Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

ONZ: Apel do Arabii Saudyjskiej o zakończenie kamienowania dzieci

Komitet Praw Dziecka przy ONZ (CRC) zaapelował do Arabii Saudyjskiej, by zniosła prawo pozwalające na wymierzanie dzieciom kar takich jak kamienowanie, amputacje czy chłosta. CRC wezwał również do zaprzestania dyskryminacji dziewcząt.
 
Eksperci wchodzący w skład CRC analizowali stosowanie się władz w Rijadzie do zapisów traktatu ONZ w sprawie ochrony praw osób poniżej 18. roku życia. W tym czasie szef saudyjskiej Komisji Praw Człowieka Bandar bin Mohammed al-Ajban przekonywał, że szariat sytuuje się ponad wszelkimi innymi prawami i traktatami.
 
W opublikowanym raporcie eksperci ONZ zwrócili uwagę, że dzieci powyżej 15. roku życia mogą być w Arabii Saudyjskiej sądzone jak osoby dorosłe i grozi im nawet kara śmierci po "rozprawach niegwarantujących sprawiedliwego procesu". Przypomniano, że spośród 47 osób straconych 2 stycznia br. podczas masowej egzekucji, co najmniej cztery w chwili skazania nie ukończyły 18 lat.
 
Komitet Praw Dziecka zaapelował do władz w Rijadzie o "zniesienie wszelkich zapisów prawa, które pozwalają na (stosowanie wobec dzieci kar takich jak) kamienowanie, amputacja i chłosta". Arabia Saudyjska powinna także "jednoznacznie zakazać stosowania wobec dzieci kary przebywania w izolatce i orzekania dożywocia oraz obecności dzieci podczas publicznych egzekucji".
 
Ponadto eksperci stwierdzili, że Arabia "nadal nie uznaje, że dziewczętom przysługuje pełnia praw, dopuszcza się wobec nich poważnej dyskryminacji w prawie i praktyce oraz narzuca im przymus pozostawania pod opieką mężczyzny"
 
Jak dodali, w sunnickiej Arabii Saudyjskiej dzieci pochodzące z rodzin szyickich lub innych mniejszości wyznaniowych doświadczają nieustannej dyskryminacji w dostępie do szkół i opieki prawnej.
 
[Na podstawie serwisu informacyjnego: PAP, Onet.pl, Deon - 07.10.2016 r.]
 
Zdjęcie: MorfueFile (scarletina) - FP

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

wiadomosci pro-life

Zapisz się, aby otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie!


Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)

PayPal € (Euro)

 

3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag