Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Łotwa: Międzynarodowa konferencja ruchów pro-life w Rydze

"Podstawowe prawo człowieka do życia i wolności sumienia" – pod takim hasłem odbyła się w dniach 21-23 października br. w Rydze (Łotwa) międzynarodowa konferencja ruchów pro-life. Wzięli w niej udział przedstawiciele organizacji z Europy (Austria, Białoruś, Francja, Litwa, Łotwa, Polska, Ukraina, Wielka Brytania) oraz Stanów Zjednoczonych. Polskie środowisko obrońców życia i rodziny reprezentował Lech Kowalewski z HLI-PL.
 
Uczestnicy spotkania byli w większości przedstawicielami organizacji współpracujących z Kościołem katolickim. Jednoznacznie mówiono m.in. o sile, jaką daje zakotwiczenie działalności na rzecz życia w modlitwie i sakramentach. Zauważono także pewien dystans, z jakim np. do sprawy aborcji podchodzi część duchowieństwa w niektórych krajach.
 
Ryska konferencja stałą się dobrą okazją do przeglądu sytuacji w kwestii praw człowieka w odniesieniu do początku i końca życia ludzkiego oraz do problematyki sumienia pracowników służby zdrowia. Zwrócono uwagę, że aborcja stanowi w niektórych krajach jedną z podstawowych przyczyn zgonów położniczych. Podkreślano, że w krajach o niewielkiej populacji - jak Łotwa czy Estonia - które od lat zmagają się z ubytkiem naturalnym i rzeczywistym ludności, każde rodzące się dziecko jest na wagę przetrwania danego narodu.
 
Warto odnotować, że spotkanie poświęcone prawu do życia i wolności sumienia odbyło się w siedzibie stołecznego ratusza. Jak zauważył jeden z uczestników, nie wszędzie byłoby to możliwe, a na pewno nie w ojczyźnie swobód obywatelskich, czyli w Stanach Zjednoczonych.
 
W czasie obrad odczytano komunikat dotyczący niedawnych wydarzeń w Polsce wokół inicjatyw ustawodawczych na rzecz ochrony poczętego życia. Podkreślono zamieszanie, jakie wywołała część mediów, nierzetelnie informując na ten temat opinię publiczną.
 
[Na podstawie serwisu informacyjnego eKAI - 24.10.2016 r. oraz inf. własna HLI-PL]
 
Zdjęcie: Plakat konferencji
 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag