Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Kanada: Eutanazja z powodu ubóstwa? Przerażający pomysł naukowców

Jak podaje portal InfoCatolica, Kayla Wiebe, doktorantka z filozofii, oraz bioetyk Amy Mullin, profesor filozofii, piszą w „Journal of Medical Ethics”:
Zmuszanie ludzi, którzy już znajdują się w niesprawiedliwych warunkach społecznych, do czekania na poprawę tych warunków lub na możliwość pojawienia się publicznej, ale zawodnej działalności charytatywnej, w przypadku upublicznienia szczególnie niepokojących przypadków ubóstwa, jest niedopuszczalne.

Bioetycy piszą, że historie Kanadyjczyków, którzy proszą o wspomagane samobójstwo z powodu ubóstwa to „najgorszy scenariusz”. Jest to tragiczne, niemniej jednak uważają udostępnienie eutanazji z przyczyn społecznych za wybór mniejszego zła. 

Według Wiebe: „Wszystkie możliwe opcje w takich przypadkach są naprawdę tragiczne. Ale najmniej szkodliwą drogą jest umożliwienie kompetentnym decydentom dostępu do tej opcji, jakkolwiek jest ona okropna”.

Kanadyjscy bioetycy gubią sens słów i próbują je redefiniować. Śmiercionośne zastrzyki nazywają „pomocą medyczną”, a samobójstwo „redukcją szkód”. Tak jest również w przypadku ubogich, których śmierć uznają za „najmniej szkodliwą drogę”.

Warto podkreślić, że jeszcze niedawno, kiedy debata o eutanazji była w Kanadzie na innym etapie, bioetycy przekonywali, że nikt nie będzie prosił o śmierć z powodu trudnych warunków społecznych. Eutanazyjny szał jest jednak trudny do zatrzymania. Śmierć na żądanie własne lub bliskich będzie postulowana dla kolejnych grup. Rząd Trudeau z dużą determinacją dąży do tego, żeby eutanazję dalej rozszerzać, dlatego takie pomysły jak wspomagane samobójstwo dla ubogich należy traktować bardzo poważnie. Redefinicja doprowadziła do określania śmiertelnych zastrzyków jako opieki zdrowotnej, a tej przecież nie można nikomu odmówić. 

Jak stwierdził Yuan Yu Zhu, kanadyjski naukowiec z Harris Manchester College w Oksfordzie, który regularnie pisze o eutanazji: To więcej niż tragiczne: to plama moralna na naszym kraju, za którą przyszłe pokolenia będą musiały odpokutować

[Za: infocatolica.com, opoka.org.pl, zdj. Unsplash/@jeanlucbenazet]

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag