Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

USA: gubernator Florydy usuwa ideologię gender z przedszkoli i szkół

Katolicki gubernator Florydy Ron DeSantis przejął 27 lutego kontrolę nad Samodzielnym Obszarem Walta Disneya. Według agencji Associated Press bezpośrednią przyczyną tej decyzji były tamtejsze publiczne sprzeciwy wobec ogłoszonego w tym stanie 29 marca ub. r. Prawa Rodziców Dotyczącego Edukacji, zwanego potocznie Nie mów, że jesteś gejem (Don`t Say Gay). Zabrania ono udzielania instrukcji na temat orientacji seksualnej i tożsamości gender dzieciom w przedszkolach i w pierwszych trzech klasach szkół podstawowych.

Gubernator DeSantis i inni konserwatywni działacze Partii Republikańskiej już od jakiegoś czasu krytykowali władze fundacji Disneya za propagowanie tzw. ideologii przebudzeniowej (woke ideology), która m.in. w różnych zabawach narzucała dzieciom tematy zupełnie dla niech nieodpowiednie. Sprzeciw wywoływały też zmiany w produktach i tematach rozrywek. Odwiedzających Disneyland przestano na przykład tradycyjnie witać słowami panie i panowie, chłopcy i dziewczęta, ale zaczęto to czynić w jakiś inny płciowo neutralny sposób.

Zmieniono też urzędową nazwę Obszaru Disneya z Reedy Creek na Centralny (Nadzorowany) Obszar Turystyczny na Florydzie”(Central Florida Tourism Oversight Distraict).

Gubernator DeSantis powołał też nowy zarząd Obszaru Disneya, pod kierownictwem prawnika Martina Garcii z Tampy. Do zarządu weszli: Bridget Ziegler – konserwatywna działaczka, nauczycielka i współzałożycielka organizacji Mamy za Wolnością (Moms for Liberty), Ron Petri – szef protestanckiej organizacji The Gathering USA oraz trzech innych konserwatywnych prawników.

Zmiany te nie dotyczą działalności finansowej istniejącego od 50 lat rozrywkowego giganta. Według (cytowanego przez Associated Press) Jacoba Shumera – adwokata specjalizującego się m.in. w uprawnieniach samorządowych i w sprawach podatkowych – nic się nie zmieni jeśli chodzi o płacenie podatków. Także wiele przywilejów, jakimi cieszy się Obszar Disneya, pozostanie nienaruszonych, łącznie z prawem do wypuszczania obligacji komunalnych.

Więcej informacji na temat korporacji Disneya TUTAJ

Źródło: Katolicka Agencja Informacyjna – 7 marca 2023 r.

 

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag