi się, że zostały przeinaczone, ukradzione, źle zinterpretowane, zafałszowane lub nienaukowe!

Czytaj więcej...

Francja: wraca debata nad dostępnością in-vitro dla par homoseksualnych

Senat Francji 19 stycznia wznawia debatę nad nowym prawem bioetycznym, które w lipcu zostało przyjęte przez Zgromadzenie Narodowe. Budzi ono wiele kontrowersji i sprzeciwów, ponieważ udostępnia zapłodnienie in vitro parom lesbijskim i samotnym kobietom. Zapewnia też im refundację w ramach ubezpieczenia zdrowotnego. Dlatego też francuscy biskupi apelują do wierzących, aby przez cztery kolejne piątki pościli i modlili się w intencji obrony życia.

Czytaj więcej...

Sąd Najwyższy USA stwierdził, że Agencja ds. Żywności i Leków ma prawo ograniczyć aborcję farmakologiczną bez badania lekarskiego

Administracja prezydenta Trumpa zwróciła się do Sądu Najwyższego USA o przywrócenie przepisów US Food and Drug Administration FDA (Agencji ds. Żywności Leków) nakazujących osobiste badanie lekarskie w przypadku przepisywania tabletek aborcyjnych.

Sąd Najwyższy wydał decyzję w tej sprawie12 stycznia br., pozwalając FDA na stosowanie takich ograniczeń. Ograniczenie to jest niewielkie, jednak powoduje zakaz dostarczania środków do przeprowadzenia aborcji farmakologicznej samotnie w domu poprzez teleporadę lekarską albo w ogóle tylko poprzez zamówienie internetowe. Postępowanie to jest związane z oceną stopnia ryzyka dla zdrowia (REMS), gdyż proces sądowy w tej sprawie toczy się obecnie w Czwartym Sądzie Okręgowym.

Czytaj więcej...

Dominikana - kolejny kraj południowoamerykański pod presją legalizacji aborcji

Dominikana jest jednym z niewielu krajów na świecie, w których obowiązuje całkowity zakaz zabijania dzieci poczętych bez żadnego wyjątku. Prawo to zostało wprowadzone w 2009 roku poprzez uchwalenie (przeważająca większością głosów) poprawki do konstytucji, która mówi, że prawo do życia jest nienaruszalne od poczęcia aż do śmierci.

Od lata 2020 roku w Izbie Poselskiej Parlamentu Dominikany rozpoczęto debatę nad zmianą prawa karnego, które wprowadziłoby możliwość przerwania ciąży w tzw. wyjątkowych sytuacjach: gdy zagrożone jest życie lub zdrowie kobiety, gdy dziecko zostało poczęte na skutek gwałtu lub kazirodztwa oraz gdy jest poważnie chore i niezdolne do życia po urodzeniu się. Kongresmeni są w tej sprawie mocno podzieleni. Projekt został przekazany do dalszego procedowania w specjalnej komisji parlamentarnej.

Czytaj więcej...

USA: Biskupi stanu New Jersey proszą o modlitwę i post 22 stycznia w sprzeciwie wobec wprowadzenia nowego prawa „o wolności reprodukcyjnej”

W tym roku mija 48 rocznica precedensowego orzeczenia Sądu Najwyższego USA w sprawie „Roe przeciwko Wade”, która zalegalizowała aborcję na życzenie aż do porodu w całych Stanach Zjednoczonych. Kardynał Joseph Tobin z Newark i biskup David O'Connell z Trenton proszą katolików, aby w tę rocznicę włączyli się w Dzień Postu i Modlitwy w intencji wsparcia cywilizacji życia. – Gdy przypominamy sobie to tragiczne wydarzenie w historii narodu amerykańskiego, pochylamy się nad milionami utraconych istnień ludzkich, które zginęły na skutek aborcji, modlimy się też za matki i ojców tych dzieci, którzy są wśród nas i doświadczają tragicznych skutków swych decyzji - czytamy w liście pasterskim skierowanym do wiernych.

Czytaj więcej...

Należymy do:

wiadomosci pro-life

Zapisz się, aby otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie!


Opowieści
od Oceanu do Oceanu
nowy odcinek w każdą sobotę

Serdecznie zapraszamy na kanał YouTube "Opowieści od Oceanu do Oceanu". Opowiemy o pasjach, wierze, niezwykle ciekawych ludziach, jakich spotykaliśmy na swojej drodze i pracy w obronie życia.
Prezentowany tu film jest najnowszym z serii. Pozostałe można obejrzeć odwiedzając nasz kanał
https://www.youtube.com/channel/UC-D6IN9mXGyEJnwtoFGNETw

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag