Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Rząd Kanady przekazuje miliony dolarów na promowanie eutanazji w ramach systemowego wspierania organizacji charytatywnych

Patricia Maloney, badająca programy dotyczące eutanazji, w swojej wypowiedzi z 16 maja br. zwróciła uwagę, że tylko w roku 2021 rząd Kanady przekazał 3 287 996 dolarów amerykańskich na rzecz Canadian Association of MAiD Assessors and Providers (CAMAP) – (Kanadyjskiego Stowarzyszenia Rzeczoznawców i Dostarczycieli MAiD). Pod skrótem MAiD ukryta jest legalna eutanazja nazywana w Kanadzie medyczną pomocą w umieraniu.

Podsumowując, organizacja ta zapewnia szkolenia i orzecznictwo dla lekarzy i pielęgniarek, którzy oceniają i zapewniają dokonywanie eutanazji oraz promocję ich działań. Stowarzyszenie to ma także status charytatywnej organizacji pożytku publicznego, która oficjalnie prowadzi zbiórki publiczne.

Oto kilka cytatów z publikowanych postów od zadowolonych darczyńców:

Moi rodzice skorzystali z Waszej pracy. Dzięki!

Mój mąż dzięki MAiD umarł z godnością. Jestem bardzo wdzięczna, że taka opcja była dostępna.

Nie mogę sobie wyobrazić bardziej zasłużonej organizacji charytatywnej. Zaliczcie mnie do zdeklarowanych zwolenników, który popiera cele Waszej organizacji charytatywnej!

Nie potrafię Wam wystarczająco podziękować za Waszą najbardziej potrzebną pracę i współczucie.

CAMAP, które posiada status organizacji charytatywnej, wydaje poświadczenia dokonywanych przez donorów wpłat, które uprawniają ich do odliczeń podatkowych.

Ponadto Patricia Maloney wyjaśnia, że zarówno CAMAP, jak i Dying With Dignity, inna wiodąca kanadyjska organizacja charytatywna zajmująca się promowaniem eutanazji, otrzymują duże dofinansowania federalne i darowizny od wielkich donorów na cele zakwalifikowane jako działalność charytatywna.

Organizacja Dying With Dignity w 2021 roku otrzymała darowizny w wysokości 1 653 893 dolary amerykańskie . Natomiast w tym samym roku budżetowym od rządu federalnego Kanady otrzymała dofinansowanie wysokości 204 655 dolarów amerykańskich. W bieżącym roku na koncie bankowym tej organizacji znajdowało się osiem milionów USD. Najlepiej opłacany pracownik Dying With Dignity w 2021 roku uzyskał zarobki wysokości od 160 000 fo 199 000 dolarów.

Natomiast Koalicja Zapobiegania Eutanazji nie uzyskała statusu charytatywnej organizacji pożytku publicznego, gdyż sprzeciwia się uśmiercaniu ludzi pod pretekstem opieki zdrowotnej i opiera się głownie na pracy wolontariuszy.

Instytucja Charity Intelligence, której zadaniem jest ocenianie skuteczności pracy organizacji charytatywnych w Kanadzie wobec darczyńców, przyznała organizacji Dying With Dignity 1 gwiazdkę (na 5 możliwych). Poinformowała też opinie publiczną , że, po odliczeniu ogólnych kosztów pozyskiwania funduszy oraz administracji i zarządzania (z wyłączeniem nadwyżek), od każdego przekazanego dolara 36 centów wykorzystywanych na programy MAiD.

Źródło: Life News, opracowanie własne – 17 maja 2023 r.

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag