Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Podczas negocjacji w ONZ tradycyjne kraje oskarżyły UE o złą wolę w sprawach dotyczących polityki ochrony socjalnej i rodziny

Na forum ONZ tradycyjne kraje broniły rodziny przed Unią Europejską i postępowymi (liberalnymi) delegacjami różnych krajów, oskarżając je nawet o przechwałki i złą wolę Chcielibyśmy wszystkim przypomnieć, że rodzina jest zdefiniowana w wiążących międzynarodowych instrumentach, dotyczących praw człowieka, jako naturalna i podstawowa komórka społeczna i że ma prawo do ochrony ze strony społeczeństwa i państwapowiedział delegat Nigerii, gdy w środę 15 lutego br. rezolucja została przyjęta. przez Komisję ONZ ds. Rozwoju Społecznego.

Jest nam przykro, że niektóre delegacje próbowały używać języka związanego z rodziną jako karty przetargowej podczas tych negocjacji – dodał delegat Nigerii, wyjaśniając, że używanie prawidłowych wyrażeń powinno nie podlegać negocjacjom.

Nie bez walki, ostatecznie przyjęta rezolucja zawiera kilka z trudem zdobytych odniesień do znaczenia polityki zorientowanej na rodzinę, a także akapit o znaczeniu rodziny dla ochrony socjalnej. Ostatecznie delegacjom tzw. krajów postępowych udało się uzyskać w rezolucji dwa zapisy odnoszące się do wielokrotnych i krzyżujących się form dyskryminacji.

To podejście do tematu jest promowane przez europejskie kraje-darczyńców, Stany Zjednoczone i agencje ONZ, jako wymagające szczególnej ochrony ze względu na status opcji LGBT.

Delegat z Malezji był bardzo krytyczny wobec delegacji, które podczas negocjacji zaatakowały rodzinę: - Jesteśmy głęboko zaniepokojeni systematycznie powtarzającymi się próbami podważania roli rodziny – powiedział z mocą. Zachowanie delegacji zachodnich krajów podczas negocjacji nazwał szaleńczym nadużywaniem konsensusu i oskarżył je o blokowanie krajów rozwijających się w celu uwzględniania tylko obaw półkuli północnej.

Nie on jeden narzekał na zachowanie zachodnich delegacji. Nigeryjczyk podkreślił, że szczególnie niewłaściwe było blokowanie przez zachodnie delegacje prób ochrony rodziny jako pretekst do uzyskiwania ustępstw w sprawie priorytetów politycznych, które nie cieszą się tak samo szerokim konsensusem.

Podkreślił, że Nigeria nie akceptuje takiej interpretacji terminu rodzina, który obejmuje kategorie, które nie są uzgodnione na szczeblu międzynarodowym lub które nie są uznawane w naszych krajowych prawach i politykach. Stwierdził także, że użycie w rezolucji terminu płeć (gender) odnosi się tylko do dwóch płci, męskiej i żeńskiej, w kontekście społecznym i żadnego innego znaczenia ponadto nie zawiera zgodnie z wcześniejszymi porozumieniami zawartymi na forum ONZ.

Podobne obawy wyrazili delegaci z Senegalu, Dżibuti, Iranu, Libii i Mauretanii. Delegat Stolicy Apostolskiej powiedział, że godne ubolewania jest to, że w projekcie nie uwzględniono języka uznającego rodzinę za podstawową komórkę społeczeństwa i jedyne źródło ochrony socjalnej dla ponad połowy światowej populacji.

Zachodnie delegacje, które w ostatnich latach wykorzystywały doroczną komisję ONZ do promowania kontaktów homoseksualnych jako równorzędnych z rodziną i atakowania rodziny naturalnej, były powściągliwe w wypowiedziach dotyczących spraw rodzinnych.

Delegacja Wielkiej Brytanii oświadczyła, że interpretuje przyjętą rezolucję jako wymagającą ochrony ze względu na status homoseksualny/trans. Delegatka Meksyku skarżyła się, że rezolucja nie odnosi się do różnych form rodziny. Stwierdziła też, że rodzina jest konstruktem społecznym i podlega ewolucji.

W pierwszym tygodniu prac tej komisji na forum ONZ Unia Europejska i Stany Zjednoczone wydały oświadczenie w sprawie kwestii homoseksualnych/transpłciowych za pośrednictwem państw należących do LGBT Core Group (Grupy Podstawowej LGBT) przy Organizacji Narodów Zjednoczonych. Jest to nieformalna międzyregionalna grupa państw członkowskich ONZ utworzona w 2008 roku. Grupie współprzewodniczą Argentyna i Holandia, a należą do niej: Albania, Australia, Belgia, Boliwia, Brazylia, Cabo Verde, Kanada, Chile, Kolumbia, Kostaryka, Chorwacja, Dania, Dominikana, Ekwador, Finlandia, Francja, Niemcy, Honduras, Islandia, Irlandia, Izrael, Włochy, Japonia, Luksemburg, Malta, Meksyk, Czarnogóra, Nepal, Peru, Nowa Zelandia, Północna Macedonia, Norwegia, Portugalia, Republika Południowej Afryki, Hiszpania, Szwecja, Timor Wschodni, Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, Stany Zjednoczone Ameryki, Urugwaj, Unia Europejska (jako obserwator), a także. Wysoki Komisarz ONZ ds. Praw Człowieka oraz organizacje pozarządowe Human Rights Watch i Outright International.

W tym oświadczeniu skrytykowano raport Sekretarza Generalnego za brak wyraźnego uznania praw osób LGBT i stojących przed nimi wyzwań.

Tradycyjne kraje wydały oświadczenie za pośrednictwem Group of Friends of the Family (Grupy Przyjaciół Rodziny), wzywając system ONZ do odgrywania ważnej i aktywnej roli we wzmacnianiu współpracy międzynarodowej w kwestiach związanych z rodziną.

Źródło: C-Fam, opracowanie własne – 17 lutego 2023 r.

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag