Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Rodzina zbudowana na „skale”! Małżeństwo pokazuje, że „życie z niepełnosprawnym dzieckiem nie oznacza końca świata"

Małżeństwo Marty i Macieja Komorowskich wychowują trójkę dzieci. Ich najmłodsza córeczka, Weronika, urodziła się z zespołem Downa. W filmie dokumentalnym pt. „Skrzydła miłości” opowiadają o sile, która wypływa właśnie z rodzinnej miłości. Rodzina żyje na co dzień pełnią życia i radości, a przyjście na świat najmłodszej córeczki jeszcze bardziej otwiera im drzwi do emanowania pozytywnych emocji.

Choroba córeczki była dla wszystkich zaskoczeniem. Jak wspomina pan Maciej z żoną, o zespole Downa wiedzieli stosunkowo niewiele. - Stwierdziliśmy, że co ma być, to będzie, kochamy to dziecko całym sercem – podkreśla pani Marta, mama małej Weroniki.

Opisuje również pierwsze dni życia córeczki, kiedy to u Weroniki wykryto wadę serca. Konieczna była szybka operacja. Rodzice poprosili zaprzyjaźnionego księdza o chrzest, a następnie malutką zabrała karetka. - W szpitalu poszłam do kaplicy i wykrzyczałam Panu Jezusowi, że chce być najlepszą matką dla tego dziecka i zrobię wszystko, ale nie potrafię, bo ogarnia mnie paniczny lęk. Poprosiłam, aby go zabrał, poszłam do spowiedzi i Komunii. Od tamtego momentu strach zniknął – opowiada pani Komorowska.

W rozmowach przedmałżeńskich państwo Komorowscy zawsze podkreślali, że życie jest bezcennym darem pochodzącym od Boga, dlatego przyjmują je takie, jakim jest.

Przez prawie dwa miesiące trwała walka o życie małej Weroniki. Starsze rodzeństwo, 14-letni Karol i 12-letnia Maja, nie mogli się doczekać, aż ich najmłodsza siostra wróci z mamą do domu. Cały dom udekorowaliśmy, aby jak najpiękniej uczcić ich powrót po tak długiej nieobecności” – podkreślają Karol i Maja.Małżeństwo oparte na silnym fundamencie

Fundamentem małżeństwa państwa Komorowskich jest Pan Jezus. Jest to wspólna droga kroczenia razem, bycia razem, wspierania, sztuka kochania każdego dnia, sztuka kompromisu i cierpliwości. Jesteśmy dla siebie przyjaciółmi, bez przyjaźni nie ma relacji. To wszystko buduje nasze małżeństwo – podkreśla pani Marta.

Małżeństwo, jak opisuje pani Komorowska - chce pokazać, że jest za życiem, a życie z niepełnosprawnym dzieckiem nie oznacza końca świata.

- Jestem szczęśliwym mężem, tatą, a Wercia w kształtowaniu mojego ojcostwa dodaje mi skrzydeł – podkreśla pan Maciej.

Po narodzinach Weroniki rodzina założyła na Facebooku blog o nazwie „Sowe love", gdzie prezentują postawę pro-life, dzieląc się z ludźmi swoją codziennością, życiem z Weroniką oraz opisując, czym jest zespół Downa.

Są również pomysłodawcami Rajdu Rowerowego „Za Życiem”. W tym roku Maciej z Mają i Karolem przejadą wspólnie jego drugi etap. Trasa rajdu wiedzie wzdłuż granic Polski, a patronuje mu bł. kard. Stefan Wyszyński.

[Za: TV Trwam, film „Skrzydła miłości", Facebook/opok.org.pl]

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag