Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Poważne problemy finansowe Disneya w kontekście społecznego protestu wobec programów promujących LGBT w filmach i programach dla dzieci

Starannie pielęgnowany wizerunek Disney Corporation jako zdrowego, podnoszącego na duchu, przyjaznego rodzinie źródła rozrywki i inspiracji dla dzieci na całym świecie, został zniszczony. Nacisk społeczny pomógł ujawnić, że ta korporacja w ostatnich latach zaangażowała się w promowanie programu LGBT na całym świecie, zwłaszcza w oddziaływaniu na dzieci.

Teraz Disney płaci cenę. Na prośbę organizacji prorodzinnych dziesiątki tysięcy ludzi zobowiązało się do bojkotu wszystkich produktów Disneya. Na dodatek stan Floryda pozbawił Disneya specjalnego statusu prawnego, którym cieszył się przez dziesięciolecia. To spowodowało drastyczny krach finansowy. Inwestorzy zmusili firmę do przebudzenia, gdyż poniosła olbrzymie straty finansowe. Jej wartość rynkowa spadla o 87 miliardów dolarów.

Dyrektor generalny Disneya odpowiedzialny za promocję ideologii LGBT został zwolniony. Ponadto firma ogłosiła, że z powodu trudności finansowych zwalnia 7000 pracowników.

Podobno główny dyrektor ds. programów został niedawno przyłapany na stwierdzeniu, że od lat realizuje wcale nie tajny program gejowski. Ten plan dodawania „queerowości” do programów dla dzieci był w pełni popierany przez najwyższe kierownictwo korporacji. – Nie musiałem się obawiać pokazywania pocałunku dwóch postaci tej samej płci… Gdzie tylko mogłem, po prostu dodawałem różne dziwactwa... Nikt mnie nie powstrzymał i nikt nie próbował mnie powstrzymać.

Przyjęcie queerowości zostało najbardziej zademonstrowane publicznie, gdy ówczesny dyrektor generalny Disneya, Bob Chapek, zaatakował gubernatora Florydy Rona DeSantisa w związku z przepisami zakazującymi indoktrynowania bardzo małych dzieci (od przedszkolaków do czwartej klasy podstawówki) na temat orientacji seksualnej i tożsamości płciowej.

Dyrektor generalny Bob Chapek ogłosił również, że firma przekaże darowiznę w wysokości 5 milionów dolarów na rzecz głównej organizacji LGBT w USA w celu prowadzenia lobbingu, błędnie nazwanego Kampanią Praw Człowieka. Ta radykalna organizacja lobbuje za wprowadzeniem małżeństw jednopłciowych, ideologii transpłciowej, pozbawienia Amerykanów praw do wolności religijnej, pozwolenia chłopcom na konkurowanie z dziewczętami w sporcie oraz za redefinicją płci biologicznej, aby oznaczała tożsamość płciową.

Bob Chapek został zwolniony, a Disney sprowadził swojego byłego dyrektora generalnego, Roberta Igera, aby spróbował naprawić sytuację. Wykonał on kilka drobnych gestów, aby zdystansować firmę od ideologii genderowej, w tym publicznie oświadczył, że żałuje otwartego sprzeciwu firmy wobec ustawodawstwa dotyczącego praw rodzicielskich na Florydzie oraz jest zdeterminowany, aby uciszyć sytuację.

Pomimo tego, że te stwierdzenia są do pewnego stopnia mile widziane, nie zmieniają one podstawowego problemu, który polega na tym, że wielu pracowników firmy – od najwyższego kierownictwa po programistów i pracowników parków rozrywki – jest zdeterminowanych, aby wykorzystać starą dobrą opinię o Disneyu jako źródle rozrywki przyjaznej rodzinie w celu zwabiania dzieci w objęcia programów promujących ideologię LGBT.

W rzeczywistości, już po wystąpieniu poważnych problemów finansowych, Disney uruchomił dwa programy: Willow, program telewizyjny na żywo oraz film Strange World – które są jawnie skierowane do dzieci i promują wyraźny program gejowski. W obu pojawia się gejowski romans – w Willow – pomiędzy dwiema lesbijkami, w Strange World pomiędzy dwoma gejami. Żaden z nich nie został dobrze przyjęty przez odbiorców, a Strange World zdobył nawet określenie zdobywcy najgorszego wyniku oglądalności w historii tego studia animacji. Oczekuje się, że film ten przyniesie stratę ok. 100 milionów dolarów.

Najwyraźniej pomimo wysokich strat, Disney nadal nie jest w stanie pojąć, że społeczeństwo, a zwłaszcza rodzice, nie akceptują indoktrynacji genderowej swoich dzieci.

Organizacja National Organization of Marriage, organizator Światowych Kongresów Rodziny, nadal prowadzi potężny protest i bojkot Disneya licząc, że wywarcie presji i narastające kłopoty finansowe wreszcie doprowadzą do ideowej weryfikacji tych programów.

Źródło: National Organization of Marriage, opracowanie własne – 10 lutego 2023 r.

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag