Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

"280 dni modlitwy za życie zagrożone" owocem filmu „Nieplanowane” w Polsce

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Film „Nieplanowane” obejrzało w Polsce prawie 400 tys. widzów. Wiele osób wychodziło z kina niezwykle poruszonych, nawet ze łzami w oczach. Fabuła tego wyjątkowego filmu opiera się na autentycznych faktach z życia Abby Johnson –Amerykanki, psychologa, która bardzo chciała pomagać kobietom w tak trudnej sytuacji, jak zajście w nieplanowaną ciążę. Dała sobie wmówić, że płód to jeszcze nie dziecko i zrobiła karierę w Planned Parenthood dochodząc do stanowiska dyrektorki placówki aborcyjnej. Doznała szoku podczas asystowania przy aborcji 13-tygodniowego dziecka, gdy wyraźnie zobaczyła na USG, jak ono ucieka i broni się przed ssawą aborcyjną. Jej nawrócenie było natychmiastowe i spektakularne.
Abby powtarza, że największą siłą dla ratowania poczętych dzieci i jej samej była modlitwa obrońców życia. Podczas wizyty w Polsce Abby zdecydowanie wzywała do podjęcia tej modlitwy w tej intencji, podkreślając , że z jej doświadczenia wynika, iż może ona uratować nawet 75% dzieci zagrożonych aborcją.

Czytaj więcej...

Abp Gądecki: tzw. Europejska Karta Równości zagrożeniem dla rodzin

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

W duchu odpowiedzialności za bezpieczeństwo rodzin, dzieci i młodzieży oraz w trosce o dobro przyszłych pokoleń i rozwój naszego regionu wyrażam głęboki niepokój w związku z przyjęciem przez Radę Miasta Poznania tzw. Europejskiej Karty Równości – napisał w specjalnym oświadczeniu abp Stanisław Gądecki.

Metropolita poznański powołuje się w nim na opinie „wielu poznańskich rodzin, organizacji pozarządowych oraz ekspertów”, w świetle których Karta „w poważny sposób ingeruje w konstytucyjne prawo rodziców do wychowania dzieci zgodnie ze swoimi przekonaniami”.

Czytaj więcej...

Portugalia: lewicowa większość w parlamencie zamierza zalegalizować eutanazję bez pytania społeczeństwa o zdanie

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Parlament Portugalii jest bliski decyzji w sprawie ustawy dotyczącej legalizacji samobójstwa wspomaganego, które jest formą eutanazji. Inicjatywa ta, systematycznie podejmowana przez ugrupowania lewicowe, ciągnie się już od 2017 roku. Debata i głosowanie w tej sprawie mają się odbyć 20 lutego. Projekt złożyły ugrupowania lewicowe i centrolewicowe: Partia Socjalistyczna (PS), Blok Lewicy (BE), Partia Ekologiczna - Zieloni (PEV) oraz partia Ludzie-Zwierzęta-Przyroda (PAN). Jedynymi ugrupowaniami parlamentarnymi, które opowiadają się przeciwko legalizacji eutanazji w Portugalii, jest chadecko-ludowy blok CDS-PP oraz konserwatywna partia Chega, ale są w zdecydowanej mniejszości:  na 230 miejsc w jednoizbowym Zgromadzeniu Republiki mają razem zaledwie sześciu deputowanych.

Czytaj więcej...

Pogrzeb 2 411 abortowanych dzieci, których ciała kolekcjonował aborcjonista dr Klopfer w swoim garażu

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Niechaj spoczywają w pokoju! Z inicjatywy prokuratora generalnego ze stanu Indiana, USA na cmentarzu Southlawn Cemetery i Palmer Funeral Home w South Bend zorganizowano nabożeństwo żałobne i pochówek 2 411 abortowanych dzieci, których ciała znaleziono po śmierci aborcjonisty dr. Ulricha Klopfera, który zmarł 3 września 2019 roku. W uroczystości wzięło udział wielu liderów pro-life. Na grobie zamontowano tablicę z napisem: Pamięci 2 411 nienarodzonych dzieci, które spoczęły tutaj 12 lutego 2020 r.

Czytaj więcej...

Argentyna: projekt ustawy wprowadza kary więzienia dla lekarzy, którzy odmawiają wykonywania aborcji – biskupi wzywają do modlitwy

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Argentyna, rodzinny kraj papieża Franciszka, ciągle znajduje się na krawędzi całkowitej legalizacji aborcji. Zmaganie to trwa już ponad 2 lata i jest elementem szerokiej kampanii promowania „zdrowia reprodukcyjnego” w krajach Ameryki Łacińskiej.

Kilka dni temu papież Franciszek przyjął na audiencji prezydenta Argentyny Alberto Fernándeza, który popiera pełną swobodę aborcji na życzenie. Z tego spotkania nie opublikowano żadnego wiążącego oświadczenia, ale wiadomo, że temat legalizacji aborcji  został poruszony. Papież Franciszek pochodzi z Argentyny, ale pomimo siedmiu wizyt w Ameryce Łacińskiej, dotychczas nie odwiedził swojej ojczyzny i nie zamierza tam pojechać w 2020 roku. Niektórzy jednak twierdzą, że zwycięstwo Fernándeza nie byłoby możliwe bez poparcia papieża.

Czytaj więcej...

Nauka potwierdza: autonomiczna osoba ludzka na własnym szlaku rozwojowym a nie grudka komórek

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Sprawa ochrony poczętego życia w USA ma obecnie  najsilniejsze poparcie opinii publicznej, niż kiedykolwiek. Spada współczynnik dokonywanych aborcji, a to powoduje krach finansowy biznesu aborcyjnego. Nic więc dziwnego, że za wszelką cenę usiłują podważać człowieczeństwo dziecka poczętego, nawet uciekając się do manipulacji i fałszowania oczywistych faktów.

W „The Atlantyk” opublikowano artykuł, w którym zarzuca się, że ruch pro-life manipuluje badaniami USG, aby pokazywać kobietom w ciąży i innym ludziom człowieczeństwo dziecka poczętego. Przykładowo autorka artykułu Moira Weigel twierdzi, że technologia USG została wykorzystana, do tworzenia imitacji bicia serca oraz prezentacji filmów w czasie przyspieszonym, które są sfałszowane i pokazują jedynie reakcję na bodźce. Jest to oczywisty absurd, ale i takie poglądy publikuje się, gdy jest zapotrzebowanie.

Czytaj więcej...

Walentynki z Abby Johnson! HLI-Polska zaprasza na spotkanie do Rumi

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia – Human Life International Polska serdecznie zaprasza na wyjątkowe spotkanie z Abby Johnson, bohaterką filmu „Nieplanowane” w dniu 14 lutego br. w Rumi.

Będzie to jedyna okazja, aby poznać Abby osobiście i wysłuchać jej świadectwa, dla terenu całej północnej Polski (Od Szczecina, przez Trójmiasto aż po Suwałki), Abby nie może nam, Polakom, poświęcić więcej czasu, ponieważ jej najmłodsze dziecko jest jeszcze bardzo małe. Z tego powodu spotkań na terenie Polski będzie tylko pięć.

Miejscem spotkania jest Rumia (ok. 40 km od Gdańska w kierunku Wejherowa), Sanktuarium NMP Wspomożenia Wiernych prowadzone przez Księży Salezjanów (ul. NMP Wspomożenia Wiernych 1). Organizatorem jej przyjazdu do Polski jest salezjański Ośrodek Duchowości i Kultury w Lądzie.

Czytaj więcej...

Nowe przepisy o kanonicznym przygotowaniu do małżeństwa

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Od 1 czerwca 2020 roku w Kościele katolickim na terenie Polski zacznie obowiązywać Dekret ogólny Konferencji Episkopatu Polski o przeprowadzaniu rozmów kanoniczno-duszpasterskich z narzeczonymi przed zawarciem małżeństwa kanonicznego. Zastąpi on obowiązujące od trzydziestu lat, przepisy zawarte w Instrukcji KEP o przygotowaniu do małżeństwa w Kościele katolickim w części dotyczącej kanoniczno-prawnego aspektu przygotowania narzeczonych, natomiast kwestie doktrynalne i dotyczące przygotowania duszpasterskiego zawierają inne dokumenty KEP, m.in. Dyrektorium duszpasterstwa rodzin z 2003 r. i dokument przygotowany w 2009 roku przez Radę do Spraw Rodziny pt. Służyć prawdzie o małżeństwie i rodzinie.

Czytaj więcej...

„Afirmacja Życia Dziś” XX Jubileuszowe Sympozjum Naukowe w Kazimierzu Biskupim – 19-20 lutego 2020 r.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Jak każdego roku w Kazimierzu Biskupim z inicjatywy Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny odbędzie się Sympozjum Naukowe pt. „Afirmacja Życia Dziś”. To już dwudzieste – jubileuszowe spotkanie w tej formule.

Organizatorami są: Wydział Teologiczny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Wyższe Seminarium Duchowne Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny, Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie, Studium Teologii w Koninie, Fundacja Czyste Serca, Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Włocławskiej i Referat Rodzin Polskiej Prowincji MSF.

Czytaj więcej...

Przymusowa genderowa edukacja seksualna w walijskich szkołach już od jesieni 2021 r.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Walia wprowadziła do szkół roczny projekt obowiązkowej edukacji seksualnej według założeń genderowych. Będzie się on nazywał „Edukacja seksualna i nauka o związkach”.

Zajęcia te mają być obowiązkowe od września 2021 roku i jeżeli nie powstanie duży sprzeciw rodziców mają być wliczone do przedmiotów obowiązkowych. Aby skomplikować debatę na ten temat, decyzją o obowiązkowości objęto również lekcje religii, dotychczas  także nieobowiązkowe.

Czytaj więcej...

Należymy do:

wiadomosci pro-life

Zapisz się, aby otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie!


Informacja o filmie "Nieplanowane"

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

Media społecznościowe

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)

PayPal € (Euro)

3. Pobierz przekaz pocztowy (pdf), wydrukuj i wypełniony nadaj na poczcie lub w banku.

4. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

fromoceantoocean
 
logoFKP 01
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag