Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Nie chcą mieć dzieci – duży wzrost liczby mężczyzn przeprowadzających wazektomię w proteście przeciwko zakazom aborcji

Obecnie w USA nastąpiła rekordowa liczba wazektomii, którą przeprowadzają liberalni mężczyźni w proteście przeciwko decyzji Sądu Najwyższego USA obalającej stary precedens aborcyjny Roe przeciwko Wade. Początkowo informacje o społecznym zjawisku ubezpładniania się przez mężczyzn pojawiły się w stanie Teksas po wprowadzeniu zakazu aborcji, gdy można stwierdzić, że już bije serce poczętego dziecka. Niektóre raporty już wówczas wskazują na 15% wzrost liczby mężczyzn starających się o wazektomię. Liczby te szybko rosną i obecnie mówi się o wzroście o 100 - 200%.

Wazektomia jest mikrochirurgicznym zabiegiem mającym na celu doprowadzenie do niepłodności mężczyzny poprzez podwiązanie nasieniowodów. Szansa na poczęcie dziecka jest wówczas bliska zeru. Natomiast nie przeszkadza to w aktywności seksualnej mężczyzny. Zabieg ten uznaje się za odwracalny w ok. 80 procentach, chociaż jest to kłopotliwe i kosztowne. Decyzja o wazektomii jednoznacznie oznacza niechęć do poczęcia i posiadania swojego dziecka przez mężczyznę.

Liczba wazektomii w USA wzrosła zasadniczo o 100% od momentu obalenia Roe przeciwko Wade – powiedział w wywiadzie dla Yahoo News dr Esgar Guarin, współzałożyciel SimpleVas Medical Clinic. – W ciągu zaledwie 48 godzin od decyzji Sądu Najwyższego zarejestrowaliśmy 50% więcej pacjentów, niż dotychczas, w ciągu miesiąca i ta tendencja się utrzymuje – stwierdził. – Obserwowaliśmy podwojenie lub potrojenie ogólnej liczby wazektomii, przy jednoczesnym spadku liczby przywrócenia płodności – informuje inny specjalista.

Zaobserwowaliśmy wzrost o około 20% do 25% w przypadku mężczyzn w wieku od 35 do 37 lat, którzy nie chcieli nie mieć dzieci w latach wcześniejszych, ale nic z tym nie robili polegając wyłącznie na kobiecie (antykoncepcja, aborcja) – powiedział Guarin.

W USA na prawie 332 mln mieszkańców wazektomię dotychczas wykonywało ok. 600 tys. pacjentów rocznie. Podwojenie tej liczby to co najmniej 1200 tys. świadomie ubezpłodnionych mężczyzn rocznie. W dłuższym przedziale czasowym oznacza to co najmniej kilka milionów mężczyzn, którzy odmawiają posiadania własnego potomstwa, ale konkretne liczby nie są w ogóle rejestrowane i podawane do publicznej wiadomości.

Biznes aborcyjny Planned Parenthood, który został zmuszony do zamknięcia placówek aborcyjnych w 14 stanach, które zakazują dokonywania aborcji lub znacznie ją ograniczają, obecnie zarabia na przeprowadzaniu większej liczby wazektomii.

Od czasu decyzji Sądu Najwyższego obserwujemy rosnącą liczbę osób o męskim ciele, które przychodziły i prosiły o tę usługę [wazektomię] – powiedziała dr Margaret Baum z jednego z centrów Planned Parenthood. – W 2021 roku wykonaliśmy 142 wazektomie, a w 2022 roku wykonaliśmy ich prawie 200 – dodała.

Zabieg przeprowadzenia wazektomii prywatnie kosztuje 1000 dolarów lub koszt ten pokrywa ubezpieczenie.

Sytuację można oceniać jako wyjątkowo groteskową, gdyż największe w USA biznes aborcyjny wykonuje teraz wazektomie u mężczyzn, które w praktyce uniemożliwiają poczynanie się nieplanowanych dzieci, co zmniejsza liczbę możliwych aborcji.

Sytuacja wydaje się korzystna z punktu widzenia obrońców życia, gdyż mniej dzieci będzie zabijanych w okresie prenatalnym. Mniej kobiet jest zmuszanych do antykoncepcji i aborcji, co nie jest obojętne dla ich zdrowia.

Problem jednak jest o wiele szerszy i warto zwrócić na niego większą uwagę. Nowe zjawisko odmowy posiadania dzieci, które coraz mocniej się upowszechnia, nie dotyczy tylko kobiet! Badania statystyczne obejmują jednak tylko postawy kobiet. Tymczasem narastające zapotrzebowanie mężczyzn na wazektomię wskazuje, że ich niechęć do posiadania dzieci stała się bardzo powszechna, a to musi mieć wpływ na postawy kobiet.

W sytuacji, gdy większość krajów świata zachodniego ma poważne problemy demograficzne, a od wielu lat nie ma zastępowalności prostej, świadome ubezpładnianie się przez mężczyzn musi mieć olbrzymi wpływ na dzietność, która nie zależy tylko od chęci podejmowania macierzyństwa przez kobiety.

To zjawisko społeczne jest wynikiem bardzo poważnych zmian kulturowych w sytuacji coraz powszechniejszego hedonizmu, zerwania tradycyjnych powiązań pomiędzy współżyciem a płodnością oraz małżeństwem i rodziną a dzietnością. Jego narastający zasięg jest sygnałem alarmowym, gdyż może poważnie wpływać na depopulację świata zachodniego.

Więcej informacji nt. odmowy macierzyństwa przez kobiety w Polsce TUTAJ

 

Źródło: Life News, opracowanie własne – 13 stycznia 2023 r.

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag