Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

USA: Modlitwa 40 Dni dla Życia przynosi owoce! Nawet 50% kobiet nie stawia się na wizytę w placówkach aborcyjnych!

W czasie trwania wielkopostnej akcji modlitewnej 40 Dni dla Życia liczba kobiet, które nie stawiają się na wcześniej umówionej wizycie w placówkach aborcyjnych wzrasta do 40%, a nawet 50%. To najlepsze potwierdzenie, że pokojowa modlitwa ma sens i przynosi widoczne owoce!

Najlepszy dowód na to, jak skuteczną obroną i ogromnym dobrem jest modlitwa w intencji ocalenia nienarodzonych dzieci zagrożonych śmiercią w aborcji, pochodzi od… samych pro-aborcjonistów. Skarżą się oni mediom, że ze względu na osoby, które modlą się przed placówkami, a także rozmawiają z przychodzącymi tam kobietami, dostarczając im rzetelnych informacji na temat tego czym aborcja jest, oferując im alternatywę i mówiąc co mogą zrobić w trudnej sytuacji, ich „praca” jest znacznie utrudniona. Dyrektor operacyjna jednej z palcówek Planned Parenthood w Północnej Kaliforni Gloria Martinez przyznaje, że niezwykle skuteczna jest zwłaszcza akcja 40 Dni dla Życia. Wskaźnik niestawienia się na spotkania w tej placówce podwaja się: zwykle oscyluje wokół 19%, ale podczas kampanii liczba ta podskakuje do 40, czasem wzrasta do 50% – opowiada kobieta.

Pod wpływem działań obrońców życia niedawno jedna z placówek aborcyjnych w mieście Napa przeniosła się do innej lokalizacji, chcąc uciec przed osobami modlącymi się i rozmawiającymi z kobietami przed ich siedzibą. Pracownicy w obawie, że obrońcy życia przeniosą się i pójdą za nimi starannie ukrywali dane nowej lokalizacji. Warto dodać, że Kalifornia jest jednym z najbardziej pro-aborcyjnych stanów USA. Niedawno jej włodarze obwołali ją aborcyjnym „sanktuarium”.

Warto wspomnieć, że inicjatywa „40 Dni Dla Życia” powstała w Stanach Zjednoczonych. Grupa ta początkowo nazywała się Coalition for Life (Koalicja dla Życia) z czasem przekształciła się w inicjatywę pokojowej, nieustającej modlitwy i postu w intencji ochrony poczętych dzieci przez 40 dni w miejscu publicznym, najczęściej pod placówkami aborcyjnymi. Biorą w niej udział zarówno osoby prywatne, grupy wyznaniowe oraz liderzy różnych organizacji pro-life

Organizatorzy podają, że od 2007 roku, gdy zainicjowano tę akcję, objęła ponad 800 miast w 56 krajach. Na skutek tej szczególnej akcji modlitewnej zamknięto już ponad 100 placówek aborcyjnych, a setki osób tam pracujących zdecydowało się odejść. Uratowane dzieci bardzo trudno policzyć, bo często nikt o nich nie wie, ale organizatorzy zbierają świadectwa i dobre wiadomości, więc na ich podstawie ogłaszają, że udało się im ocalić 20 000 dzieci. Liczba ta z pewnością jest większa i nieustannie ratowane są kolejne. Kampania modlitewna „40 Dni dla Życia” polega na nieustającej modlitwie oraz akcji otaczania potrzebujących kobiet w ciąży kryzysowej troską, serdeczna opieką i pomocą materialną – bez cienia krytyki czy konfrontacji – od lat jest najbardziej skutecznym sposobem ratowania życia poczętych dzieci.

[Za: hli.org.pl, marsz.info, lifenews.com]

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag