Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

VI Europejskie Forum ONE OF US w Palermo

W dniach 18 do 20 listopada w Palermo we Włoszech odbędzie się VI Europejskie Forum ONE OF US pod hasłem Budując Europę nadziei – dla pokoju w przyszłości, chrońmy życie.
Po Krakowie, Madrycie, Paryżu, Budapeszcie i Lizbonie organizacje pro-life zrzeszone w Europejskiej Federacji dla Życia i Godności Człowieka ONE OF US przyjadą do Włoch, by wspólnie ustalać strategię zwiększania ochrony życia każdego człowieka w Europie.

Jak wiemy, sytuacja w poszczególnych krajach wygląda bardzo różnie, ale tylko działając razem możemy próbować coś zmienić na lepsze – mówi Jakub Bałtroszewicz, prezes Fundacji JEDEN Z NAS i zarazem sekretarz generalny Europejskiej Federacji ONE OF US.

Często organizacje z państw, w których aborcja jest dostępna bez oraniczeń, mówią nam, że to właśnie dzięki Polsce jest jeszcze nadzieja – że oni jej nie tracą tylko dlatego, że jesteśmy z nimi. Lubię czasem powtarzać, że Polska nie może obudować się dookoła murem i z nadzieją czekać, że problemy innych krajów w końcu do niej nie dotrą. Tylko działając teraz, ze wsparciem innych krajów, możemy umacniać cywilizację życia dodaje.

Polskę na Forum ONE OF US będzie reprezentowała Paulina Rylska ze Szczecina związana z fundacjami Małych Stópek i Donum Vitae. – Jej doświadczenie i wiedza z pewnością będą cennym wkładem Polski w Europejskie Forum – podkreśla Jakub Bałtroszewicz. – Paulina jest przede wszystkim mamą piątki dzieci, ale jest też jednym z fundatorów oraz członkiem zarządu Fundacji Małych Stópek – dodaje.

W zaproszeniu na Forum, Jaime Mayor Oreja, prezydent Federacji ONE OF US, przypomniał deklarację prezydenta Emmanuela Macrona, który na początku francuskiej prezydencji w Unii Europejskiej ogłosił zamiar wpisania aborcji do Karty Praw Podstawowych UE. Prezydent Federacji ONE OF US zwrócił uwagę, że takie postulaty – łącznie z prawami dotyczącymi eutanazji, gender czy praw zwierząt – są obsesyjną próbą zastępowania i niszczenia porządku społecznego opartego na chrześcijańskich fundamentach. – Hasło: Wolność uczyni nas prawdziwymi, zdaje się zastępować ewangeliczne zdanie prawda nas wyzwoli – mówi Oreja.

Ta panująca moda nie powinna prowadzić nas do rezygnacji, ale raczej do większej mobilizacji naszych sił i osobistego zaangażowania, przede wszystkim do aktywizacji działalności naszych organizacji. Walka o życie nie może i nie zostanie przegrana, ponieważ jest samą istotą naszej cywilizacji! – podkreśla prezydent Federacji ONE OF US.

Europejska Federacja dla Życia i Godności Człowieka ONE OF US powstała na gruncie Europejskiej Inicjatywy Obywatelskiej o tej samej nazwie, która zebrała 2 mln głosów Europejczyków pod postulatem zakończenia finansowania aborcji ze środków publicznych UE (szczególnie w krajach trzeciego świata) oraz eksperymentów na ludzkich embrionach. Została powołana po I Kongresie Europejskich Ruchów Obrony Życia, który odbył się w listopadzie 2013 roku w Krakowie. Jest ewenementem na skalę europejską, bo poza nią nie ma innej organizacji pro-life, która działa łącząc inicjatywy na całym kontynencie.

Trzon federacji stanowią organizacje z Hiszpanii, Włoch, Francji i Polski (m.in. Fundacja JEDEN Z NAS oraz Polska Federacja Ruchów Obrony Życia).

Źródło: Fundacja Jeden z Nas, opracowanie własne –17 listopada 2022| r.

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag