Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Już w piątek 20 stycznia odbędzie się Marsz dla Życia w Waszyngtonie – w tym roku poświęcony żałobie z powodu śmierci prawie 65 mln dzieci oraz radości po decyzji SN

Największy na świecie Marsz dla Życia w tym roku jak zawsze obędzie się w Waszyngtonie w piątek 20 stycznia. Tegoroczny historyczny Marsz dla Życia będzie czasem żałoby i świętowania dla amerykańskich obrońców życia. Zakończenie sprawy Roe przeciwko Wade stwarza nowe możliwości ratowania nienarodzonych dzieci przed aborcją. Oczekuje się, że w piątek setki tysięcy Amerykanów z całych Stanów Zjednoczonych pojawią się w Waszyngtonie na dorocznym wielkim wiecu i marszu, który po raz pierwszy wyruszył 50 lat temu, aby zaprotestować przeciwko orzeczeniu Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych, legalizującemu aborcję.

Jeanne Mancini, przewodnicząca organizacji Marsz dla Życia, oświadczyła, że tegoroczne hasło Marszu dla Życia brzmi Następne kroki: marsz przez Amerykę po obaleniu-Roe. Stwierdziła także, że obrońcy życia nieustannie ciężko pracują, aby ratować nienarodzone dzieci przed aborcją. – Ponieważ Roe jest już za nami, teraz mamy szansę do ratowania niezliczonych niewinnych istnień ludzkich, kontynuując naszą pracę na rzecz zdroworozsądkowej ochrony życia na szczeblu stanowym i federalnym oraz edukując Amerykanów na temat nieodłącznej godności każdego ludzkiego życia – dodała Mancini.

- Ten rok będzie też smutnym wspomnieniem o milionach ofiar aborcji w ciągu ostatnich 50 lat, ale także radosnym świętem z uwagi na to, jak wiele osiągnęliśmy i w jaki sposób powinniśmy teraz koncentrować nasze wysiłki jako ruch obrony życia, gdyż wkraczamy w nową erę działań i możliwości.

Od czasu uchwalenia przez Sąd Najwyższy USA w 1973 roku precedensowego wyroku w sprawie Roe przeciwko Wade, który w praktyce zalegalizował aborcję w całych Stanach Zjednoczonych, pozbawiono życia prawie 65 mln dzieci w łonach matek. Wszystkie stany musiały zalegalizować aborcję do 24 tygodni, czyli do czasu aż poczęte dziecko nie uzyskało zdolności do przeżycia poza łonem matki, a w niektórych przypadkach aż do porodu.

Od czerwca 2022 roku, gdy Sąd Najwyższy unieważnił precedensowy wyrok w sprawie Roe, władze stanowe uzyskały uprawnienia do stanowienia własnego ustawodawstwa w tej kwestii. Obecnie 14 stanów zakazało lub znacząco ograniczyło możliwość wykonania aborcji, a kolejne próbują iść ich śladem.

Jednym z głównych mówców podczas Marszu dla Życia w Waszyngtonie w 2023 roku będzie prokurator generalny stanu Mississippi, Lynn Fitch, która doprowadziła skargę swojego stanu aż do Sądu Najwyższego i przyczyniła się do przywrócenia ochrony życia dzieci w łonach matek.

Inni mówcy reprezentują wiele przestrzeni społecznych, w których są aktywni obrońcy życia, aby ratować poczęte dzieci i pomagać matkom i ojcom, czy to poprzez pomoc charytatywną, edukację pro-life, ustawodawstwo czy orzecznictwo medyczne. Wśród nich są następujące osoby: prezes Samarytanin’s Purse, Franklin Graham, siostra Mary Casey ze zgromadzenia Sióstr Życia, dr Christina Francis, prezes Amerykańskiego Stowarzyszenia Ginekologów-Położników Pro-Life oraz Gina Tomes, dyrektorka programowa placówki położniczej Dom Betlejem.

Przemawiać będą także: aktor Jonathan Roumie, najbardziej znany za wielokrotnie nagradzaną rolę Jezusa w filmie oraz trener Pro-Football Hall of Famer Tony Dungy.

Ze znanych polityków zaangażowanych w ochronę ludzkiego życia w USA wystąpią Republikanin, deputowany ze stanu New Jersey, Chris Smith oraz deputowana ze stanu Connecticut Treneé McGhee, która należy do frakcji Demokratów za Życiem.

Marsz rozpocznie się w piątek 20 stycznia w południe jak zawsze wielkim wiecem na terenie National Mall, po którym nastąpi wielki pochód tysięcy zgromadzonych obrońców życia przed budynek Kapitolu. O godzinie 11:00 ma się rozpocząć koncert zespołu We Are Messengers.

Więcej informacji TUTAJ

Ci, którzy nie mogą osobiście uczestniczyć, ale chcą wziąć w nim udział online, mogą odwiedzić kanał Marszu dla Życia na YouTube, aby oglądać transmisję na żywo z tego wydarzenia. https://www.youtube.com/channel/UCsmbHKhzqJ0dIABdoPUBBwg

 

Źródło: Life News, opracowanie własne – 16 stycznia 2023 r.

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag