Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Mark Houck – ojciec licznej rodziny – aresztowany i oskarżony za „napaść” przed placówką aborcyjną zostaje przez ławę przysięgłych uznany za niewinnego

Już od października ub. r. środowisko pro-life jest bardzo poruszone aresztowaniem ojca licznej rodziny, katolika i prolifera Marka Houcka. Został on oskarżony za napaść przed placówką aborcyjną na ochroniarza, który zachowywał się wyjątkowo prowokująco, atakując jego 12- letniego syna Houcka. Ojcu postawiono mu zarzuty, że naruszył federalną ustawę FACE zakazującą agresywnych akcji przed placówkami aborcyjnymi, chociaż bronił tylko swojego małoletniego syna przed napaścią. Aresztowano go o świcie w swoim własnym domu, stresując jego siedmioro dzieci z powodu działań ok. 20. osobowej antyterrorystycznej grupy agentów FBI. Grozi mu do 11 lat więzienia. Sprawa ta mocno bulwersuje amerykańskie społeczeństwo.

Czytaj więcej...

Lekarze stwierdzili obumarcie płodu. Jednak się mylili. Okazało się, że dziecko żyje i ciąża rozwija się prawidłowo!

Mieszkające nieopodal Lubartowa w województwie lubelskim małżeństwo od wielu lat starało się o dziecko. Dwa lata temu pani Paulina poroniła. Wtedy była pewna, że to koniec ich marzeń. W październiku ubiegłego roku okazało się, że jest w ciąży. Pani Paulina Sikora jednak o mały włos nie straciła swojego nienarodzonego dziecka przez decyzję lekarzy – informuje program „Interwencja”. Kobiecie proponowano przyjęcie tzw. tabletki aborcyjnej, choć badania dowiodły, że ciąża rozwija się prawidłowo. Jej mąż złożył zawiadomienie do prokuratury, domagając się wyciągnięcia konsekwencji wobec osób, które postawiły błędną diagnozę. Dziś rodzice szczęśliwie czekają na narodziny dziecka.

Czytaj więcej...

E. Kowalewska dla Radia Maryja o nakazie Parlamentu Europejskiego ws. wycofania zakazu tzw. aborcji eugenicznej: Nie podpisywaliśmy żadnej deklaracji, że dostosujemy się do kwestii moralnych dotyczących rodziny czy sądownictwa

Przede wszystkim należy pamiętać, że to absolutne wykroczenie poza układ, na podstawie którego wchodziliśmy do Unii. Nie podpisywaliśmy żadnej deklaracji, że dostosujemy się do kwestii moralnych dotyczących rodziny czy sądownictwa – powiedziała Ewa Kowalewska, prezes Human Life International-Polska, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Czytaj więcej...

Brazylia: rząd prezydenta Luli chce aborcji, biskupi protestują

W Brazylii rząd nowo wybranego prezydenta Luli zapowiedział rozszerzenie tzw. prawa do aborcji. Obecnie aborcja jest tam prawnie dozwolona ​​tylko w szczególnych przypadkach: gdy ciąża jest wynikiem gwałtu, występuje zagrożenie życia matki lub gdy u dziecka w okresie prenatalnym zdiagnozowano bezmózgowie. W pozostałych sytuacjach zabójstwo dziecka poczętego jest przestępstwem.

Czytaj więcej...

Już 1 lutego wchodzą w życie duże zmiany w pieczy zastępczej.

W dniu 1 lutego wchodzi w życie duża nowelizacja, która zmienia przepisy w praktycznie wszystkich obszarach związanych z pieczą zastępczą; liczymy, że rozwiązania te przyczynią się do przyspieszenia procesu deinstytucjonalizacji - powiedziała PAP wiceminister rodziny i polityki społecznej Barbara Socha. Tego dnia wchodzi w życie nowelizacja ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej. Nowe przepisy przewidują m.in. wzrost wynagrodzenia dla rodzin zastępczych zawodowych i prowadzących rodzinne domy dziecka, rozwiązania służące rozwojowi rodzinnych form pieczy zastępczej, poprawę organizacji procedur adopcyjnych, a także ułatwienie procesu adaptacji dziecka w rodzinie przysposabiającej.

Czytaj więcej...

20 000 osób wzięło udział w Marszu dla Życia w Paryżu protestując przeciwko legalizacji eutanazji i wpisaniu aborcji do francuskiej konstytucji

We Francji grupa lewicowych polityków usilnie stara się wpisać tzw. prawo do aborcji do Konstytucji Republiki oraz dąży do wprowadzenia prawa zezwalającego na eutanazję, dwudziestotysięczny tłum obrońców życia zgromadzony na corocznym Marszu dla Życia w Paryżu odpowiedział gromkim NIE! Marsz dla Życia w Paryżu odbywa się corocznie w trzecią niedzielę stycznia, aby zaprotestować przeciwko uchwaleniu ustawy z 1975 roku, która zalegalizowała aborcję w całej Francji. W tym roku protest ten był liczny i bardzo wyrazisty.

Czytaj więcej...

Władze Chin w panice z powodu spadku liczby ludności, co powoduje poważne problemy społeczne i gospodarcze

Chiny doświadczają konsekwencji swojej brutalnej polityki jednego dziecka prowadzonej przez 35 lat. Wprowadziły ją w 1980 roku, aby kontrolować szybko rosnącą populację, a zakończyły w 2015 roku. Program ten doprowadził do licznych przymusowych aborcji i sterylizacji. Stosowano też surowe kary finansowe i utratę pracy wobec rodziców, którzy naruszyli prawo o planowaniu rodziny. Specjalna policja populacyjna śledziła kobiety w ciąży, wyciągała je z domów i łapała na ulicy, doprowadzając do placówki aborcyjnej, gdzie dziecko zabijano nie licząc się ze stopniem zaawansowania ciąży oraz łzami i protestami matki.

Czytaj więcej...

W Nowym Jorku na gmachu miejskiego sądu ustawiono złotą satanistyczną statuę, która ma promować aborcję

Nowy, złoty cielec – bożek aborcji – stanął w tym miesiącu na szczycie budynku sądu w Nowym Jorku. Figura ma przypominać, że sataniści, jako zwolennicy aborcji, bronią prawa do zabijania dzieci w łonach matek. Statua nosi tytuł NOW (TERAZ) i przestawia: nagą, złotą kobietę z warkoczami uformowanymi w rogi wychodzące z jej głowy, wyłaniającą się z różowego lotosu. Zdjęcia tej statuy zostały opublikowane w New York Timesie.

Czytaj więcej...

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag