Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Belgia: Kultura śmierci w natarciu. Chcą dopuścić tzw. aborcję do 4. miesiąca ciąży!

Rządowy projekt zaopiniował pozytywnie specjalny komitet naukowy, który uznał, że obowiązujący do tej pory graniczny termin 12. tygodnia ciąży nie odpowiada już... "stanowi umysłu społeczeństwa ani postępowi nauki".
W Belgii prawo o swobodnym dostępie do "przerwania" ciąży do 12. tygodnia ciąży obowiązuje od 1990 roku. Teraz stwierdza się, że to prawo „nie koresponduje już ani ze stanem umysłu dzisiejszego społeczeństwa, ani z miejscem zajmowanym przez kobiety, ani z postępem nauki, praktyką lekarską, ani z doświadczeniami zgromadzonymi przez ponad trzy dekady”.

„Tym samym dano zielone światło do przedłużenia terminu prawnego na tzw. aborcję z obecnych 12 do 18 tygodni ciąży (126 dni - w praktyce do 4. miesiąca), przy skróceniu z 6 dni do 48 godzin obowiązkowego okresu do namysłu pomiędzy złożeniem wniosku o "przerwanie" ciąży i dostarczeniem zaświadczenia” - przytacza ustalenia komitetu „Avvenire”, największy włoski dziennik katolicki. I komentuje: „Wydaje się, że opinia wyrażona przez komisję w najmniejszym stopniu nie uwzględnia tego, co pokazują najnowsze badania na temat płodu, który z pewnością nie jest niewrażliwym zbiorowiskiem komórek i rozwija się z każdym dniem ciąży: w czwartym miesiącu płód osiąga 18 centymetrów przy wadze 150 gramów, porusza się i zaczyna kopać w łonie matki, jego oczy i uszy reagują na bodźce zewnętrzne (światło i hałas), a dziecko uczy się rozpoznawać głos matki i wyczuwać smaki”. Gazeta podkreśla, że informacje te dostępne są w każdym poradniku dotyczącym ciąży.

Teraz decyzja zależeć będzie od większości w rządzie, podzielonego przez ustawę zredagowaną przez Partię Socjalistyczną przy wsparciu przedstawicieli liberałów i ekologów.

35 członków komitetu (wśród których jest 20 kobiet), złożonego z lekarzy, adwokatów, psychologów, uczonych filozofii i nauk społecznych, zaleca rewizję prawa „w kierunku większej przestrzeni dla autonomii kobiet”, argumentując, że każdego roku od 330 do 800 Belgijek wyjeżdża do Holandii, by dokonać aborcji, obchodząc przepisy w swoim kraju. Komitet zaleca również, by refundować środki antykoncepcyjne także kobietom powyżej 25. roku życia.

[Za:gosc.pl]

 

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag