Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Najnowsze sondaże pokazują, że 65% Amerykanów chce większych ograniczeń w dostępie do aborcji

Kolejne sondaże pokazują, że większość Amerykanów chce wprowadzenia znaczących ograniczeń w zabijaniu dzieci w okresie prenatalnym. Tymczasem liberalne media z wielkim uporem starają się tworzyć odwrotne wrażenie. Demokraci w swojej kampanii przedwyborczej wpisali totalne prawo do aborcji aż do urodzenia jako podstawowy punkt swojego programu.

CNS News podało, że najnowsze ogólnokrajowe badanie, przeprowadzone w dniach 22 – 29 sierpnia br. przez The 19th i SurveyMonkey w oparciu o odpowiedzi 20 799 dorosłych Amerykanów, wykazało, że mniej niż jedna trzecia respondentów (31%) uważa, że ​​aborcja powinna być legalna we wszystkich przypadkach. Jednak dwie trzecie (65%) jest zdania, że ​​powinny być większe lub mniejsze ograniczenia – w tym 10% chce całkowitego zakazu w każdej sytuacji, .

66% respondentów (w tym część niezależnych i 86% Republikanów oraz tych, którzy są ich zwolennikami) sądzi, że ​​dostęp do aborcji powinien być ograniczony. Spośród respondentów deklarujących się jako Demokraci, za ograniczeniem opowiedziało się 47%. Ponadto 61% kobiet i 70% mężczyzn opowiada się za ograniczeniem dostępu do aborcji.

Pomimo braku poparcia społecznego dla programów totalnej aborcji, promowanych przez Demokratów, liczą oni, że kwestia aborcji przeważy na ich korzyść w listopadowych wyborach międzyokresowych. Tymczasem wyniki sondażu pokazują, że kwestia aborcji nie stanowi zasadniczego elementu motywującego podczas głosowania. Na pytanie, co najbardziej motywuje Cię do głosowania? – 24% odpowiedziało – praca i gospodarka oraz 24% – zachowanie demokracji. Zaledwie 7% uznało, że swoboda aborcji jest dla nich głównym powodem decyzji wyborczej.

Według sondażu Gallupa, na który powoduje się CNN, Amerykanie zdecydowanie większe znaczenie przykładają do sytuacji gospodarczej, w tym do zmniejszenia galopującej inflacji, niż do zwiększenia dostępności aborcji.

Tymczasem w strategii Demokratów w centralnym punkcie programu, znajduje się aborcja – lub jako to nazywają tzw. prawo do wyboru/opieka zdrowotna dla kobiet. Liberalne media wmawiają więc widzom, że jest to problem najistotniejszy. Przyczyną jest ich zaangażowanie polityczne po stronie Demokratów. To jednak to nie działa, gdyż na liście najważniejszych problemów dla amerykańskich wyborców aborcja znajduje się na samym dole listy.

 

Źródło: Life News, opracowanie własne – 18/20 września 2022 r.

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag