II Warszawski Kongres Małżeństw

Jak lepiej rozumieć się w małżeństwie? Jak być cierpliwym wobec siebie i dzieci? - na te pytanie spróbują odpowiedź uczestnicy II Warszawskiego Kongresu Małżeństw.
 
Dwudniowe spotkanie zaplanowano na 8 i 9 października br. Organizatorzy - Stowarzyszenie Spotkania Małżeńskie, Kościół Domowy oraz Mocni w Duchu – zapraszają do parafii Ofiarowania Pańskiego na Ursynowie.
 
W tym roku myślą przewodnią Kongresu są słowa św. Pawła ze słynnego Hymnu o Miłości: „Miłość cierpliwa jest” (1 Kor 13).

Pytania dotyczące cierpliwości w małżeństwie i rodzinie, organizatorzy stawiają już w zaproszeniu: „Jakże często brakuje nam cierpliwości w małżeństwie, wobec dzieci! Co robić, żeby mieć więcej cierpliwości? Jak się jej nauczyć? A może miłość powinna być niecierpliwa? Czy Pan Bóg ma cierpliwość wobec mnie?".

W programie weekendowego spotkania znajdą się m.in. prelekcje oraz warsztaty na temat radzenia sobie z problemami w małżeństwie, w tym lepszego komunikowania się i uczenia się cierpliwości.

Jedną z konferencji - w sobotę, 8 października - wygłosi Jerzy Grzybowski, współzałożyciel z żoną Ireną Ruchu Spotkania Małżeńskie.

Jest to zatwierdzone przez Stolicę Apostolską międzynarodowe stowarzyszenie wiernych. Podstawową formą jego działalności są trzydniowe rekolekcje zamknięte, podczas których mąż i żona, pod kierunkiem animatorów Stowarzyszenia i księdza, są zachęcani do dialogu małżeńskiego, opartego na doświadczeniach psychologii komunikacji, teologii i nauki Kościoła, a zmierzającego do odkrycia rodziny jako komunii osób inspirowanych wzajemną miłością.
 
Oprócz Rekolekcji Podstawowych, Stowarzyszenie ma w swojej ofercie kursy przygotowawcze do sakramentu małżeństwa oraz rekolekcje dla powtórnych związków po rozwodzie (tzw. małżeństw niesakramentalnych).

[Na podstawie serwisu informacyjnego eKAI (Jerzy Grzybowski, lk/bd) – 20.09.2016 r.]

Zdjęcie: MorguFile (melschmitz) - FP

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.