Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Badania wykazują, że pigułka aborcyjna jest czterokrotnie bardziej niebezpieczna niż aborcja metodą chirurgiczną

Solidna liczba badań dotyczących zdrowia publicznego wykazuje, że aborcje farmakologiczne stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia kobiet. Dwa badania wykazują, że aborcje metodą farmakologiczną powodują czterokrotnie większy odsetek powikłań niż aborcje chirurgiczne. W jednym z tych badań oparto się na obszernych danych z programu ubezpieczeń zdrowotnych w Kalifornii za lata 2009-2010. W drugim dokonano analizy 42 000 przypadków aborcji u fińskich kobiet za lata 2000-2006.

W sytuacji, gdy kobieta jest w ciąży pozamacicznej, a z reguły o tym nie wie, podanie jej pigułki aborcyjnej stwarza bezpośrednie ryzyko dla jej życia. Między wrześniem 2000 a czerwcem 2022 r., gdy pigułki aborcyjne nie były jeszcze tak bardzo popularne w USA, jak obecnie, spowodowały 28 zgonów kobiet w ciąży! Ponadto w tym samym okresie spowodowały także 414 poważnych infekcji, 616 przypadków krwotoków wymagających transfuzji i 1048 hospitalizacji.

Te środki farmakologiczne są podawane do 10. tygodnia ciąży. Natomiast, jeżeli kobieta nie wie, kiedy poczęło się jej dziecko, co dzieje się dosyć często, (lub świadomie nie mówi prawdy) i ciąża jest bardziej zaawansowana, gwałtownie wzrasta ryzyko poważnych powikłań.

Podsumowując, w ciągu ostatnich 22 lat amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) odnotowała ponad 4200 niepożądanych zdarzeń spowodowanych aborcjami farmakologicznymi. Biorąc pod uwagę luźne standardy w USA zgłaszania przypadków aborcji i powikłań z nimi związanych, liczba ta jest prawdopodobnie dużo wyższa.

Administracja prezydenta Bidena, wykorzystując pandemię, poluźniła zasady dotyczące dystrybucji aborcyjnych środków farmakologicznych. Obecnie kontynuuje tę politykę zupełnie nie zważając na zagrożenie dla zdrowia kobiet. Właśnie ogłoszono decyzję, że środki te mają być dostępne na receptę (także uzyskaną na drodze teleporady) w sieciach aptek Walgreen's i CVS. W ten sposób apteki w USA w praktyce stają się placówkami aborcyjnymi.

Należy zwrócić uwagę na badania pokazujące, że wielu farmaceutów, pracujących w tych aptekach, nie posiada wiedzy zarówno na temat komplikacji powodowanych przez farmakologiczne środki aborcyjne, jak i polityki państwa regulującej tę sprawę.

Artykuł z 2021 roku opublikowany w Journal of the American Pharmacists Association (Biuletynie Stowarzyszenia Amerykańskich Farmaceutów) wykazuje, że tylko 53% farmaceutów rozumie, jakie jest ryzyko związane z przyjmowaniem pigułki aborcyjnej. Także tylko 53% farmaceutów zna i akceptuje prawa rodziców dotyczące aborcji u ich nieletnich córek. Ponadto zaledwie mniej niż jedna trzecia farmaceutów rozumie znaczenie takich skutków ubocznych stosowania farmakologicznych środków aborcyjnych, jak np. gorączka czy dreszcze, co może być sygnałem poważnego stanu zapalnego i zagrożenia sepsą.

W Polsce pigułka aborcyjna jest nielegalna, gdyż polskie prawo chroni życie zarówno matki, jak i jej poczętego dziecka. Pojawiają się jednak nielegalne oferty zakupu tych środków za granicą i przysłania ich pocztą. Należy zwrócić uwagę, że nikt nie wie, co zwiera taka paczka oraz nikt nie ponosi za to jakiejkolwiek odpowiedzialności. Trzeba być szalonym, aby przyjmować takie tabletki, bo mogą być poważnym zagrożeniem dla zdrowia, a nawet życia.

Wiedza na ten temat jest niezwykle ważna! Więcej informacji na temat działania pigułki aborcyjnej można znaleźć w profesjonalnie przygotowanej ulotce, którą także można wydrukować samemu na domowej drukarce. Można ją pobrać TUTAJ

 

Źródło: Life News, opracowanie własne – 13 stycznia 2023 r.

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag