Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

15 lutego br. mija XX rocznica śmierci ś.p. prof. Włodzimierza Fijałkowskiego – Centrum Służby Rodzinie w Łodzi otwiera Szkołę Rodzicielstwa, ruszyła odnowiona strona internetowa o Profesorze

Pomimo upływu 20. lat od śmierci śp. prof. Włodzimierza Fijałkowskiego nadal i jego osoba, i jego tak pozytywne przesłanie jest niezwykle żywe w sercach wielu ludzi. Był niezwykłym człowiekiem: lekarzem, naukowcem, chrześcijańskim myślicielem, Wielkim Obrońcą Życia. Uznaje się go za prekursora polskiej szkoły rodzenia, psychoprofilaktyki okołoporodowej i udziału ojca w porodzie oraz ekologii łona matki – pierwszego środowiska naturalnego człowieka.

W rocznicę śmierci Profesora w Centrum Służby Rodzinie w Łodzi, z którym Profesor współpracował przez wiele lat, zostanie na nowo otworzona Szkoła Rodzicielstwa jego imienia, która przygotuje przyszłych rodziców do pełnienia swoich ról.

Tego dnia zaplanowano szereg wydarzeń, na które Centrum Służby Rodzinie serdecznie zaprasza:

  • 13:00 – Uroczyste otwarcie Szkoły Rodzicielstwa
  • 13.30 – Spotkanie w ramach Środy w Centrum. Panel ekspercki: Gdy rodzicielstwo bywa trudne... – wyzwania dla specjalistów pracujących z rodzinami z problemami opiekuńczo - wychowawczymi
  • 18:00 - Msza Święta w intencji ś. p. prof. Włodzimierza Fijałkowskiego w 20. rocznicę śmierci
  • 19:00 – Wernisaż Ewy Jarmakowskiej
  • 19.30 – Wspomnienia o prof. Włodzimierzu Fijałkowskim.

W wielu środowiskach wspomnienia o Profesorze są nadal żywe i pełne wdzięczności za jego pełną miłości postawę wobec każdego człowieka i pochylania się nad dzieckiem poczętym, jego matką i ojcem. Myśli prof. Fijałkowskiego, zwłaszcza jego pozytywne działanie w obronie życia oraz ekologia rodziny i łona matki, są dzisiaj niezwykle aktualne.

Zapraszamy na obecnie odnowioną stronę internetową poświęconą prof. Włodzimierzowi Fijałkowskiemu, na której można znaleźć bieżące informacje, filmy, wykonany za życia wywiad, fragmenty filmu „Moja Droga do Prawdy”, życiorys i wspomnienia.

https://www.prolife.org.pl/

Wszystkich, którzy zachowują osobę Profesora Fijałkowskiego w życzliwej pamięci, zachęcamy do napisania osobistych wspomnień o nim i przeslanie ich do nas, by można było mieścić je na tej stronie internetowej.

W XX rocznicę śmierci będziemy się także modlić w intencji Profesora. Na razie dotarła do nas informacja o Mszach św. w:

Kraków 15 lutego, Bazylika Mariacka, o g. 6:00

Łódź 15 lutego, Centrum Służby Rodzinie, ul. Broniewskiego 1a, o godz. 18:00 w ramach uroczystości otwarcia Szkoły Rodzicielstwa im. prof. Włodzimierza Fijałkowskiego.

Szczecin 18 lutego w kaplicy Fundacji Małych Stópek, ul. Św. Ducha 9, o godz. 13:00.

Gdańsk 19 lutego w kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej (oo. Pallotyni) przy ul. Marii Skłodowskiej - Curie, o godz. 12.00.

Zapraszamy!

 

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag