Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Filipiny: Rząd odmawia legalizacji zabijania dzieci w aborcji

Wytyczne Organizacji Narodów Zjednoczonych dotyczące m.in. legalizacji tzw. aborcji zostały odrzucone przez rząd Filipin. Jak powiedział Jesús Crispín Remulla, minister sprawiedliwości, Filipiny to kraj w większości katolicki i nie zgadza się na promocję wartości antychrześcijańskich, które dziś opanowały państwa zachodnie.
 Dziennik Manila Times poinformował, że rząd filipiński odmówił akceptacji wytycznych ONZ, by zmodyfikować prawodawstwo krajowe i upowszechnić zabijanie nienarodzonych dzieci w procederze aborcji.
Jesús Crispín Remulla, minister sprawiedliwości, w oświadczeniu dla prasy zdecydowanie stwierdził, że Filipiny mogą przyjąć pewne rekomendacje ONZ, o ile dotyczą one praw człowieka. Jak podkreślił Remulla, część wytycznych jest nie do zaakceptowania.
 
Nasze wartości mogą stać w opozycji do wartości, które kraje zachodnie chcą nam narzucić. Nie będziemy tego robić [przyjmować wytycznych ONZ] – powiedział w oświadczeniu dla mediów.
Następnie minister Remulla przypomniał, że poza brakiem zgody na rozwody, Filipiny nie zaakceptują także aborcji dzieci nienarodzonych oraz związków jednopłciowych, które chce nazywać się „małżeństwami”.
 
Z kolei Raúl Vásquez, podsekretarz w Ministerstwie Sprawiedliwości, skrytykował zamożne państwa Europy, które atakują Filipiny za prawodawstwo kraju, które chroni życie dzieci nienarodzonych. Są to, jak ocenił Vásquez, kraje, które uwzględniają prawa jednostki, ale nie mają poczucia praw wspólnoty.
 
[Za: InfoCatolica.com, Twitter.com, marsz.info, zdj  unsplash Jasełka Films]
 

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag