Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Od 2011 roku wskaźnik aborcji w USA spadł o ponad 20%!

W środę 23 listopada br. Centers for Disease Control and Prevention (CDC ) – agencja rządu federalnego Stanów Zjednoczonych wchodząca w skład Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej – opublikowała dane dotyczące aborcji za rok 2020. Nowe dane przynoszą dobre wiadomości z punktu widzenia ochrony życia. Wśród 47 stanów, które raportowały dane dotyczące aborcji na swoim terenie, zarówno w 2019, jak i 2020 roku, liczba przerwań ciąży spadła o 1,5%. Po długoterminowych spadkach, CDC poinformowało, że w latach 2018 - 2019 nastąpił wzrost. Tym bardziej spadek wskaźnika aborcji w 2020 roku jest dobrą wiadomością. Według wcześniejszych danych, publikowanych przez CDC, wskaźnik aborcji w USA spadł o ponad 20% od 2010 roku.

W latach 2019 - 2020 liczba aborcji w poszczególnych stanach znacznie się wahała. Pomimo faktu, że w 2020 roku nastąpił ogólny spadek liczby wykonywanych aborcji, ich liczba wzrosła w 29. z 47. stanów, które przekazywały dane.

Pandemia COVOD-19 powodowała problemy z dostępem do służby zdrowia, co mogło powodować zwiększenie liczby przypadków, gdyż w tym okresie w wielu miejscach dostęp do tzw. usług aborcyjnych był traktowany priorytetowo. Jednakże właśnie w tym czasie pięć stanów – Alabama, Luizjana, Mississippi, Oklahoma i Teksas – zaprzestało przeprowadzania aborcji.

W czterech kolejnych stanach liczba aborcji spadła. Aż o 24% w Oklahomie. 8,2%. w Luizjanie i 4,9% w Alabamie. To pokazuje, że polityka antyaborcyjna oraz rozpoczęcie społecznej debaty na ten temat, opartej na rzetelnej wiedzy, ma olbrzymi, realny wpływ na liczbę dzieci zabijanych w łonach matek.

Co ciekawe, nawet w Nowym Jorku liczba aborcji spadła o ponad 19%. Mogło to wynikać z utrudnień związanych z pandemią, ale także z czasowym opuszczeniem miasta przez wielu mieszkańców z powodu pandemii COVID-19.

Jednym z wniosków raportu CDC, który powinien poważnie niepokoić obrońców życia, jest duży wzrost liczby aborcji farmakologicznych – w czasie od 2019 do 2020 roku liczba aborcji na skutek zażycia pigułek aborcyjnych wzrosła o 17,9%. Ogólnie udział aborcji farmakologicznych w stosunku do wszystkich przypadków wykazał w tym okresie wzrósł z 43,7% do 53,4%. Należy jednak zauważyć, że zwolennicy legalnej aborcji od dawna promują pigułkę aborcyjną jako sposób na poszerzenie dostępu do przerywania ciąży, zupełnie ignorując zagrożenie dla kobiet. Podczas pandemii po raz pierwszy udostępniono pigułkę aborcyjną bez bezpośredniego badania lekarskiego, co poważnie zwiększa zagrożenia zdrowia, a nawet życia, kobiet.

Raport CDC ujawnia utrzymujące się braki w obowiązku raportowania przypadków aborcji przez niektóre liberalne stany. Nie zawiera żądnych danych dotyczących aborcji ani z Kalifornii, ani z New Hampshire. Żaden z tych stanów nie wywiązywał się z obowiązku przekazywania do CDC swoich danych od 1997 roku. Podobnie brakuje danych ze stanu Maryland, który nie przekazywał ich od 2006 roku. Ponadto wiele stanów nie dostarczyło danych na temat zastosowanej metody aborcji.

Od czasu decyzji Sądu Najwyższego USA, która podważyła precedens Roe przeciwko Wade, obrońcy życia poczynili znaczne postępy, co jednak znajdzie odbicie w oficjalnych statystykach prawdopodobnie dopiero za dwa lata. Niemniej nienarodzone dzieci są obecnie prawnie chronione w 13 stanach (na 50).

Raport CDC za 2020 rok ukazuje także niektóre znaczące, długoterminowe postępy, które obrońcy życia poczynili jeszcze przed decyzją Sądu Najwyższego. Według danych CDC, wskaźnik aborcji w USA od 2010 roku spadł o ponad 20%., a od 1980 roku obrońcom życia udało się zmniejszyć wskaźnik aborcji o około 50%. Ten ciągły, długoterminowy spadek wskaźnika aborcji w USA jest bardzo mocnym dowodem na pozytywny wpływ pomocy udzielanej w centrach pro-life oraz działania edukacyjne i legislacyjne.

Źródło: Life News, opracowanie własne – 28 listopada 2022 r.

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag