Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Dziecko w łonie matki na obrazie termowizyjnym

Fiona Petri razem ze swoją rodziną spędzała wolny dzień w Parku Rozrywki w Landmark Forest w Szkocji. Kiedy weszła do sali tzw. zabawnych gier (Bamboozeleum), która jest wypełniona najrozmaitszymi iluzjami, trikami, lustrami i zagadkami, była bardzo zaskoczona. Umieszczona tam kamera termowizyjna zrobiła pomiar temperatury, z czego powstało wyświetlone na ekranie zdjęcie, na którym było wyraźnie widać poczęte dziecko w jej łonie. W ten sposób przedstawił się kolejny członek ich rodziny.

Kamera termowizyjna to sprzęt, który pozwala na bezkontaktowy pomiar temperatury na powierzchni badanego obiektu. Każde ciało o temperaturze powyżej 0° K (Kelvina) emanuje promieniowanie podczerwone, którego natężenie mierzy kamera. Za pomocą tej aparatury można zbadać promieniowanie podczerwone danego obiektu, które jest rejestrowane, a następnie przetwarzane na kolorową mapę temperatur. Postały w ten sposób obraz nazywany jest termogramem.

Fiona była zachwycona. Udało się jej zrobić zdjęcie tego niesamowitego termogramu, które udostępniła w mediach społecznościowych oraz wysłała do zarządu Parku Rozrywki.

Ross Coulter, przedstawicielka Parku Rozrywki Landmark Forest, w wywiadzie dla STV News powiedziała: - Obecnie obraz termowizyjny stal się niezwykle popularny. Już wcześniej opublikowaliśmy wiele termogramów ukazujących kobiety w ciąży i wyraźnie widoczne ich poczęte dzieci, aby zachęcić do wizyty w naszym Parku Rozrywki i próby wykonania tego wyjątkowego zdjęcia.

Coulter dodała: - Liczymy na to, że w ciągu najbliższych kilku tygodni powitamy w naszym parku więcej matek w ciąży, które także będą chciały zobaczyć termowizyjny wizerunek swojego poczętego dziecka.

Badania termowizyjne stosuje się już dosyć powszechnie w technice i budownictwie. Dotychczas jednak nie stosowano ich w położnictwie. Zaglądanie do łona matki umożliwia coraz bardziej unowocześniona aparatura ultrasonograficzna (USG), która jest uznawana za metodę bezinwazyjną i raczej bezpieczną. Dotychczas nie ma doniesień o ewentualnej szkodliwości używania kamery termowizyjnej. Na razie możliwość zobaczenia termogramu poczętego dziecka, pozostaje na poziomie ciekawostki i rozrywki, ale z pewnością stanie się przedmiotem dalszych badań dotyczących zastosowania w medycynie.

Rzeczniczka Right To Life w Wielkiej Brytanii, Catherine Robinson, powiedziała: Od dziesięcioleci mamy możliwość „zaglądania” do macicy, dzięki technice USG. Technologia termowizyjna ukazuje jedynie to, o czym od dawna wiemy, że w łonie matki rozwija się mały człowiek w prenatalnej fazie rozwoju. Nie ma wątpliwości, że aborcja jest aktem pozbawienia go życia.

Źródło: Right to Life UK, opracowanie własne – 14 listopada 2022 r.

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag