Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Mały pacjent wielka sprawa - wygrana walka neonatologów z Rudy Śląskiej o życie maleńkiej Martusi!

Szpital Miejski w Rudzie Śląskiej w piątek, 13 stycznia podzielił się radosną nowiną: Chcieliśmy podzielić się z Wami radosną wiadomością! Kolejny sukces Rudzkich Neonatologów. Kilka miesięcy temu, a dokładnie w dniu 15 września 2022 o godzinie 9:25 na świat przyszła maleńka Martusia. Urodziła się zdecydowanie za wcześnie – w 26. tygodniu ciąży, ważąc zaledwie 390 gramów i mierząc 29 cm!

111zdjecie 2

Okazała się niezwykle dzielną dziewczynką i od początku swojej drogi życiowej dzielnie walczyła z wszelkimi przeciwnościami losu. Nigdy nie wymagała intubacji oraz wentylacji mechanicznej, co stanowi ewenement wśród pacjentów z grupy skrajnych wcześniaków oraz skrajnie niskiej urodzeniowej masy ciała. Dzięki wielospecjalistycznej opiece całego Zespołu Oddziału Neonatologii Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej pod kierownictwem prof. dr hab. Janusza Świetlińskiego, współpracy ze Śląskim Bankiem Mleka Kobiecego oraz determinacji Rodziców udało jej się wygrać walkę o życie.

Pod opieką lekarza prowadzącego dr Marty Twardoch-Drozd spędziła 4 miesiące w szpitalu, a w dniu 13 stycznia opuściła szpital i udała się do domu będąc 2,5 kilogramowym niemowlakiem.

Jestem bardzo szczęśliwa wiedząc, że od dzisiaj Rodzina Marty będzie w komplecie. Za nami wiele tygodni ciężkiej pracy, teraz przyszedł czas, żeby Rodzice i Rodzeństwo mogli cieszyć się obecnością Martusi w domu. - mówi dr Twardoch-Drozd.

Dzielnej Martusi życzymy zdrowia, szczęśliwym rodzicom małej wojowniczki gratulujemy dzielnej córeczki i życzymy szczęśliwych chwil razem. Personelowi szpitala i wszystkim zaangażowanym w walkę o życie najmłodszych pacjentów składamy podziękowania i wyrazy najwyższego szacunku za ich pracę!

 

[Za: facebook.com/szpitalrudaslaska]

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag