Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Przeprowadzą kalkulację, zanim przystąpią do zapłodnienia in vitro

Zespół naukowców z University of Aberdeen (Szkocja) opracował narzędzie, które „pomoże parom urealnić oczekiwania i racjonalnie zaplanować zabiegi zapłodnienia in vitro”. To sposób na zapobieżenie dotkliwemu rozczarowaniu wielu par.
 
Skuteczność in vitro, rozumiana jako liczba dzieci urodzonych dzięki zastosowaniu tej procedury, jest dość niska. Pary, u których „programy in vitro” zakończyły się niepowodzeniem, przeżywają to bardzo boleśnie. Teraz, zanim zdecydują się na sztuczne zapłodnienie, będą mogły wyliczyć swoje teoretyczne szanse na poczęcie i urodzenie dziecka w kilku kolejnych cyklach in vitro. Do tego celu wymyślono specjalistyczny kalkulator.
 
Kalkulator wylicza prawdopodobieństwo w oparciu o model matematyczny opracowany na podstawie danych pozyskanych od ponad 113 tys. kobiet, które z różnym skutkiem przeszły procedury zapłodnienia pozaustrojowego.
 
Po raz kolejny potwierdziło się, że najbardziej krytycznym czynnikiem w odniesieniu do możliwości zajścia w ciążę jest wiek kobiety. Po 30. roku życia, szanse na zrodzenie potomstwa zaczynają spadać. Co gorsza, maleją tym bardziej, im dłużej kobieta nie jest w stanie począć dziecka, donosić ciąży i urodzić. Największy spadek płodności zaczyna się po przekroczeniou 35. roku życia.

Istnieje wiele typów kalkulatorów, które „przewidują skuteczność in vitro”, ale ten jest pierwszym, który szacuje powodzenie w sześciu kolejnych cyklach sztucznego zapłodnienia. Ponadto analizuje prawdopodobieństwo urodzenia dziecka w cyklu, w którym wykorzystano zamrożone embriony.
 
Pary mogą obliczyć swoje szanse zarówno przed jak i po pierwszym zabiegu in vitro - w zależności od liczby pobranych komórek jajowych, kondycji zdrowotnej powołanych do życia embrionów oraz liczby embrionów poddanych kriokonserwacji (zamrożenie).
 
W opinii twórców kalkulatora, pary nie powinny z niego korzystać, aby zdecydować, czy w ogóle poddać się sztucznemu zapłodnieniu. Informują, że właściwym zadaniem kalkulatora jest „pomóc przygotować się emocjonalnie i finansowo” na prawdopodobny przebieg „rozrodu wspomaganego medycznie”.
 
[Opracowanie własne HLI Polska na podstawie serwisu informacyjnego BBC News/ Health – 17.11.2016 r.]
 
Zdjęcie: Wikipedia – PD
 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag