Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

25-летие деятельности HLI в Польше - добро пожаловать!

Звезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активна
 

Уважаемые Друзья!

Приглашаем Вас в Гданьск и на Ясную Гору (Jasną Górę)!
Как быстро проходит время! В ближайшие дни исполняется 25 лет  с момента основания в Польше регионального отделения Human Life International (HLI). 20 октября 1993 Отец Paul Marx OSB, основатель и президент HLI вместе с Архиепископом Tadeuszem Gocłowskim, митрополитом Гданьска, освятил наш офис в Гданьске. Через несколько дней- 26-28 октября в Гдыне состоялась первая Международная конференция HLI в Польше под названием "Любовь - Жизнь - Семья". Пришло время для благодарности, итогов и воспоминаний.

Cel działań HLI w Polsce:
Pełna miłości ochrona życia dziecka poczętego i pomoc jego rodzinie oraz szeroka, pozytywna edukacja społeczna pro-life i prorodzinna w odniesieniu do encyklik „Humanae vitae” i „Evangelium vitae”. Więcej informacji TUTAJ

Co robiliśmy w służbie życia:
1. Szkoliliśmy liderów pro-life i z Polski i ze Wschodu – kilkadziesiąt tysięcy osób.
2. Przygotowaliśmy i upowszechniliśmy setki tysięcy materiałów edukacyjnych w obronie życia: ulotki, broszury, gazety, książki, filmy, muzykę - w wielu językach regionu. Patrz TUTAJ
3. Rozdaliśmy setki tysięcy modeli Małego Jasia oraz dużych zestawów „Jak Powstałem”. Zobacz TUTAJ

4. Przygotowywaliśmy ekspertyzy, opracowania naukowe, tłumaczenia cennych dokumentów oraz  prowadziliśmy Instytut Nauk Demograficznych i Społecznych.
5. Wspieraliśmy przedmiot „Wychowanie do Życia w Rodzinie”.
6. Prowadziliśmy lobbying na światowych szczytach ONZ – Kair, Kopenhaga, Pekin, Rzym itd.
7. Z błogosławieństwem św. Jana Pawła II współpracowaliśmy z Papieską Radą ds. Rodziny.

8. Organizowaliśmy szkolenia i owocną współpracę z prawosławnymi obrońcami życia na Wschodzie.

9. Współpracowaliśmy z Kościołem katolickim na Wschodzie pomagając w tworzeniu Centrów Rodziny.

10. Zorganizowaliśmy 11 wielkich międzynarodowych kongresów o tematyce „Miłość – Życie – Rodzina” – Gdynia, Moskwa, Kijów 2x, Warszawa 3x, Gdańsk + VII Światowy Kongres Rodzin w Warszawie.

11. Prowadziliśmy grupy Seminarzystów w Obronie Życia w Polsce, w Rosji, na Ukrainie i na Białorusi.– konferencje, spotkania, biuletyny, gazety, stypendia.

12. Założyliśmy Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia – najszerszą z możliwych platformę wsparcia obrony życia. Zobacz tutaj.

13. Organizowaliśmy modlitwę w intencji obrony życia: Różaniec w obronie życia z prof. Włodzimierzem Fijałkowskim oraz „Modlitwę o nawrócenie przeciwników życia”. TUTAJ

14. Przygotowujemy pomoc dla matek w najtrudniejszych sytuacjach: Punkt Pomocy Rzeczowej i wyprawki dla noworodków oraz paczki dla dzieci, Mikołajki, Dzień Dziecka, festyny. Zobacz TUTAJ

15. Prowadzimy strony internetowe, gazetkę, newsy i w trybie ciągłym jesteśmy obecni w mediach społecznościowych Facebook, Twitter i in. Zobacz www.hli.og.pl

16. Prowadzimy Kręgi Dyskusyjne KPLŻ. TUTAJ

17. Organizowaliśmy Marsze dla Życia (wielkie i lokalne).

18. Koordynujemy peregrynację Ikony Częstochowskiej przez świat w obronie życia „Od Oceanu do Oceanu”, która nadal trwa – Od Władywostoku do Fatimy oraz przez Amerykę Pn. i Pd. Przejechaliśmy już 190 tys. km. Zobacz TUTAJ

Książka wydana z okazji jubileuszu
Z okazji jubileuszu 25-lecia HLI w Polsce przygotowaliśmy albumowe wydanie książki „Światłość w ciemności Wschodu – pamięci Galiny Maslennikowej”, która ukazuje naszą pracę na Wschodzie. Dochód z tej książki jest w pełni przeznaczony na realizację celów statutowych HLI w Polsce.  Można ją zamówić w naszym sklepiku internetowym.
Więcej informacji TUTAJ

Świętujemy i zapraszamy!
Uroczystość z okazji 25-lecia HLI w Polsce odbędzie się w Ratuszu Głównego Miasta Gdańska na ulicy Długiej w sobotę 20 października o godz. 11:00.
W programie odrobina wspomnień, wiele podziękowań, a na deser mini recital Kuby Kornackiego, autora książek, scenariuszy teatralnych, założyciela Zespołu Kanaan.

Uroczysta Msza św. na Jasnej Górze
Drugą część uroczystości będziemy obchodzić tydzień później na Jasnej Górze. Z tej okazji zjadą się przedstawiciele tzw. Rodziny HLI z całej Europy. Będzie reprezentowanych 15 krajów: Białoruś, Litwa, Łotwa, Rosja, Kazachstan, Słowacja, Czechy, Węgry, Albania, Rumunia, Austria, Włochy, Francja, Irlandia i Polska. Przejeżdża także prezydent HLI z USA ks. Shenan Boquet. Swoją obecność zapowiedzieli abp Tomasz Peta z Kazachstanu, abp. Wacław Depo metropolita częstochowski oraz bp Jan Wątroba.

Poświęcenie Ikony dla Kazachstanu

Uroczysta Msza św. w Kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze odbędzie się 27 października br. o godz. 11:00. Zostanie wówczas poświęcona nowa ikonograficzna kopia wizerunku Jasnogórskiego (siostrzana do wędrującej „Od Oceanu do Oceanu”), która jest przeznaczona jako dar dla Kazachstanu. To dzięki pomocy Przyjaciół mogliśmy nałożyć na Nią bogate złocenia oraz przygotować skrzynię do transportu i feretron procesyjny. Od stycznia 2019 roku rozpocznie Ona peregrynację w obronie życia przez parafie katolickie w Archidiecezji Astany. Więcej informacji TUTAJ

Odnowienie Aktu Powierzenia
Podczas uroczystości na Jasnej Górze zostanie także odnowiony Akt Powierzenia ochrony cywilizacji życia i miłości w ręce Najświętszej Maryi Panny w języku polskim i angielskim. To bardzo ważne wydarzenie, gdyż wielką siłą potopu zalewa nas cywilizacja śmierci, zwracamy się więc do Bogurodzicy, aby obronę cywilizacji życia wzięła w swoje ręce.  Ona jest przecież Niepokonanym Zwycięstwem!

Serdecznie zapraszamy!
Zwłaszcza zachęcamy do uczestniczenia w uroczystej Eucharystii na Jasnej Górze. Liczymy, że niektórzy z Przyjaciół znajdą możliwość przyjazdu do Częstochowy ostatnią sobotę października i przyłączą się do wspólnej modlitwy w intencji obrony życia.

Bądźcie z nami!
Zdajemy sobie jednak sprawę, że nie każdy może w tym czasie osobiście przyjechać na Jasną Górę. Proponujemy skorzystanie z możliwości uczestniczenia w tej uroczystości przez Internet. Można już oglądać na żywo to, co dzieje się w Kaplicy Cudownego Obrazu – trzeba tylko wejść na stronę Jasnej Góry TUTAJ , a następnie kliknąć pierwszy ekran, przedstawiający Klasztor Jasnogórski.

W upominku - wyprawki dla noworodków
Z okazji jubileuszu nie przyjmujemy żadnych kwiatów ani upominków. Uczestników uroczystości jubileuszowych poprosiliśmy o rzeczy potrzebne do kompletowania wyprawek dla noworodków ubogich mam. Niektórzy przyniosą coś w naturze (pieluchy, oliwkę itd.), inni wrzucą coś do wspólnej skarbonki. Wszystko na pewno bardzo się przyda. Takie upominki, dzięki którym możemy pomóc najbardziej potrzebującym, są dla nas najcenniejsze i przynoszą najwięcej radości.

Drodzy Przyjaciele!
To dzięki Waszej pomocy i zaangażowaniu w obronie życia mogliśmy zrobić tak wiele. Z okazji jubileuszu 25-lecia działalności HLI w Polsce bardzo Wam za tę pomoc i wsparcie dziękujemy!

Wszyscy, którzy chcieliby przyłączyć się do ufundowania jubileuszowego upominku –  kolejnych wyprawek dla noworodków i ich ubogich mam, mogą to zrobić TUTAJ

Dla osób z zagranicy TUTAJ


W imieniu KPLŻ
Ewa H. Kowalewska
Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
Human Life International - Polska

Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.
fromoceantoocean
 
logoFKP 01
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag