Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Holandia: Obowiązkowa „antykoncepcja”

Rada miejska w Rotterdamie domaga się poddawania obowiązkowej antykoncepcji (compulsory contraception) kobiet „niezdolnych do wychowywania dzieci”. O „przymusowej antykoncepcji” będzie decydował sąd. W zasadzie mają to być środki uniemożliwiające zagnieżdżenie zarodka – poczętego dziecka, eufemistycznie nazywane „antykoncepcją odwracalną”, a w rzeczywistości działające wczesnoporonnie.
 
Za przesłanki kwalifikujące kobiety do tego typu postępowania uznano choroby psychiczne, uzależnienia oraz niepełną sprawność intelektualną. Według zwolenników tego kuriozalnego rozwiązania, ma pomóc ono w ograniczeniu patologii w rodzinach i zmniejszyć odsetek dzieci odbieranych matkom.
 
Próba zastosowania podobnego prawa w 2012 r. została mocno skrytykowana i odrzucona. Autorom pomysłu wytknięto nieetyczne podejście do człowieka i jego seksualności oraz ograniczanie praw kobiet do posiadania potomstwa.
 
Zwolennikiem metody jest Hugo de Jonge, radny miasta odpowiedzialny za młodzież. Swoje stanowisko opiera na rozmowie z profesorem prawa rodzinnego Tilburg University, Paulem Vlaardingerbroekerem, który przedstawił mu wiele przykładów „patologicznych matek” . Opowiedział m.in. o „kobiecie z trudnościami w nauce", która miała 14 dzieci, z których 13 zostało przekazane do pieczy zastępczej.
 
"W przeszłości naszym głównym problemem był interes rodziców, ale teraz musimy zwrócić większą uwagę na zabezpieczenie interesów dziecka" – powiedział de Jonge. "Nie być urodzonym to również forma ochrony dziecka" (sic!).
 
Pod koniec miesiąca rada miejska ma wprowadzić dobrowolny „program antykoncepcyjny” dla 160 kobiet. Hugo de Jonge twierdzi, że nie przyniesie on żadnego efektu. Podobne programy realizowano już wcześniej i wszystkie okazały się nieskuteczne. Jego zdaniem obowiązkowe wkładki trzeba będzie jednak rozważyć. radny szacuje, że w samym Rotterdamie sprawa dotyczyłaby ok. 20 kobiet rocznie.
 
Swój sprzeciw wyraziła rządząca partia VVD oraz partia samego de Jonga. Nie godzą się na wprowadzenie pomysłu na szczeblu ogólnokrajowym czy lokalnym.
 
[Na podstawie serwisu informacyjnego: nrc.nl – 30.09.2016 r.; dutchnews.nl via Deon - 05.10.2016 r.]
 
Zdjęcie: Wikipedia (CC BY-SA 2.0 fr) - https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=538771

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag