Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

To nie jest „wolny wybór” kobiet – badania w USA wykazują, że prawie 70% aborcji jest dokonywanych pod presją

Czasopismo medyczne Cureus opublikowało wyniki badania, które wykazało, że prawie 70% kobiet w USA, które w przeszłości dokonały aborcji, stwierdza, że nie było to zgodne z ich oczekiwaniami, preferencjami czy wyznawanymi wartościami, z tego jedna czwarta opisuje je jako niechciane lub wymuszone,

Kolejne badanie tego samego tematu podjął zespół dr. Davida Reardona z Instytutu Charlotte Lozier. Potwierdza ono, że ponad 60% kobiet, które poddały się aborcji, doświadczyło wysokiego poziomu presji, aby to zrobić – z jednego lub kilku źródeł. Te same kobiety zgłaszają również wyższy poziom późniejszych problemów ze zdrowiem psychicznym i jakością dalszego życia.

- To badanie potwierdza wcześniejsze ustalenia, że „ukryta epidemia” niechcianych aborcji jest prawdziwa i znacznie większa, niż większość ludzi sobie wyobraża – powiedział kierownik zespołu badawczego dr David Reardon.

Badanie zostało przeprowadzone metodą autoryzowanych wywiadów na ogólnokrajowej próbie 1000 kobiet w wieku 41-45 lat. Mniej więcej jedna kobieta na cztery zgłaszała dokonanie aborcji w swoim życiu (zgodnie z średnia krajową w USA). Ankiety zgodziło się wypełnić 91% wytypowanych kobiet.

Zauważając, że reakcje negatywne i pozytywne często współistnieją ze sobą, zespół Reardona postanowił przeprowadzić bardziej szczegółową analizę deklarowanych odczuć kobiet.

Kluczowe ustalenia wykazują:

- 67% kobiet określiło swoje aborcje jako działanie akceptowane, ale niezgodne z ich wartościami i preferencjami (43%) lub uznało je za niechciane lub wymuszone (24%).

- Tylko 33% określiło swoje aborcje jako pożądane.

- 60% wolałoby urodzić dziecko, gdyby otrzymało większe wsparcie emocjonalne lub większe bezpieczeństwo finansowe.

- Musimy odrzucić niebezpieczne założenie, że tzw. wolność wyboru jest podstawową motywacją stojącą za doświadczeniami większości kobiet, które dokonały aborcji – podkreślił dr Reardon. - Tylko niewielka część dokonywanych aborcji jest wybierana przez kobiety dobrowolnie bez zewnętrznych nacisków – dodał.

Tessa Longbons, współautorka badania, dodała: - wydaje się nam, że przymus aborcji występuje tylko w krajach o wyjątkowo opresyjnych reżimach, jak na przykład w komunistycznych Chinach. W rzeczywistości aborcje pod przymusem dzieją się wokół nas, również w Stanach Zjednoczonych, chlubiących się swoim poszanowaniem wolności swoich obywateli. Niezliczone kobiety cierpią w milczeniu pod pozorem „wyboru”, podczas gdy nigdy nie czuły, że naprawdę go mają. Żadna kobieta nie powinna być zmuszana do aborcji, to powinno być wspólnym punktem wyjścia w debacie publicznej.

Pełne badanie jest dostępne w języku angielskim na stronie LozierInstitute.org,

Źródło: Life News/Lozier Institute – opracowanie własne – 15 maja 2023 r.

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag