Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Aborcja przynosi kobietom psychiczną ulgę? Niemieccy naukowcy obalają ten mit!

Badacze wykazali także, iż aborcja jest statystycznie powiązana ze zwiększonym ryzykiem samobójstw i prób samobójczych, uzależnień, nadużywania alkoholu i narkotyków, depresji i stanów lękowych.
W trakcie trwającego przeszło rok badania interdyscyplinarny zespół niemieckich i austriackich naukowców pochylał się nad zależnościami pomiędzy dokonaniem aborcji a dobrostanem psychicznym kobiet. Wyniki ich prac opublikować ma wkrótce wiedeński Instytut Antropologii Medycznej i Bioetyki.

Główny wniosek z badania wskazuje, iż nie ma naukowych dowodów na to, że aborcja chroni lub poprawia zdrowie psychiczne kobiet. Teza ta pozostaje w sprzeczności z argumentacją stojącą za niemieckim i austriackim prawodawstwem w kwestii tzw. przerywania ciąży. Jedną z pozwalających na wykonanie procedury przesłanek jest tam bowiem spowodowane ciążą zagrożenie dla zdrowia psychicznego kobiety.

Badanie dowiodło jednocześnie, że aborcja wiąże się ze zwiększonym ryzykiem problemów ze zdrowiem psychicznym lub zaostrza wcześniej istniejące problemy. Patrząc na rzecz szczegółowo, „procedura” ta jest statystycznie powiązana ze zwiększonym ryzykiem: samobójstw i prób samobójczych, uzależnień, nadużywania alkoholu i narkotyków, depresji i stanów lękowych. Każda kolejna dokonana aborcja powiązana jest zaś z dalszym wzrostem zagrożenia wspomnianymi problemami.

Autorzy badania przypominają jednocześnie, że dotychczasowe obserwacje wskazują na korelacyjny, a nie przyczynowo-skutkowy charakter powyższych zależności. Naukowcy w zapowiadającym publikację komunikacie wzywają także do zwiększenia ochrony szczególnie zagrożonych grup, takich jak kobiety z wcześniej istniejącymi problemami ze zdrowiem psychicznym czy takie, które dokonały wielu aborcji. Postulują też zwiększanie świadomości społecznej w kwestii możliwości oddawania „nieplanowanych” dzieci do adopcji.

[Za: Aleteia.org.pl, zdj. Unsplash/kristina-tripkovic]

 

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag