Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Malta: - rządowy projekt ustawy aborcyjnej już złożony Parlamencie – propozycja legalizacji aborcji w sytuacji zagrożenia zdrowia matki, czyli praktycznie prawie zawsze aż do urodzenia

Rząd Malty w dniu 21 listopada br. przedstawił Parlamentowi projekt ustawy, która ma wprowadzić aborcję w sytuacji zagrożenia życia matki, co w praktyce może oznaczać na żądanie, z jakiegokolwiek powodu, aż do urodzenia. Projekt ustawy, który złożono w Parlamencie Malty idzie znacznie dalej niż zwykła kodyfikacja obecnej praktyki. Poprawka obejmuje legalizację aborcji w celu ochrony zdrowia brzemiennej kobiety, u której wystąpią powikłania medyczne, mogące spowodować narażenie jej zdrowia na poważne niebezpieczeństwo.

To wyrażenie jest bardzo łatwe do różnych nadinterpretacji. Jest bardzo podobne do sformułowania ryzyko uszczerbku na zdrowiu, które znajduje się w brytyjskiej ustawie legalizującej aborcję, uchwalonej w 1967 roku. Chociaż na poczatku brytyjskim parlamentarzystom wydawało się, że zapis ten mocno ogranicza możliwość dokonania aborcji, w praktyce umożliwił on w Anglii, Walii i Szkocji. stosowanie powszechnej praktyki przerywania ciąży na żądanie

Statystyki Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej rządu Wielkiej Brytanii wykazują, że w 2021 roku w Anglii i Walii przeprowadzono ponad 200 000 aborcji w ramach tzw. klauzuli ochrony zdrowia kobiety, co stanowi 98% wszystkich przypadków w tym roku. Zdecydowana większość z ponad dziesięciu milionów aborcji, które miały miejsce w Wielkiej Brytanii od czasu wprowadzenia ustawy w 1967 roku, została wykonana w oparciu o klauzulę o ochronie zdrowia kobiety.

Wiele krajów na całym świecie wprowadziło podobne zasady prawne dotyczące ochrony zdrowia kobiety (w tym wcześniejsze przepisy w stanach Australii i Nowej Zelandii), które w praktyce umożliwiły dokonywanie legalnych aborcji na żądanie w bardzo dużej liczbie.

Brytyjska ustawa aborcyjna w zakresie objętym tzw. klauzulą ​​zdrowotną ma ograniczenia czasowe do 24 tygodni ciąży. Natomiast propozycja ustawy na Malcie nie przewiduje żadnego ograniczenia czasowego, co w praktyce oznaczałoby zezwolenie na zabicie dziecka w okresie prenatalnym z dowolnego powodu, aż do urodzenia.

Jeżeli zaproponowany przez rząd projekt ustawy zostanie uchwalony, ​​Malta zmieni się, z jedynego kraju w Europie w pełni chroniącego życie nienarodzonych dzieci, na jeden z najbardziej ekstremalnych reżimów aborcyjnych na świecie.

Dr Calum Miller, lekarz i pracownik naukowy na Uniwersytecie Oksfordzkim, specjalizujący się w polityce aborcyjnej, stwierdził: Rząd Malty ogłosił projekt ustawy zezwalającej na aborcję ze względów „zdrowotnych”. Jest to bez wątpienia otwarcie bramy do praktyki aborcji na żądanie. Każdy, kto zna ludzi pro-life na Malcie lub pochodzących z Malty, powinien już teraz skontaktować się z nimi, aby ostrzec ich o nadchodzącym niebezpieczeństwie. Przykładowo Wielka Brytania zalegalizowała aborcję tylko ze względów zdrowotnych w 1967 roku i to prawo nadal obowiązuje. Jednak w Wielkiej Brytanii jedna na 4 ciąże kończy się aborcją, 200 000 rocznie! To praktycznie jest aborcja na żądanie wprowadzona ukradkiem.

Sondaże przeprowadzane na Malcie konsekwentnie pokazują, że tamtejsze społeczeństwo jest jednym z najbardziej pro-life na świecie. Niedawne badanie przeprowadzone przez Malta Today wykazało, że 97% ludności sprzeciwia się nieograniczonej swobodzie aborcji na dowolnym etapie ciąży, a 90% odrzuca swobodny dostęp do aborcji w czasie pierwszych trzech miesięcy ciąży.

Rzeczniczka Right To Life w Wielkiej Brytanii, Catherine Robinson, powiedziała: Rząd maltański złamał obietnicę wyborczą złożoną mieszkańcom Malty, zgłaszając propozycję ustawy, która de facto legalizuje ekstremalną aborcję. Jeżeli ta ustawa zostanie przyjęła w praktyce wprowadzi na Malcie aborcję na żądanie, z jakiegokolwiek powodu, aż do urodzenia. Mieszkańcy Malty muszą pilnie powstać, podjąć działania i dopilnować, aby ten koszmarny projekt został odrzucony.

Udostępnij tę informację

Źródło; Right to Life UK, opracowanie własne – 21 listopada 2022 r.

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag