Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Prezydent Portugali: podpiszę ustawę dopuszczającą eutanazję. Swoje ubolewanie z powodu zatwierdzenia ustawy wyraził Papież Franciszek

Zatwierdzona w piątek przez jednoizbowy parlament Portugalii, czyli Zgromadzenie Republiki ustawa legalizująca tzw. eutanazję zostanie podpisana przez prezydenta Marcelo Rebelo de Sousę, potwierdził wieczorem szef państwa.
Prezydent sprecyzował, że nie powoła się na przysługującą mu w przepisach klauzulę sumienia, ale podpisze ustawę.

Dodał, że nie zamierza komentować deklaracji opozycyjnej Partii Socjaldemokratycznej, z której się wywodzi, której władze zapowiedziały, że skierują nową regulację do Trybunału Konstytucyjnego.

W związku z przyjęciem przez izbę w piątek ustawy identycznej z zawetowanej w kwietniu przez Marcelo Rebelo de Sousę prezydent zgodnie z przepisami musi podpisać zatwierdzone przez posłów prawo lub odmówić korzystając z klauzuli sumienia.

Deklaracja Marcelo Rebelo de Sousę o gotowości parafowania ustawy kończy trwającą od sześciu lat przepychankę legislacyjną dotyczącą legalizacji tzw. eutanazji pomiędzy prezydentem a zdominowanym przez partie liberalno-lewicowe parlamentem.

Od 2017 r. Zgromadzenie Republiki zatwierdzało już pięciokrotnie ustawę legalizującą tzw. eutanazję. Dwukrotnie wetował ją prezydent, zaś dwa razy Trybunał Konstytucyjny orzekał, że przepisy te są niezgodne z ustawą zasadniczą.

Przyjęta w piątek przez izbę ustawa przewiduje, że osoba, która zostanie dopuszczona do tzw. śmierci wspomaganej, będzie musiała przejść rozmowy z komisją lekarską, natomiast ta musi stwierdzić u pacjenta „cierpienie o dużym stopniu intensywności”.

Swoje ubolewanie z powodu zatwierdzenia w Portugali uchwały zezwalającej na eutanazję wyraził Ojciec Święty.

W swoim wpisie na komunikatorze Twitter w języku włoskim Franciszek stwierdził: Dziś obchodzimy święto Matki Bożej Fatimskiej i jest mi smutno, ponieważ w kraju, w którym objawiła się Matka Boża, ogłoszono prawo do zabijania. Kolejny krok na liście krajów, które zatwierdziły eutanazję.

[Za:gosc.pl, radiomaryja.pl]

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag