Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Portugalia: Projekt legalizacji eutanazji

Lewackie ugrupowanie Blok Lewicy (BE) przygotowało projekt legalizacji eutanazji w Portugalii. W ciągu najbliższych tygodni na dokument będą jeszcze nanoszone drobne poprawki. Na początku 2017 r. projekt trafi pod obrady Zgromadzenia Republiki, portugalskiego parlamentu.
 
Według José Manueal Pureza z Bloku Lewicy, w założeniach do projektu przyjęto, że prawa do eutanazji nie będą mieć małoletni, niepełnosprawni intelektualnie oraz osoby cierpiące na depresję.

W 230-osobowym parlamencie Portugalii zasiada zaledwie 19 przedstawicieli Bloku Lewicy. Rządzący krajem socjaliści są tymczasem podzieleni w sprawie poparcia dla eutanazji. Podobnie niejednoznaczne stanowisko ma największe ugrupowanie Zgromadzenia Republiki – Partia Socjaldemokratyczna.

Natomiast środowisko pracowników służby zdrowia sprzeciwia się wszelkim próbom zalegalizowania „śmierci na życzenie”. Pięciu ostatnich szefów Izby Lekarskiej wystosowało do polityków wspólny apel o odstąpienie od wprowadzania „prawa do eutanazji”. Z kolei oddział Izby Lekarskiej w Lizbonie wezwał do dyskusji nad “dążeniem do maksymalnego przedłużania życia pacjentów w oparciu o wszelkie dostępne środki”.

Jednoznaczne stanowisko władz Izby Lekarskiej otrzymało pełne poparcie ze strony Stowarzyszenia Portugalskich Lekarzy Katolickich (AMCP). Już samo rozpoczęcie debaty na temat wprowadzenia eutanazji nazwano “przejawem utraty poczucia wartości ludzkiego życia”. Lekarze katoliccy wskazali, że lekarz dokonujący eutanazji przez udział w tej praktyce neguje fundamenty swojej profesji.

[Na podstawie serwisu informacyjnego eKAI, „Niedziela”- 05.11.2016 r.]

Zdjęcie: MorgueFile (DodgertonSkillhause) - FP
 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag