Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

II Warszawski Kongres Małżeństw

Jak lepiej rozumieć się w małżeństwie? Jak być cierpliwym wobec siebie i dzieci? - na te pytanie spróbują odpowiedź uczestnicy II Warszawskiego Kongresu Małżeństw.
 
Dwudniowe spotkanie zaplanowano na 8 i 9 października br. Organizatorzy - Stowarzyszenie Spotkania Małżeńskie, Kościół Domowy oraz Mocni w Duchu – zapraszają do parafii Ofiarowania Pańskiego na Ursynowie.
 
W tym roku myślą przewodnią Kongresu są słowa św. Pawła ze słynnego Hymnu o Miłości: „Miłość cierpliwa jest” (1 Kor 13).

Pytania dotyczące cierpliwości w małżeństwie i rodzinie, organizatorzy stawiają już w zaproszeniu: „Jakże często brakuje nam cierpliwości w małżeństwie, wobec dzieci! Co robić, żeby mieć więcej cierpliwości? Jak się jej nauczyć? A może miłość powinna być niecierpliwa? Czy Pan Bóg ma cierpliwość wobec mnie?".

W programie weekendowego spotkania znajdą się m.in. prelekcje oraz warsztaty na temat radzenia sobie z problemami w małżeństwie, w tym lepszego komunikowania się i uczenia się cierpliwości.

Jedną z konferencji - w sobotę, 8 października - wygłosi Jerzy Grzybowski, współzałożyciel z żoną Ireną Ruchu Spotkania Małżeńskie.

Jest to zatwierdzone przez Stolicę Apostolską międzynarodowe stowarzyszenie wiernych. Podstawową formą jego działalności są trzydniowe rekolekcje zamknięte, podczas których mąż i żona, pod kierunkiem animatorów Stowarzyszenia i księdza, są zachęcani do dialogu małżeńskiego, opartego na doświadczeniach psychologii komunikacji, teologii i nauki Kościoła, a zmierzającego do odkrycia rodziny jako komunii osób inspirowanych wzajemną miłością.
 
Oprócz Rekolekcji Podstawowych, Stowarzyszenie ma w swojej ofercie kursy przygotowawcze do sakramentu małżeństwa oraz rekolekcje dla powtórnych związków po rozwodzie (tzw. małżeństw niesakramentalnych).

[Na podstawie serwisu informacyjnego eKAI (Jerzy Grzybowski, lk/bd) – 20.09.2016 r.]

Zdjęcie: MorguFile (melschmitz) - FP

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

wiadomosci pro-life

Zapisz się, aby otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie!


Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)

PayPal € (Euro)

 

3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag