Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

USA: premiera nowego filmu pokazującego prawdziwą historię zafałszowania precedensu sądowego Roe contra Wade na kongresie Republikanów

Co tam naprawdę się wydarzyło? Wielu Amerykanów zadaje sobie to pytanie, gdyż decyzja Sądu Najwyższego w 1973 roku w precedensowej sprawie Roe przeciwko Wade w praktyce zalegalizowała aborcję na życzenie aż do porodu na całym terenie Stanów Zjednoczonych. Wyrok ten do dzisiejszego dnia blokuje wszystkie inicjatywy stanowe mające na celu wprowadzenie zakazu zabijania dzieci w łonach matek, a co najmniej ograniczenia tego procederu. Historia Normy McCorvay, której przypadku użyto do tego precedensowego orzeczenia, jest równie szokująca, co celowo fałszywie przedstawiona.

Czytaj więcej...

Sąd Najwyższy w Kanadzie nie rozpatrzy odwołania Mary Wagner – przegrana czy jednak sukces?

Sąd Najwyższy Kanady 18 lutego 2021 r. wydał oświadczenie, że oddala sprawę bohaterskiej obrończyni życia Mary Wagner bez rozpatrzenia. Uzasadnienia nie podano, co podobno jest typowe. Sprawa dotycząca kwestionowania Karty Praw i Wolności przez kanadyjskie prawo, które obecnie zaprzecza człowieczeństwu dziecka w łonie matki została uznana za nieistotną.

Czytaj więcej...

Wielka Brytania: Szokująca dyskryminacja osób z niepełnosprawnościami – brak szczepień i odmowa reanimacji chorych na COVID-19

Brytyjskie media poinformowały, że osoby niepełnosprawne intelektualnie zawiadamiano, że w przypadku zarażenia się koronawirusem nie zostaną poddane reanimacji. Równolegle trwa batalia o szybkie dopuszczenie ich do szczepień.

Sprawę bada rządowa Komisja ds. Jakości Opieki. Głos zabrał również episkopat Anglii i Walii. Społeczeństwo nie zostało poinformowane, kto wydał tę decyzję. Szokujące doniesienia potwierdziła jednak charytatywna organizacja MENCAP, informowana przez swoich podopiecznych, że takich instrukcji im udzielano.

Czytaj więcej...

Pełzająca kultura śmierci – poważny wzrost liczby zgonów spowodowanych eutanazją w Belgii i Holandii

Wiedeński Instytut Antropologii Medycznej i Bioetyki (IMABE) w tym miesiącu podał, że liczba osób zabitych w wyniku eutanazji i wspomaganych samobójstw wzrosła w Belgii z zaledwie 24 przypadków w 2002 roku do 2 656 w roku 2019. W Holandii liczba ta wzrosła w tym samym czasie z 1 882 do 6 361 przypadków.

Antonia Tully z Socjety for the Protection of Unborn Children (SPUC) powiedziała: - To są druzgocące dane, bo każda śmierć to tragedia. Wiemy, że w tych krajach, w których medycznie wspomagane samobójstwo zostało zalegalizowane, wiele osób „decydujących się” na śmierć twierdzi, że główną przyczyna ich decyzji jest obawa, aby nie stać się ciężarem dla rodziny i opiekunów.

Czytaj więcej...

W Teksasie już 19 miast stało się Sanktuariami Życia, gdzie aborcja jest zabroniona

Rada Miasta Goldsmith w Teksasie 10 lutego 2021 r. jednogłośnie przyjęła uchwałę o przyłączeniu miasta do sieci Sanktuariów Życia oraz zakazem aborcji w granicach miasta.

Uchwała uznaje, że nienarodzone dzieci są wartościowymi istotami ludzkimi, które zasługują na ochronę na mocy prawa. Zabrania aborcji w granicach miasta i uniemożliwia otwieranie tam placówek aborcyjnych. Rozporządzenie nakłada również kary na osoby wykonujące aborcję za zabójstwo nienarodzonego dziecka, ale nie karze kobiet, które chcą lub dokonują aborcji.

Czytaj więcej...

Prezydent Portugalii skierował ustawę o eutanazji do Trybunału Konstytucyjnego

Prezydent Portugalii, Marcelo Rebelo de Sousa, skierował przyjętą w styczniu przez parlament tego kraju ustawę legalizującą eutanazję do Trybunału Konstytucyjnego. Wyraził przekonanie, że dokument ten jest nieprecyzyjny w kwestii zasad, na podstawie których miałyby zapadać decyzje o zastosowaniu zabijania konkretnych osób w celu przeprowadzenia eutanazji.

W uzasadnieniu swojej decyzji prezydent de Sousa stwierdził, że ustawa jest wadliwa, gdyż nie wskazuje w sposób dokładny, w jakich sytuacjach miałyby przebiegać procedury eutanazyjne. Dodał również, że nowe prawo dałoby ogromne prerogatywy pojedynczym lekarzom w kwestii decydowania o tym, kto miałby zostać pozbawiony życia.

Czytaj więcej...

Rosyjski Kościół Prawosławny podjął konsultacje odnośnie zmiany w dopuszczeniu in vitro pod wieloma warunkami

Swoje stanowisko odnośnie zapłodnienia pozaustrojowego Rosyjski Kościół Prawosławny zawarł w dokumencie pt. Podstawy doktryny socjalnej, który był przyjęty przez Sobór Biskupów Kościoła Prawosławnego Patriarchatu Rosyjskiego w roku Jubileuszowym 2000. Wszystkie rodzaje zapłodnienia pozaustrojowego, polegające na wytwarzaniu, kriokonserwacji i celowym niszczeniu tzw. zapasowych embrionów są uznane za moralnie niedopuszczalne.

Czytaj więcej...

Platforma Obywatelska opowiedziała się za aborcją do 12. tygodnia

Politycy opozycji są zadowoleni z przedstawionych w czwartek rozwiązań i zapewniają, że to świetny projekt. Warto jednak wspomnieć, że niezgodny z Konstytucją RP. Dla środowisk krzyczących od pięciu lat Konstytucja! Konstytucja! powinno być to dość istotne.

Aborcja powinna być dostępna do 12. tygodnia ciąży w szczególnie trudnych warunkach osobistych kobiety po konsultacjach z lekarzem i psychologiem – ogłosiła Platforma Obywatelska na konferencji prasowej w czwartek 18 lutego. Czy taki pomysł jest zgodny z prawem?

Czytaj więcej...

Raport nt. skrajnego ubóstwa wśród dzieci z niepełnosprawnością

Nawet w dobie pandemii stać nas na realną, a nie iluzoryczną, pomoc rodzinom niepełnosprawnych dzieci, które często żyją na skraju ubóstwa. Podniesienie kwoty zasiłku pielęgnacyjnego, umożliwienie rodzicom-opiekunom podjęcia legalnej pracy oraz dofinansowanie hospicjów perinatalnych i kampania informacyjna na ich temat – to gotowe rozwiązania zawarte w raporcie nt. skrajnego ubóstwa wśród dzieci z niepełnosprawnością.

Czytaj więcej...

Należymy do:

wiadomosci pro-life

Zapisz się, aby otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie!


Opowieści
od Oceanu do Oceanu
nowy odcinek w każdą sobotę

Serdecznie zapraszamy na kanał YouTube "Opowieści od Oceanu do Oceanu". Opowiemy o pasjach, wierze, niezwykle ciekawych ludziach, jakich spotykaliśmy na swojej drodze i pracy w obronie życia.
Prezentowany tu film jest najnowszym z serii. Pozostałe można obejrzeć odwiedzając nasz kanał
https://www.youtube.com/channel/UC-D6IN9mXGyEJnwtoFGNETw

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag