Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Debata rozpoczyna się od 1:40 minuty nagrania.
Domy Samotnej Matki w Polsce
Okna Życia w Polsce

Dziecko w Oknie Życia w Jaworznie. Malucha znaleziono w specjalnym miejscu przy przychodni "Pro Familia Med".

     W śląskim Oknie Życia znaleziono niemowlę. Sytuacja jest o tyle wyjątkowa, że jest to pierwsze dziecko, które trafiło do tego miejsca. Wcześniej nie było żadnego innego przypadku pozostawienia w tym Oknie Życia malucha. Dziecko zostało przebadane, jest zdrowe. Trafiło na oddział neonatologii pobliskiego szpitala. Rodzice Maleństwa mają czas na zmianę decyzji i wciąż mogą zgłosić się, by odebrać malucha. Za pozostawienie dziecka nie grozi im za to żadna kara. Okno życia działa na zasadzie bezpieczeństwa i anonimowości. Jeżeli żaden z rodziców nie zechce odebrać dziecka – trafi ono do adopcji.

Czytaj więcej...

40 lat od pierwszego porodu rodzinnego w Polsce - Prof. Włodzimierz Fijałkowski prekursor Polskiej Szkoły Rodzenia

To był początek rewolucji na oddziałach położniczych w Polsce. Czterdzieści lat temu, w szpitalu w Łodzi, odbył się pierwszy w Polsce poród rodzinny. Dziś wiele kobiet nie wyobraża sobie, że w chwili narodzin dziecka, mogłoby przy nich nie być jego taty. A to wszystko dzięki wybitnemu Prof. Włodzimierzowi Fijałkowskiemu,  prekursorowi Polskiej Szkoły Rodzenia.

Czytaj więcej...

Europejski Trybunał Praw Człowieka Rady Europy oddalił skargi na prawo zakazujące aborcji eugenicznej w Polsce

W dniu 8 czerwca 2023 r. Europejski Trybunał Praw Człowieka (ETPC) odrzucił szereg skarg kwestionujących zniesienie aborcji eugenicznej w Polsce w sprawie A.M. i inni przeciwko Polsce (nr 4188/21). Trybunał stwierdził, że skarżące nie przedstawiły żadnych przekonujących dowodów medycznych potwierdzających, że były narażone na bezpośrednie ryzyko zmian na skutek decyzji Trybunału Konstytucyjnego w Polsce zakazującego aborcji eugenicznych, ponieważ nie były w ciąży ani nie spodziewały się urodzenia niepełnosprawnego dziecka.

Czytaj więcej...

Uzależnienie od alkoholu w okresie dojrzewania ma związek z późniejszym ryzykiem depresji

Uzależnienie od alkoholu w okresie dojrzewania (ale nie sama konsumpcja) ma związek z późniejszym ryzykiem depresji – informuje pismo „Lancet Psychiatry”.
Według nowego badania przeprowadzonego przez naukowców z UCL (University College London) i University of Bristol, osoby nastoletnie, które wykazują oznaki uzależnienia od alkoholu, są bardziej narażone na rozwój depresji w wieku około 20 lat. Jednocześnie regularne picie dużych ilości alkoholu, ale bez oznak uzależnienia – nie było związane ze zwiększonym ryzykiem depresji.

Czytaj więcej...

Administracja Bidena pozbawia finansowania federalnego na opiekę zdrowotną dla najuboższych kolejne stany chroniące życie poczętych dzieci

Czołowy konserwatysta USA, Gary Bauer, ostatnio głośno skrytykował postepowanie administracji Bidena za karanie biednych poprzez odmawianie należnych funduszy federalnych na opiekę zdrowotną stanom pro-life: Teksasowi, Oklahomie i Tennessee. Należy się spodziewać, że restrykcje te spotkają wszystkie 16 stanów, które chronią życie poczętych dzieci.

Czytaj więcej...

Instrukcja na Tik Toku, jak uśpić na zawsze swoją babcię!

- Czy czujesz się podekscytowana? Pyta influencerka, która tworzy na Tik Toku niezwykle szokujący spot wideo o swojej babci, która zdecydowała się na zakończenie życia przez eutanazję. Ali T. C. – popularna modelka i influencerka – przygotowała i opublikowała w mediach społecznościowych niezwykle toksyczny obraz wideo o planowanej eutanazji swojej babci. Ali sama siebie nazywa trenerką miłości własnej i ma olbrzymią liczbę wejść na jej spoty. Ten na temat eutanazji jej babci zebrał ponad 3 miliony wyświetleń.

Czytaj więcej...

„Aborcja dzieci z zespołem Downa to brutalna dyskryminacja” – pisze o. Kowalczyk SJ

W swoim najnowszym felietonie „Aborcja a zespół Downa” o. Dariusz Kowalczyk SJ obrazuje historię 27-letnia Angielki z zespołem Downa, Heidi Crowter, która chce skarżyć brytyjskie prawo aborcyjne przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka.
Jezuita  przypomina, że prawo w Anglii, Szkocji i Walii pozwala na aborcję do 24. tygodnia ciąży, „ale jeśli dziecko ma jakąś niepełnosprawność lub wadę, w tym np. wargę zajęczą albo właśnie zespół Downa, to można je zabić nawet w 9. miesiącu ciąży, tuż przed przewidywanym narodzeniem”.

Czytaj więcej...

USA: narasta liczba podpaleń i dewastacji kościołów katolickich i centrów pomocowych pro-life, ale administracja Bidena chroni lewackich agresorów

Stany Zjednoczone chlubią się swoją demokracją, która opiera się na wolności każdego obywatela. W amerykańskim prawie sprawiedliwość ma być jednakowa dla wszystkich, bez względu na poglądy polityczne, poziom dochodów, status społeczny, rasę czy płeć. Obecnie jednak coraz bardziej widoczne staje się niszczenie tej fundamentalnej zasady przez rządzących obecnie przedstawicieli Partii Demokratycznej z prezydentem Bidenem i jego administracją na czele. Celem jest dociskanie przeciwników politycznych i ideowych.

Czytaj więcej...

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag