Kolejna propozycja posłów - uchwała ws. "kompromisu aborcyjnego"

Posłowie Platformy Obywatelskiej zgłosili projekt uchwały o „poszanowaniu kompromisu wypracowanego w ustawie o planowaniu rodziny”. Nad uchwałą będą dyskutować połączone komisje polityki społecznej i rodziny, sprawiedliwości i praw człowieka oraz zdrowia. Projektodawcy chcą, aby z Sejmu wyszło przesłanie, że „Polacy nie kłócą się o restrykcje mające wyręczać sumienie, nie chcą też wspomagać systemu wartości absolutyzacją zakazów, lecz realizują te wartości w życiu codziennym”.
 
Posłowie zaangażowaniu w napisanie projektu zwrócili się w dokumencie "do wszystkich stron debaty toczącej się wokół przepisów dotyczących przerywania ciąży o szacunek dla wypracowanego w wolnej i demokratycznej Polsce kompromisu politycznego, zawartego w przyjętej w dniu 7 stycznia 1993 roku ustawie o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży".
 
"U źródeł tego porozumienia stało uznanie, że życie jest fundamentalnym dobrem człowieka, a troska o życie i zdrowie należy do podstawowych obowiązków państwa, społeczeństwa i obywatela" - przesłanieargumentują parlamentarzyści. Naruszenie „tak ciężko wypracowanego kompromisu spowoduje wystąpienie eskalacji ideowych sporów i światopoglądowego zamieszania”.
 
Wnioskodawcy uchwały podkreślili, że oczekują od polityków wszystkich opcji „szacunku, zarówno dla obywateli wyznających wartości konserwatywne, jak i liberalne".
 
[Na podstawie serwisu informacyjnego eKAI - 22.09.2016 r.]
 
Zdjęcie: MorgueFile (fonis) - FP

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.