Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Komisja ONZ ds. Statusu Kobiet rozpoczyna swoje obrady od atakowania katolickich zwolenników życia i tradycyjnej rodziny

Począwszy od 6 marca br. coroczna Komisja ONZ ds. Statusu Kobiet (CSW) gromadzi tysiące zwolenników aborcji i praw seksualnych na terenie siedziby ONZ podczas wydarzeń organizowanych przy współpracy z delegatami, przywódcami rządów i innymi agencjami ONZ. W tym czasie państwa członkowskie ONZ negocjują roczny niewiążący dokument końcowy. Pomimo lansowanych twierdzeń o inkluzywności i różnorodności, agencje ONZ zaciekle bronią tzw. postępowych ideałów feministycznych świata zachodniego oraz pozostawiają niewiele miejsca na udział i wkład organizacji prorodzinnych i pro-life.

Szerokie spektrum działalności Komisji ONZ ds. Statusu Kobiet jest wrogo nastawione do rodzin i grup pro-life, atakujące stałego obserwatora Stolicy Apostolskiej w ONZ, ale szeroko otwarte na lansowanie wypowiedzi antyreligijnych, przede wszystkim antykatolickich.

Catholics for Choice (Katolicy za Wyborem), organizacja promująca aborcję i będąca rzecznikiem środowisk LGBT, zorganizowała prezentację pt. Jak Kościół katolicki wykorzystuje ideologię gender, aby zagrażać prawom człowieka. Potępiono w niej wpływ Stolicy Apostolskiej podczas negocjacji w ONZ oraz cały Kościół katolicki wraz z jego postawą pro-life i przekonaniem, że mężczyźni i kobiety to dwie komplementarne płcie.

Przewodnicząca organizacji Catholics for Choice, Jamie Manson, nazwała binarną rzeczywistość płci: ideologią płciową, określając ją jako prawdziwego bożka w Kościele. Wśród innych oskarżycielek nauczania Kościoła katolickiego pojawiła się Dianne Willman, pochodząca z RPA i samoidentyfikująca się jako kapłanka ze schizmatyckiej inicjatywy rzymskokatolickich kobiet-kapłanek. Nazwała ona odmowę wyświęcania kobiet w Kościele katolickim kryzysem praw człowieka i apartheidem wobec płci.

Podczas wydarzenia, zorganizowanego przez agendę ONZ – UN Women and Generation Equality Forum (Forum Równości Kobiet i Pokoleń), w celu kształtowania feministycznej, cyfrowej przyszłości, Caitlin Kraft-Buchman, założycielka i dyrektor generalna Women at the Table (Kobiety przy Stole), oświadczyła, że technologia musi być wykorzystywana, w celu zapewnienia postępowej feministycznej przyszłości. – Chodzi o kontrolę, tu chodzi o władzę! – powiedziała.

Podczas wszystkich spotkań organizowanych przez Komisję ONZ ds. Statusu Kobiet organizacje pozarządowe wzywały do uznania międzynarodowego prawa do aborcji i praw seksualnych. Dr Tlaleng-Mofokeng, południowoafrykańska lekarka, która jest specjalnym sprawozdawcą ONZ ds. prawa do zdrowia, prowadzi kampanię dotyczącą rozszerzania dostępu do tzw. usług aborcyjnych i jest samozwańczą zbuntowaną katoliczką, była moderatorką panelu na temat zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego oraz praw związanych z technologią. Wśród panelistów obecna była Dana Northcraft, założycielka RHITES, organizacji pozarządowej zajmującej się rozpowszechnianiem usług aborcyjnych poprzez teleporady.

Zezwolono na niewielką liczbę wydarzeń prorodzinnych i pro-life, chociaż spotykały się one z dużym sprzeciwem i słownym szykanowaniem.

Podczas spotkania w dniu 9 marca br. koalicja Friends of the Family (Przyjaciele Rodziny) przedstawiła informacje na temat naruszania praw rodzicielskich, niebezpieczeństw związanych z działaniami drapieżników seksualnych oraz upowszechniania nielegalnych treści oraz uwodzenia dzieci za pomocą nowoczesnych technologii. Pod koniec tego spotkania kilka obserwatorek zaczęło krzyczeć i oskarżać panelistów o bigoterię, homofobię oraz utrwalanie niebezpiecznych poglądów i dyskryminację.

Agencje ONZ w swoich dokumentach, rezolucjach i oświadczeniach dały jasno do zrozumienia, że wszystkie perspektywy będą tolerowane z wyjątkiem szkodliwych i dyskryminujących wartości, które stoją na straży rodziny i życia jako podstawy społeczeństwa. Komisja ds. Statusu Kobiet będzie działać przez cały następny tydzień (do 18 marca br.). W tym czasie państwa członkowskie podczas sesji plenarnych mają sfinalizować i uzgodnić wspólne wnioski.

Źródło: C-FAM, opracowanie własne – 11 marca 2023 r.

 

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag