Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Projekt «Za życiem» rozpoczyna kompleksowy program

"Za życiem" to zaledwie wstępna inicjatywa. Rząd przygotuje kompleksowy program pomocy rodzinom wychowującym ciężko chore dzieci. Minister Elżbieta Rafalska przypomniała, że całościowy program zostanie przyjęty przez rząd do końca bieżącego roku.
 
Nad programem pracują obecnie różne resorty, trzeba bowiem skoordynować szereg działań. Szefowa Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przyznała, że rząd ma pełną świadomość, iż podjął się bardzo trudnego zadania.
 
"Przede wszystkim dlatego, że projekt jest adresowany do tych rodzin, w których rodzi się, albo które wiedzą, że urodzić ma się dziecko, u którego zdiagnozowano ciężką, nieodwracalną, nieuleczalną chorobę. (…) Mamy świadomość, że nic, żadne pieniądze nie zmniejszą cierpienia rodzin, którym rodzi się ciężko chore dziecko" - powiedziała min. Rafalska. Ale rząd nie chce pozostawić rodzin samych w tej trudnej sytuacji i pracuje nad przygotowaniem programu pomocowego. 
 
Minister podkreśliła, że obecnie pomoc wprawdzie istnieje, ale niewystarczająca i rozproszona. Dodała, że program musi być precyzyjnie zaadresowany do rodzin z dziećmi nieuleczalnie chorymi, by miały one dostęp do badań i rehabilitacji.
 
Projekt ustawy o wsparciu kobiet w ciąży i ich rodzin "Za życiem" przewiduje m.in., że z tytułu urodzenia się żywego dziecka z ciężką wadą lub nieuleczalną chorobą zagrażającą życiu, które powstały w prenatalnym okresie rozwoju dziecka lub w czasie porodu, przysługuje jednorazowe świadczenie w wysokości 4 tys. zł.
 
Minister Rafalska przekonywała, że propozycja jednorazowego wsparcia to udzielenie finansowej pomocy w najtrudniejszym momencie, w którym rodzina może być pozbawiona środków, a najbardziej ich potrzebuje. Bez wątpienia, w takiej chwili potrzebna jest kompleksowa pomoc, ale również pieniądze na leki czy taksówkę. Pomoc będzie koordynować asystent rodziny.
 
Rządowym projektem zajmie się teraz sejmowa Komisja Polityki Społecznej i Rodziny.
 
[Na podstawie serwisu informacyjnego PAP via „Nasz Dziennik” i Deon - 03.11.2016 r.]
 
Zdjęcie: MorgueFile (ryndon) - FP
 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag