Tydzień Modlitw o Nowe Rodziny

Duszpasterstwo osób dorosłych stanu wolnego w Warszawie proponuje, by w pierwszym tygodniu adwentu, szczególnego czasu oczekiwania na Nowonarodzonego, modlić się o nowe rodziny. Znakiem naszych czasów są tysiące młodych ludzi, którzy samotni wcale być nie chcą.

Inicjatorzy powołują się na badania Eurostatu, z których wynika, że w Unii Europejskiej jednoosobowych gospodarstw domowych jest więcej niż tych dwu- lub kilkuosobowych, zwłaszcza w wielkich miastach. Natomiast wyniki badań psychosocjologicznych ujawniają, że dla wielu osób założenie rodziny i zrodzenie dzieci są wielkim, niespełnionym marzeniem.

Pomysłodawcy zachęcają, by w pierwszym tygodniu adwentu - czyli w bieżącym roku od 27 listopada do 4 grudnia - organizować modlitwy i zamawiać w swoich parafiach i miejscowościach Msze św. w intencji zawiązywania się nowych małżeństw i zakładania rodzin.

Pragną również wprowadzenia stałej modlitwy w takiej intencji, by wspierać w ten sposób realizację "powołania do małżeństwa". Według nauczania Kościoła, życie w małżeństwie jest podstawowym powołaniem każdego człowieka.

Pierwszy raz Tydzień Modlitw o Nowe Rodziny zorganizowano w 2015 r.

[Na podstawie serwisu informacyjnego PAP - 27.11.2016 r.]
 
Zdjęcie: MorgueFile (teliesin) - FP
 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.