Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Iran: śmieciarz uratował noworodka wyciągając go z plastikowej torby na śmietniku

Porzucanie noworodków wciąż jest ogromnym problemem na całym świecie. W poniedziałek 23 maja br. w Teheranie irański śmieciarz uratował noworodka ze śmietnika. New York Post opublikował informację, że uratowany chłopczyk znajduje się już w miejskim szpitalu i jego stan jest stabilny. Został on w ostatniej chwili wyciągnięty ze śmietnika i z plastikowej reklamówki, w której go zawiązano.

Czytaj więcej...

Rodzina, wiara i zamiłowanie do muzyki. To przepis na rozwój polskiego nastolatka z Florydy

Bożena Gąsior usłyszała diagnozę ciężkiego autyzmu u syna, kiedy chłopiec miał zaledwie 2 lata. W wieku 5 lat stwierdzono, że dziecko ma IQ równe zeru. Mama Miłosza jednak nie poddała się.
Rodzina Gąsiorów, która jest polskiego pochodzenia, mieszka na Florydzie. Pani Bożena podzieliła się niezwykłym świadectwem wiary w wywiadzie dla Gulf Coast Catholic, gazety diecezji St. Petersburg na Florydzie.

Czytaj więcej...

Demokrata z Oklahomy w proteście przed prawem zakazującym aborcji proponuje ustawę zmuszającą mężczyzn do wazektomii

Wszystkie chwyty dozwolone, aby tylko można było zabijać nienarodzone dzieci. Przywódca Demokratów z Oklahomy, Mickey Dollens, w ubiegłym tygodniu zaproponował złożenie projektu ustawy stanowej, która wszystkich mężczyzn po osiągnieciu dojrzałości płciowej zmuszałaby do przeprowadzenia wazektomii (czasowej sterylizacji). Jak sam powiedział, ten pomysł miał być prowokacyjną formą protestu przeciwko stanowej ustawie chroniącej nienarodzone dzieci przed aborcją od poczęcia.

Czytaj więcej...

''Przemysł aborcyjny jest rasistowski''. Czy kolor skóry wartościuje ludzkie życie?

Jak podaje portal ''LifeNews'', nienarodzone czarnoskóre dzieci są zabijane podczas aborcji w nieproporcjonalnie wysokim tempie. „Przemysł aborcyjny jest rasistowski. Żadna inna jednostka nie niszczy każdego roku życia tak wielu czarnoskórych dzieci w Ameryce" – stwierdza „LifeNews".
Od 1973 roku ponad 20 milionów nienarodzonych dzieci straciło życie. Okazuje się, że ich matki są również celem dyskryminacji przez przemysł aborcyjny. 

Czytaj więcej...

Ukraiński „Ruch dla Życia i Godności Człowieka” złożył petycję do prezydenta Ukrainy o uznanie ochrony ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci za wartość najwyższą

W sytuacji wojny na Ukrainie, która pociąga za sobą wiele ofiar, również na skutek wykonywania aborcji, ukraiński Ruch dla Życia i Godności Człowieka w dniu 18 maja br. złożył oficjalną petycję do prezydenta i władz Ukrainy o uznanie za wartość najwyższą ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej – biologicznej – śmierci. W imieniu ukraińskiej organizacji ze siedzibą w Kijowie petycję podpisał Artur Wasiliewicz Pogorilenko.

Czytaj więcej...

Naciski zwolenników cywilizacji śmierci!

Po wycieku projektu decyzji w sprawie „Roe vs. Wade” aktywiści aborcyjni wypchnęli wręcz ludzi na ulice, podżegając do zamieszek. Szczególnie aktywna na tym polu jest grupa „Ruth Sent Us” [posłała nas Rut]. Zgodnie z jej zachętami przypuszczono ataki na katolickie kościoły i placówki pro-life, które udzielają wsparcia matkom w ciąży. 8 maja protestujące kobiety zakłóciły Mszę św. tuż przed Komunią św. w katedrze Matki Bożej Anielskiej w Los Angeles w Kalifornii (…).

Czytaj więcej...

40 000 osób przeszło w Marszu dla Życia ulicami Rzymu

Dziesiątki tysięcy ludzi w sobotę 21 maja wzięło udział we włoskim Narodowym Marszu dla Życia w Rzymie. Jak podał włoski dziennik La Repubblica, w marszu pod hasłem Wybierz Życie wzięło udział około 40 000 osób. Uczestnicy marszu przemaszerowali z rzymskiego Piazza della Repubblica (Placu Republiki) na plac przy bazylice św. Jana na Lateranie.

Czytaj więcej...

Brazylia pełni obecnie rolę globalnego lidera w obronie nienarodzonych dzieci

W ubiegłym tygodniu Brazylia wysłała specjalną delegację do Stanów Zjednoczonych, aby wzmocnić międzynarodowe poparcie dla Konsensusu Genewskiego. Obecnie Brazylia pełni rolę lidera wśród 36 krajów, które bronią rodziny i ludzkiego życia od poczęcia oraz podpisały wspólną deklarację nazywaną Konsensusem Genewskim.
- Brazylia jest krajem pro-life i dlatego podjęliśmy się tego zadania – zaznaczyła Cristiane Britto, brazylijska Minister Stanu ds. Kobiet, Rodziny i Praw Człowieka. – Pracowaliśmy nad dodaniem do Konsensusu kolejnych krajów, a ostatnie dwa to Gwatemala i Kolumbia. Nadal niestrudzenie pracujemy, aby więcej krajów podpisało Konsensus Genewski.

Czytaj więcej...

Historia dziecka z zespołem Downa, które „zrobiło tak wiele dla Królestwa Bożego”

Peter i Stephanie Weinertowie opowiedzieli historię najmłodszego z pięciorga swoich dzieci, Becketta, dziecka z zespołem Downa, które przez całe życie walczyło o życie i zainspirowało wielu ludzi do zbliżenia się do Boga.
W wywiadzie przeprowadzonym przez Emmę Jirak dla National Catholic Register, Stephanie Weinert opowiedziała, że po kilku próbach poczęcia dziecka, Beckett urodził się 26 października 2019 roku.

Czytaj więcej...

Abp Cordileone z San Francisco nałożył karę ekskomuniki na Nancy Pelosi, przewodniczącą Izby Reprezentantów USA, za promowanie aborcji

Katolicki abp Salvatore Cordileone oświadczył, że w tym tygodniu formalnie powiadomił przewodniczącą Izby Reprezentantów USA, Nancy Pelosi, że nie wolno jej przystępować do Komunii św. do czasu publicznego wycofania się z poparcia dla zabijania dzieci w łonach matek, wyrażenia żalu i odprawienia stosownej pokuty.
Nancy Pelosi jest mieszkanką San Francisco i delegatką tego stanu do Izby Reprezentantów, więc jako katoliczka podlega jurysdykcji abp. Cordileone.

Czytaj więcej...

Należymy do:

Opowieści
od Oceanu do Oceanu
nowy odcinek w każdą sobotę

Serdecznie zapraszamy na kanał YouTube "Opowieści od Oceanu do Oceanu". Opowiemy o pasjach, wierze, niezwykle ciekawych ludziach, jakich spotykaliśmy na swojej drodze i pracy w obronie życia.
Prezentowany tu film jest najnowszym z serii. Pozostałe można obejrzeć odwiedzając nasz kanał
https://www.youtube.com/channel/UC-D6IN9mXGyEJnwtoFGNETw

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag