Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

„Byłe dziecko trans” – Chloe Cole pozywa lekarzy za błąd w sztuce lekarskiej i jej trwałe okaleczenie

Chloe Cole ma obecnie 18 lat, ale w okresie od 13 do 17 roku życia została poddana medycznej procedurze zmiany płci, czego konsekwencje okaleczyły ją na całe życie. Teraz pozywa lekarzy, którzy przeprowadzali na niej zmianę płci, gdy była nieletnia. Działania te obejmowały nieodwracalną, podwójną mastektomię, podczas której chirurgicznie usunięto jej obie piersi. – Ci rzeźnicy zbyt długo pozostawali bezkarni, a ich działania niekwestionowane – powiedziała Chloe Cole w wywiadzie dla Katolickiej Agencji Informacyjnej USA. – Moim celem w tym pozwie jest ustanowienie precedensu, który zmieni sytuację w podejmowaniu takich barbarzyńskich działań oraz stworzenie ścieżki dla innych osób, które odchodzą od transformacji, aby mogły szukać sprawiedliwości.

Sprawa Cole została złożona w Sądzie Najwyższym Kalifornii przeciwko byłym lekarzom, którzy zajmowali się jej terapią: endokrynologowi dziecięcemu dr. Lisie Taylor; chirurgowi plastycznemu dr. Hopowi Nguyen Le; i psychiatrze dr Susanne Watson. Pozew wymienia również jako pozwanych The Permanente Medical Group, Kaiser Foundation Health Plan i Kaiser Foundation Hospitals, gdzie Cole była poddawana zabiegom zmiany płci.

W pozwie Cole twierdzi, że byli świadczeniodawcy i instytucje Kaisera przeprowadzali, nadzorowali i/lub doradzali transpłciową terapię hormonalną i interwencję chirurgiczną [gdy] miała od 13 do 17 lat, co stanowiło naruszenie standardu opieki. Cole zmagała się z problemem dysforii płciowej od 11 roku życia, kiedy po raz pierwszy za pośrednictwem platform internetowych zetknęła się z ideologią LGBTQ.

W wieku zaledwie 13 lat Cole otrzymała od swoich lekarzy blokery dojrzewania i testosteron, co spowodowało falę negatywnych skutków ubocznych, których doświadcza do dzisiaj – w tym bóle stawów, słabą gęstość kości i utrzymujące się objawy infekcji dróg moczowych.

Jak napisano w pozwie, formularz zgody, który został przekazany i podpisany przez Cole i jej rodziców przed otrzymaniem blokerów dojrzewania i hormonów nie zawierał konkretnych informacji dotyczących rzeczywistego ryzyka związanego ze stosowaniem testosteronu i blokerów dojrzewania płciowego.

W pozwie podkreślono, że w formularzu zgody nie wspomniano o znanych zagrożeniach związanych z blokerami dojrzewania i podawaniem testosteronu, w tym o skutkach ubocznych, takich jak trwała utrata płodności, bolesne współżycie, zwiększone ryzyko osteoporozy, złamań kości i myśli samobójcze.

W wyniku tak zwanego „leczenia” osób transpłciowych, które pozwani przeprowadzili na Chloe, ma ona obecnie głębokie rany emocjonalne, poważny żal i nieufność do systemu medycznego – stwierdzono w pozwie. Chloe cierpi fizycznie, społecznie, neurologicznie i psychicznie. Wśród innych szkód doznała okaleczenia swojego ciała i straciła możliwość rozwoju społecznego razem ze swoimi rówieśnikami podczas etapów rozwojowych, których nie można cofnąć ani odzyskać.

Chloe Cole już we wrześniu powiedziała CNA, że jej rodzice bali się podjęcia decyzji i desperacko potrzebowali konsultacji. Jest przekonana, że ich decyzja o zgodzie na poddanie się przez nią zmianie płci była dokonana pod ogromnym przymusem ze strony lekarzy.

W pozwie zawarto twierdzenie, że lekarze Cole wymusili na niej i jej rodzicach dokonanie medycznej zmiany płci, wmawiając im, że istnieje wysokie ryzyko samobójstwa, jeżeli się tego się tego nie zrobi. Oskarżeni fałszywie poinformowali Chloe i jej rodziców, że jej dysforia płciowa sama się nie rozwiąże, chyba że Chloe przekształci się społecznie i medycznie, aby wyglądać bardziej jak mężczyzna – czytamy w pozwie. Według Cole, jej rodzice otrzymali od lekarzy ultimatum: - Wolicie mieć martwą córkę czy żywego syna?

Po przejściu podwójnej mastektomii, podczas której chirurgicznie usunięto jej obie piersi, problemy zdrowia psychicznego oraz myśli samobójcze znacznie się nasiliły – stwierdzono w pozwie. Mastektomia spowodowała też przerwanie zakończeń nerwowych w okolicach jej piersi oraz trwałe skutki uboczne. Dwa lata później Cole nadal ma komplikacje pooperacyjne, gdyż uszkodzenia się nie zagoiły.

Cole stwierdza, że obecnie ​​najbardziej żałuje, że w wieku, gdy nie była w stanie w pełni pojąć ogromu swej straty, pozbawiono ją piękna macierzyństwa. W pozwie napisano, że ​​Cole jest zdruzgotana tym, że nigdy nie będzie w stanie karmić piersią swojego dziecka.

W wieku 15 lat tak naprawdę o tym nie myślałam. Po prostu byłam dzieckiem, próbowałam się dopasować – nie myślałam wówczas o możliwości zostania mamą w przyszłości – powiedziała Chloe.

Cole złożyła pozew o ogólne odszkodowanie przeciwko swoim lekarzom i instytucjom Kaisera za rażące zaniedbania w podejmowanym leczeniu. Pełen zakres szkód, jakich doświadczyła Cole, nadal jest badany. Wstępnie oszacowano je na co najmniej 700 000 USD.

W czwartek wieczorem 10 listopada Cole publicznie ogłosiła swoją decyzję o podjęciu walki o odszkodowanie za krzywdę, którą jej wyrządzono. Razem ze swoim adwokatem, Harmeetem K. Dhillonem, wystąpiła w znanym programie Tuckera Carlsona w Telewizji Fox News.

Opiekę prawną nad tą sprawą prowadzi kancelaria prawna LiMandri & Jonna LLP za pośrednictwem, prowadzonej przez nią, organizacji non-profit: The Center for American Liberty.

Mec. Dhillon podkreśla: – Zamierzamy powstrzymać to okaleczanie i uzyskać należne odszkodowanie, ale pragniemy też nawiązać kontakt z innymi osobami, które miały podobne doświadczenia. Zamierzamy zakończyć te barbarzyńskie i nienaturalne praktyki.

Pozew Cole został ogłoszony do publicznej wiadomości na stronie internetowej The Center for American Liberty pod hasłem Sprawiedliwość dla Chloe, gdzie również mogą się zgłaszać inni pacjenci, którzy mieli podobne doświadczenia ze zmianą płci, a kancelaria deklaruje pomoc dla nich i pełną opiekę prawną w ich roszczeniach.

Problem przeprowadzania zmiany płci u dzieci, aplikowania blokerów dojrzewania i hormonów przeciwnej płci staje się coraz bardziej poważny również w krajach europejskich. W Wielkiej Brytanii także doszło do skandalu po złożeniu skargi przez chłopaka zmienionego w dziewczynę. Następstwa zawsze są bardzo poważne. Co ciekawe, w wielu przypadkach zupełnie pomija się aspekt całkowitej utraty płodności przez młodego człowieka poddanego procedurze trans.

Więcej informacji TUTAJ

Tymczasem w Niemczech na stronie Ministerstwa ds. Rodziny „Regenbogenportal”, stworzonego dla środowisk LGBT, umieszczono porady dla dzieci zalecające m. in. stosowanie blokerów dojrzewania.

Więcej informacji TUTAJ

Upowszechnij tę informację

Źródło: CNA, opracowanie własne – 11 listopada 2022 r.

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag