Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Demonstracje zwolenników i przeciwników aborcji

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
Przed budynkiem Sejmu, który rozpatruje dwa projekty ustaw dotyczące przerywania ciąży, manifestują przeciwnicy zaostrzania przepisów w sprawie aborcji. Protestowi towarzyszy kontrdemonstracja organizacji antyaborcyjnych. Oba zgromadzenie zebrały po kilkaset osób. Rozdziela je kordon policjantów.
 
Uczestnicy tzw. "czarnego protestu", zorganizowanego przez zwolenniczki Partii Razem, domagają się odrzucenie projektu o zakazie przerywania ciąży. Demonstranci trzymają transparenty, na których można przeczytać: "Moje ciało, mój wybór". Skandują hasła: "Razem przeciw fanatykom", "Godność, zdrowie, bezpieczeństwo - gdzie jest wasze bezpieczeństwo".
 
Po przeciwnej stronie pikietują osoby popierające obywatelski projekt, zgłoszony przez Komitet Inicjatywy Ustawodawczej "Stop Aborcji". Przewiduje on całkowity zakaz aborcji i jej penalizację. Demonstranci trzymają bannery z hasłami: "Tak dla życia", "Aborcja zabija".
 
A tymczasem w Sejmie posłowie burzliwie dyskutują. Po wystąpieniu sprawozdawców, którzy przedstawili obywatelskie projekty, głos zabrał przedstawiciel partii rządzącej, Tomasz Latos. Powiedział, że PiS jest za skierowaniem obu projektów do komisji sejmowej. Ugrupowanie narzuca dyscypliny partyjnej, chociaż posłowie mają pewien pogląd, co do dalszych prac.
 
 „Mimo, że nie popieramy zupełnie odległego od naszych poglądów projektu B. Nowackiej, to jednak zgodnie z zasadą, że wszystkie projekty obywatelskie będziemy kierować do dalszych prac, zarówno pierwszemu projektowi, jak i drugiemu projektowi damy możliwość dalszego procedowania w komisjach” – zapowiedział Latos.

Natomiast przedstawicielka PO Monika Wielichowska oceniła, że należy wyważyć dwa projekty, ponieważ dziś do "moralności dołączyła polityka". Według niej, podważanie obowiązującego kompromisu, to przy obecnym układzie sił politycznych wszczynanie ideologicznej wojny. Zwróciła się do obecnych na sali sejmowej posłanek: „Uszanujmy dziewczyny, kobiety, uszanujmy Polki i prawo do decydowania o sobie”.

Przedstawicielka .Nowoczesnej poinformowała, że klub chce odrzucenia w pierwszym czytaniu ustawy zaostrzającej regulacje prawne dotyczące aborcji. Za to w odniesieniu do projektu lewicowo-feministycznego, posłanka wniosła o odesłanie go do dalszych prac w komisjach sejmowych.
 
Agnieszka Ścigaj z Kukiz’15 przekazała, że posłowie tej partii nie zostaną objęci żadną dyscypliną przy głosowaniu i co więcej, nie będzie żadnego stanowiska klubu w sprawie obu projektów. „(…) Każdy poseł w tej kwestii będzie sam podejmował decyzję zgodnie ze swoją wiedzą i swoim sumienie” – powiedziała posłanka.
 
[Na podstawie serwisu internetowego PAP i dorzeczy.pl – 22.09.2016 r.]
 
Zdjęcie: Sejm.gov.pl (fot. Krzysztof Białoskórski) - FP

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3
wiadomosci pro-life

Zapisz się, aby otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie!


Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

Media społecznościowe

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)

PayPal € (Euro)

3. Pobierz przekaz pocztowy (pdf), wydrukuj i wypełniony nadaj na poczcie lub w banku.

4. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

fromoceantoocean
 
logoFKP 01
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag