Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Skandaliczny atak na dr Wandę Półtawską. Aktywiści obrażają wybitną lekarkę i protestują przeciwko nadaniu oddziałowi noworodkowemu jej imienia.

W dniu jutrzejszym, tj. 3 marca w krakowskim szpitalu przy ul. Siemiradzkiego  ma zostać otwarty nowy oddział dla noworodków, który otrzyma imię dr Wandy Półtawskiej. Lewicowi działacze uważają to skandal i krzyczą, że „szpital to nie kościół, a lekarz to nie ksiądz”. Dopuszczają się bardzo obraźliwych słów wobec przyjaciółki św. Jana Pawła II. Każdy zdrowo myślący człowiek przyzna, że jest to czysta nienawiść pozbawiona jakiejkolwiek racjonalności.

Ich zaciekłe słowa: Zaciekła antyaborcjonistka, homo i transfobka, przeciwniczka antykoncepcji i in vitro — to nie jest dobry wybór! To wybór skandaliczny! – krzyczała pod szpitalem lewicowa działaczka. Na transparencie wypisano zarzuty wobec pani Wandy Półtawskiej: działaczka antyaborcyjna, religijna radykałka, przeciwniczka legalizacji związków osób tej samej płci, zwolenniczka klauzuli sumienia lekarzy, uznaje pierwszeństwo prawa Bożego nad prawem ludzkim, członkini Papieskiej Rady ds. Rodziny, konsultantka Papieskiej Rady ds. Służby Zdrowia, redaktorka "Źródła". Tygodnika rodzin katolickich», członkini Zespołu Wspierania Radia Maryja w Służbie Bogu, Kościołowi, Ojczyźnie i Narodowi Polskiemu

Ich zdaniem Wandę Półtawską dyskwalifikuje z patronowania oddziałowi noworodkowemu to, że nie popiera antykoncepcji i uważa aborcję za zabójstwo. Być może ten krzyk wynika z tego, że na nowym oddziale mają być leczone dzieci urodzone przed 31. tygodniem ciąży, a także noworodki z wadami lub chorobami genetycznymi. To są te dzieci, które według lewicy nigdy nie powinny się urodzić. Jak więc można je ratować i dawać im szansę na przeżycie?  Do tego pani Półtawska podkreśla, że życie zaczyna się od poczęcia, że metoda in-vitro jest przedmiotowym traktowaniem dzieci czy że za ciążę odpowiedzialni są również mężczyźni. Chociaż nie da się tym faktom zaprzeczyć, 101-letnia lekarka jest za nie atakowana.

Wandy Półtawskiej nie powinno się wpuszczać do szpitala, który jest szpitalem położniczo-ginekologicznym i na którym są malutkie dzieci. (…) To nie będzie zwykły oddział noworodkowy, ale oddział, który będzie mógł się opiekować i leczyć dzieci skrajnie wcześnie urodzone oraz noworodki, u których zdiagnozowano wady rozwojowe i genetyczne. Wady letalne. Jak to wszystko połączyć, to wiadomo, że takie płody nie spadają z nieba. W związku z tym będą tu kierowane kobiety z ciąży zagrożonej, które trzeba podtrzymywać, w ciąży patologicznej. Jeżeli połączymy wszystko: stosunek pana dyrektora do wiary, panią Wandę Półtawską, no to można przyjąć, że lekarze będą przyjmować tzw. postawę wyczekującą – mówiła Katarzyny Wójtowicz, kandydatka Lewicy do Sejmu. Wrogiej narracji towarzyszy też totalny brak zrozumienia postawy pro-life. Według lewicowców kobieta w trudnej ciąży, która tafia do szpitala realizującego idee pro-life, skazana jest na śmierć, bo lekarze będą ratować dziecko bez patrzenia na zdrowie i życie matki. Przyjmą tę wspomnianą „postawę wyczekującą” i nie będą podejmować działań służących zdrowiu kobiety. To kłamstwo, bo pro-life oznacza troskę o każde życie i dla zagrożonej ciąży nie ma lepszej pomocy niż lekarze pro-life, którzy zrobią wszystko, żeby uratować obie osoby – matkę i dziecko. 

Atak dotknął też dyrektora placówki Antoniego Marcinka, któremu zarzucono, że w swojej pracy kieruje się sumieniem i zasadami płynącymi z wiary. Według Wójtowicz klauzura sumienia jest wykorzystywana przez lekarzy, żeby im było dobrze, a nie żeby pomóc kobietom. Nie rozumie, że każdy człowiek ma sumienie, którym powinien się kierować, a wolność sumienia jest podstawowym prawem człowieka. Chociaż pikieta przed szpitalem przyciągnęła zaledwie kilka osób (na nagraniu widać 9), to ten krzyk pełen nienawiści do Boga, człowieka i życia jest przerażający. Atak na starszą i tak zasłużoną kobietę jest nie tylko nietaktowny, ale świadczy o głębokiej ignorancji w sprawach wiary, postawy pro-life czy szerzej – nauki Kościoła na temat godności życia, ale także samej biologii, która bez żadnych wątpliwości stwierdza, że życie człowieka zaczyna się od poczęcia. Miejmy nadzieję, że władze szpitala nie ugną się pod absurdalnymi naciskami i wspaniała lekarka zostanie uhonorowana przez nazwanie jej imieniem oddziału dla noworodków, w którym zarówno kobiety, jak i dzieci, będą poddane profesjonalnej opiece lekarzy szanujących każde życie.

[Za: opoka.org.pl]

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag