Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Czy mając tylko jedną rękę można świetnie grać w golfa i baseball? 11-letni Tommy udowadnia, że tak!

Chociaż urodził się bez prawej ręki, od najmłodszych lat wykazywał się znakomitą koordynacją. Mógł złapać piłkę w wieku dziesięciu miesięcy – wspomina jego ojciec.
Lekarze nie do końca nam wierzyli, że może to zrobić. Musiał trzy razy zrobić to w gabinecie, żeby udowodnić, [co potrafi] – opowiadał Joe Morrissey.

O niepełnosprawności syna najpierw dowiedziała się jego matka. Była sama na badaniu USG, kiedy lekarz przekazał jej wiadomość. „Bardzo niegrzecznie i bardzo prosto powiedział: Twoje dziecko urodzi się z jedną ręką, w tym momencie masz różne opcje” – wspominał J. Morrissey. Możesz sobie wyobrazić, jak zareagowała moja żona i jak się załamała – mówił w Fox News.

Marcia, mama Tommy’ego, siedziała sama w pokoju i przez chwilę płakała, rozpaczając po utraconym marzeniu o „idealnym dziecku”. Potem weszła pielęgniarka i jednym zdaniem zmieniła jej perspektywę. Powiedziała mojej żonie: „Pokochasz to dziecko. Bóg nie tworzy ‘śmieci’” – opowiadał Joe Morrissey.

Dziś rodzice są dumni z 11-letniego już syna, który okazał się urodzonym sportowcem. Gra w golfa oraz w baseball, który jest jego ulubioną dyscypliną sportu. Na krążących w mediach społecznościowych filmach widać, jak doskonale radzi sobie na boisku i polu golfowym. Pięć razy grał w Mistrzostwach Świata Dzieci w Golfie w USA, spotkał się nawet z zawodowym golfistą Tigerem Woodsem.

Posiadanie jednej ręki sprawia, że ​​chcę bardziej się starać – powiedział Tommy Morrissey.

Pewnego dnia stwierdził, że chciałby zawodowo grać w baseball i wygrać World Series. Ale on i jego rodzina już teraz zmieniają świat. W 2017 roku utworzyli organizację non-profit – Fundację The unLIMBited, która zapewnia pomoc finansową dzieciom, które potrzebują operacji lub innego leczenia w zakresie problemów z kończynami. Fundacja do tej pory pomogła 275 dzieciom.

Tommy chce również dotrzeć do innych dzieci, zmagających się z niepełnosprawnością ze swoim przesłaniem. Po prostu się nie poddawaj – zachęca. Rób to, co robisz. Próbuj dalej.

[Za: lifenews.com, opoka.com, zdj. Facebook /Tommy Morrissey - One Arm Golfer]

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag