Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Światowy Różaniec Kobiet – 8 grudnia – zaproszenia!

Światowy Różaniec Kobiet w tym roku odbywać się będzie 8 grudnia w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Kobiety pragną wspólnie modlić się o pokój na świecie, który tylko Pan Bóg może dać, a także w intencji Kościoła, obrony życia, małżeństwa i rodziny. Zwracają przy tym uwagę, że każdy człowiek jest równy w swojej godności.

Inicjatywa Światowego Różańca Kobiet powstała w Kolumbii i szybko zyskała popularność w innych krajach, najpierw Ameryki Południowej, później całego świata. Często wykorzystywano w tym celu łączenie się poprzez Instagrama.

Jedną z pierwszych inicjatorek Światowego Różańca Kobiet jest Maribel Camacho, przedstawicielka ruchu pro-life z Kolumbii. Niezmiernie zabolały ją wydarzenia organizowane przez grupy kobiet, które w ostatnich latach domagały się powszechnie dostępnej aborcji i wzywały do niszczenia kościołów. Dlatego z grupą kobiet postanowiły odważnie i publicznie bronić życia, rodziny, kobiecości i świątyń, w których modliły się i wypraszały łaski, także dla nich, ich matki i babcie.

Podkreślają, że kobiety nie mogą być obojętne na ataki na życie i zniekształcanie obrazu kobiecości. Muszą odważnie ukazywać swoją rolę w społeczeństwie jako matki, siostry, córki i żony, gdyż jest to ich powołanie.  Pragną osiągać to w sposób delikatny i czuły, na wzór Najświętszej Maryi Panny. Apelują, by rządzący wszystkich krajów świata liczyli się z ich przekonaniami i wartościami, których będą wytrwale bronić.

Jesteśmy córkami Najświętszej Maryi Panny i chcemy podążać za Jej przykładem – podkreślają organizatorki.

Wierzymy w moc modlitwy, aby zmieniać świat, a zwłaszcza w moc Różańca, o którego odmawianie Matka Boża prosiła, co jest niezwykle potrzebne w duchowej walce ze złem na świecie i w naszych krajach – twierdzą.

To Najświętsza Dziewica chciała, aby ta inicjatywa rozprzestrzeniła się na cały świat. Ufamy, że to wszystko jest dziełem Maryi, a jej córki jej słuchają – podkreśla Juliana Illario, koordynatorka Różańca Kobiet w Argentynie.

Swój udział potwierdziły już kobiety z ponad 25 krajów, z różnych kontynentów. W tym: z Argentyny, Australii, Boliwii, Brazylii, Kanady, Chile, Kolumbii, Kostaryki, Ekwadoru, Hiszpanii, USA, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Hondurasu, Włoch, Meksyku, Nikaragui, Panamy, Peru, Polski, Portoryko, Dominikany, Ugandy, Wenezueli. Kolejne kraje nadal się przyłączają. .

W Polsce główne obchody Światowego Różańca Kobiet odbędą się w Gdańsku. Przewodniczyć im będzie bp Wiesław Szlachetka, przewodniczący Krajowej Rady Duszpasterstwa Kobiet KEP.

Uroczysta Msza Św. zostanie odprawiona w dniu 8 grudnia o godz. 17:00 w bazylice św. Brygidy w Gdańsku (kościele Solidarności) – ul. Profesorska.

Po Mszy św. odbędzie się procesja z lampionami z bazyliki św. Brygidy do konkatedry Mariackiej, podczas której będzie głośno odmawiana Modlitwa Różańcowa.

W konkatedrze Mariackiej nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa i błogosławieństwo.

W Krakowie Światowy Różaniec Kobiet odbędzie się w bazylice Bożego Ciała o godz. 8:00 rano.

Nabożeństwa związane z celebracją Światowego Różańca Kobiet w dniu 8 grudnia będą się odbywały w wielu parafiach według różnego harmonogramu. Zachęcamy, aby się z nim zapoznać, a nawet wychodzić z lokalną inicjatywą po uzgodnieniu ze swoim Księdzem Proboszczem. Można się także przyłączyć, odmawiając Różaniec prywatnie w tym samym czasie, jeżeli nie jest możliwe uczestnictwo we wspólnym spotkaniu.

Jednocześnie przypominamy, że także w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w dniu 8 grudnia w godz. od 12:00 do 13:00 przypada Nabożeństwo nazywane Godziną łaski dla świata.

Źródło: Kuria Arch. Gdańskiej, Do Rzeczy – 15 listopada 2022 r.

 

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag