Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Kraków: Rusza pierwsza kawiarnia zatrudniająca osoby z zespołem Downa!

W połowie stycznia przy krakowskiej ulicy Na Kozłówce 25 zostanie otwarta Społeczna Kaffka, czyli pierwsza w Krakowie kawiarnia, która daje zatrudnienie osobom z zespołem Downa.
„Kawiarnia Społeczna Kaffka to przestrzeń, gdzie tworzymy miejsca pracy dla dorosłych osób z zespołem Downa przygotowując ich do samodzielnej dorosłości oraz pomagając doskonalić ich umiejętności społeczne” – można przeczytać w mediach społecznościowych Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Osób z Zespołem Downa „Tęcza” w Krakowie, które prowadzi m.in. przedsiębiorstwo Społeczna 21, w ramach którego będzie działała kawiarnia.

W kawiarni zlokalizowanej przy ulicy Na Kozłówce 25 będą pracowali Monika, Julka, Szymek i Janek – czwórka młodych ludzi, którzy niedawno skończyli szkołę i chcą rozpocząć pracę. Przeszli już szkolenia baristyczne w krakowskich kawiarniach. Towarzyszyć im będą trenerzy pracy. Lokal będzie czynny codziennie od godz. 9.00 do 17.00.

„Wierzymy, że tworzenie kolejnych takich miejsc przyczyni się do poprawy jakości życia naszych podopiecznych, a także poszerzy ich kompetencje” – zwracają uwagę odpowiedzialni za Społeczną Kaffkę.

Przedsiębiorstwo Społeczna 21 powstało w 2017 r. w krakowskim Stowarzyszeniu Rodziców i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa „Tęcza”. W 2018 r. otwarto foodtruck nad Zalewem Nowohuckim, jako franczyzę Frytek Belgijskich z Krakowa. W 2019 r. otworzono sklep Zręczne Drobiazgi, w którym sprzedawane jest rękodzieło. Przedsiębiorstwo wszystkie zarobione środki przeznacza na rehabilitację osób z niepełnosprawnościami. Aktualnie daje zatrudnienie 12 osobom z zespołem Downa.

Oby więcej takich pozytywnych inicjatyw dla osób z zespołem Downa, autyzmem bądź innymi niepełnosprawnościami!

]Za: eKAI.pl]

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag