Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Arkansas: Ratownicy znaleźli zdrowego noworodka w „Pudełku dla niemowląt”

Niemowlę, urodzone przed mniej niż 24. godzinami, zostało umieszczone we wtorek w tzw. "Pudełku dla niemowląt" (Safe Haven Baby Box) w Benton w stanie Arkansas. Miejsce to jest alternatywą wobec porzucenia noworodka poza szpitalem, w niebezpiecznym dla niego miejscu, np. na ulicy, w śmietniku przez matki, które nie mogą zająć się swoim nowo narodzonym dzieckiem.

Baby boxy zapewniają matce anonimowość, a dziecko ma szansę na życie i jest przekazywane do procedury adopcjnej. Baby box to stosunkowo młoda inicjatywa amerykańskich obrońców życia, która tak jak polskie Okna Życia jest szansą dla dziecka na przeżycie i znalezienie nowej rodziny adopcyjnej. Matki takich dzieci mają również świadomość ocalenia dziecka przed prawdopodobną śmiercią, np. na śmietniku.

Straż Pożarna z Benton potwierdziła lokalizację znalezienia noworodka. Było to drugie uratowane dziecko w tym miejscu od momentu powstania "Pudełka dla niemowląt" w 2020 roku. Alarm zabrzmiał w Safe Haven Baby Box, znajdującym się na zewnątrz budynku Stacji Straży Pożrnej nr 3. Po otrzymanym sygnale, ratownicy zbadali miejsce i odkryli, że w pudełku umieszczono noworodka, który miał mniej niż 24 godziny – powiedział w oświadczeniu Matt Thibault, rzecznik miasta Benton.

Organizacja Safe Haven Baby Box zapewnia monitorowane boksy z kontrolowaną temperaturą, w których rodzice mogą bezpiecznie i anonimowo oddać swoje dziecko. Gdy dziecko zostanie umieszczone w środku, uruchamia się alarm, wzywający pomoc. Skrzynki są instalowane w miejscach takich, jak remizy strażackie, posterunki policji lub szpitale, aby ratownicy mogli natychmiast zająć się oddanym niemowlęciem. Prawo stanu Arkansas dotyczące tzw. bezpiecznego schronienia, pozwala rodzicom oddać dziecko do 30 dni po urodzeniu.

Jak powiedział Russ Evans, szef Straży Pożarnej Benton w komunikacie prasowym: Dziecko było zdrowe i zadbane, oczywiście musiało być kochane. Wiemy, że matka przyjechała spoza stanu, aby oddać swoje dziecko, ponieważ jej stan nie oferuje tej anonimowej i bezpiecznej możliwości oddania noworodka. Mamie maleństwa dziękuję za decyzję i za powierzenie straży pożarnej Waszej wspólnej historii życia i możliwości bycia jej częścią. Proszę, wiedz, że Twoje dziecko jest zdrowe i olśniewająco piękne. Niech Bóg Cię błogosławi – powiedział Evans w komunikacie. Monica Kelsey, dyrektor generalna i założycielka organizacji Safe Haven Baby Box, również pochwaliła rodzica za jego odważną decyzję. Jestem bardzo wdzięczna temu rodzicowi, że wybrał bezpieczną drogę, drogę życia dla swojego dziecka. Być może nigdy nie poznamy powodu, dla którego podjął taką decyzję i wybrał taką drogę, ale wiemy, że bardzo kochał swoje dziecko – powiedziała.

Od momentu powstania organizacja Safe Haven Baby Box odnotowała ponad 120 przypadków oddania i ocalenia niemowląt w tych specjalnych miejscach.

[Za: liveaction.org]

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag