Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Lewicowa aktywistka skazana za pomocnictwo w tzw. aborcji farmakologicznej

Sąd Okręgowy Warszawa-Praga skazał lewicową aktywistkę za pomocnictwo w tzw. aborcji farmakologicznej. Sędzia uznał Justynę Wydrzyńską z „Aborcyjnego Dream Teamu” winną przekazania środków poronnych kobiecie, która zamierzała zabić swoje nienarodzone dziecko. Sprawę do organów ścigania zgłosił mąż kobiety.

Sąd skazał proaborcyjną działaczkę na 8 miesięcy ograniczenia wolności poprzez prace społeczne w wymiarze 30 godzin miesięcznie. Dobrze, że jest takie rozstrzygnięcie – powiedział poseł Bartłomiej Wróblewski. Sąd stanął po stronie życia – dodał polityk.

Dlatego że ochrona życia nie jest tylko teoretyczną zasadą zapisaną w konstytucji, ale musi być w praktyce stosowana. Życie ludzkie musi być chronione, a więc tego rodzaju praktyki nie mogą być przez organy państwa akceptowane. Z jednej strony chodzi o policję i prokuraturę, a z drugiej strony – o sądy. Cieszę się, że sąd stanął po stronie życia. Na pewno organizacje aborcyjne, biznes aborcyjny nie zaprzestaną działać. Nie należy oczekiwać, że ta sprawa szybko zostanie rozwiązana, ale wyrok sądu jest pewnym sygnałem, jakie jest polskie prawo i że to prawo nie może być, nie będzie bezkarnie łamane – zaznaczył B. Wróblewski.  

Aktywistka była oskarżona również o przechowywanie środków farmakologicznych z zamiarem wprowadzenia ich do obrotu bez zezwolenia.  Justyna Wydrzyńska nie przyznała się do winy i twierdzi, że przekazując pigułki,  kierowała się współczuciem i emocjami. W sprawie uczestniczył Instytut Ordo Iuris. Jak podaje, podczas rozprawy wyemitowano nagrania, w których Wydrzyńska przyznaje się, że od 16 lat udziela pomocy w tzw. aborcjach. Działaczka stwierdza również, że jeszcze raz popełniłaby ten sam czyn, za który była sądzona. Wyrok sądu jest nieprawomocny, oskarżonej przysługuje prawo apelacji.

[Za: radiomaryja.pl, zdj.unsplash/juanman61]

 

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag