Encyklika o gender - prosimy!

Propagowanie teorii gender wprowadza w błąd tak wielu katolików, że konieczne jest wskazanie i sprostowanie jej błędów w wysokiej rangi dokumencie kościelnym. Takie stanowisko wyraził kardynał Willem Eijk, prymas Holandii. Według niego mogłaby to być papieska encyklika, poświęcona wyłącznie tej kwestii.

Metropolita Utrechtu podkreślił, że nawet katoliccy rodzice zaczynają akceptować sytuację, że ich dzieci same "wybierają" swoją płeć, niezależnie od płci biologicznej. Dlatego obowiązkiem Kościoła jest przypomnienie im prawdy nt. ludzkiego ciała i płci człowieka.
 
Prymas Holandii przypomniał, że zarówno poprzedni papież Benedykt XVI, jak i obecny Franciszek zabierali głos w tej sprawie, wskazując, że teoria gender na dobre przyjęła się w zachodnich społeczeństwach. Niedawno Ojciec Święty stwierdził wręcz, że indoktrynacja teorią gender jest częścią światowej wojny z rodziną.
 
Kardynał Eijk przestrzegł, że z gender może stać się tak jak z eutanazją. Kiedy ludzie zaczynali o niej dyskutować, mieli szereg wątpliwości, a dziś wielu tak się do eutanazji przyzwyczaiło, że ta barbarzyńska praktyka stała się czymś zwyczajnym.

[Na podstawie serwisu informacyjnego eKAI - 08.11.2016 r.]

Zdjęcie: MorgueFile (CEphoto, Uwe Aranas) - CC BY-SA 3.0
 

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.