Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Parlament Hiszpanii przyjął radykalną ustawę aborcyjną, m. in. zmuszającą pracowników służby zdrowia do wykonywania aborcji

Christian Network Europe informuje, że w czwartek 16 lutego br. hiszpański parlament przyjął radykalną ustawę aborcyjną, która m. in. pozbawia pracowników służby zdrowia i farmaceutów prawa do ochrony wolności religijnej, jeżeli z powodu sprzeciwu sumienia odmawiają zabijania poczętych dzieci w łonach matek. Ponadto farmaceuci we wszystkich aptekach muszą zapewnić pełny dostęp do środka wczesnoporonnego tzw. pigułki dzień po, a publiczne szpitale mają obowiązek wykonywania aborcji na życzenie.

Podczas debaty zwolennicy aborcji argumentowali, że Hiszpania musi ograniczyć wolność religijną pracowników służby zdrowia, ponieważ zbyt wielu z nich odmawia wykonywania aborcji, a kobiety mają utrudniony dostęp do usług zdrowia reprodukcyjnego.

Więcej informacji na ten temat TUTAJ

Dotychczas w Hiszpanii ok. 80% wszystkich aborcji wykonywały prywatne placówki aborcyjne, gdyż większość szpitali odmawiała, powołując się na fakt, że poczęte dzieci są drugimi pacjentami, którzy również zasługują na opiekę medyczną.

Hiszpańskojęzyczna Katolicka Agencja Informacyjna – ACI Prensa – podała, że zgodnie z nowym prawem każdy pracownik medyczny, który sprzeciwia się aborcji, zostanie odnotowany w rządowym rejestrze osób odmawiających służby wojskowej ze względu na prawo do wolności sumienia.

Nowa ustawa znosi również wymóg uzyskania świadomej zgody kobiety oraz trzydniowego okresu oczekiwania. Zezwala też dziewczętom w wieku 16 lat na dokonanie aborcji bez zgody rodziców. Kobiety niepełnosprawne, które zostały ubezwłasnowolnione i mają opiekuna prawnego, również nie będą potrzebowały jego zgody na zabicie poczętego dziecka.

Ponadto ustawa nakazuje usunięcie faktu dokonanej aborcji z z historii klinicznej kobiety po upływie pięciu lat. Wczesnoporonna pigułka dzień po będzie dostępna bezpłatnie w przychodniach oraz w nowych publicznych ośrodkach specjalistycznej opieki w zakresie praw seksualnych i reprodukcyjnych.

Kolejnym z zapisów nowej ustawy jest obowiązkowa edukacja seksualna w szkołach, oparta na ideologii gender na wszystkich poziomach edukacji od przedszkola.

Organizacje pro-life w Hiszpanii ostro krytykują nową, radykalną ustawę aborcyjną, podkreślając, że w całej Hiszpanii zginie więcej niewinnych istnień ludzkich. – Potępiamy eliminację nienarodzonego dziecka i porzucenie kobiety. Nie ma prawa do zabijania; istnieje prawo do życia! – oświadczyła organizacja One of Us.

Hiszpańskie ramię międzynarodowej organizacji 40 Dni dla Życia określiło nowe prawo jako wyrok śmierci dla Hiszpanii, mówiąc: - prawodawcy nas zawiedli, popierając ustawę, która odbiera prawo do życia tak wielu niewinnym.

W Hiszpanii aborcja jest legalna do 14 tygodnia ciąży. W 2021 roku zalegalizowano tam również eutanazję Obecnie, podobnie jak większość krajów europejskich, Hiszpania zmaga się ze spadkiem liczby urodzeń i starzeniem się społeczeństwa.

Źródło: Life News, opracowanie własne – 20 lutego 2023 r.

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag