Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

USA: tysiące osób modlą się o powstrzymanie wprowadzenia „prawa do aborcji” umożliwiającego zabijanie nienarodzonych dzieci i wpisania go do konstytucji stanu Michigan

Zainicjowana przez ks. Gordona Reigle’a 54-dniowa nowenna rozpoczyna się 15 września, we wspomnienie MB Bolesnej. Swój udział zapowiedziały tysiące osób.
Proponowana poprawka do konstytucji stanu Michigan nosi tytuł „Wolność reprodukcyjna dla wszystkich” i ma na celu wprowadzenie zabijania nienarodzonych dzieci w tzw. aborcji do dnia urodzenia. Jednocześnie dąży ona do likwidacji dotychczasowych przepisów, regulujących tzw. aborcję, w tym przepisów dotyczących zgody rodziców czy zabicia dziecka w aborcji przez tzw. częściowe urodzenie. W listopadzie o losach poprawki zdecydują wyborcy.

Zachęceni przez ks. Reigle’a wierni będą modlić się Nowenną Pompejańską, codziennie odmawiając różaniec przez 54 dni. Modlitwa rozpocznie się 15 września, a zakończy 8 listopada.

„Szczerze mówiąc, nigdy wcześniej nie odmawiałem 54-dniowej nowenny różańcowej” – przyznał ks. Reigle, cytowany przez Catholic News Agency. Słyszał jednak o Nowennie Pompejańskiej i o skuteczności tej modlitwy. Jego inicjatywę poparł bp Earl Boyea z diecezji Lansing. Zainteresowały się nią także inne diecezje stanu Michigan. Tysiące osób wyraziły chęć dołączenia do nowenny i zapisały się, by codziennie otrzymywać przypomnienie o modlitwie.

Ks. Reigle uważa, że ​​zwycięstwo możliwe jest tylko za wstawiennictwem Najświętszej Maryi Panny jako „Patronki Ewangelii Życia”. „Bolesne serce Maryi smuci się cierpieniami jej dzieci, zwłaszcza gdy zagrożone są nasze najbardziej niewinne i bezbronne – powiedział ks. Reigle. „Niech Matka Boża nas chroni i ratuje nasze dzieci!” – dodał.

Działacze pro-life z Michigan chcą z kolei uświadomić jak największej liczbie osób, jakie będą konsekwencje proponowanej poprawki do stanowej konstytucji. Opublikowali specjalny spot, w którym jest tłumaczone, w jaki sposób nowelizacja unieważniłaby co najmniej 41 stanowych przepisów stworzyła nowe, indywidualne „prawo do aborcji”.

„Jeśli (poprawka) przejdzie, znikną przepisy wymagające zgody rodziców dla nieletnich, zakaz tzw. późnych aborcji, przepisy bezpieczeństwa w placówkach aborcyjnych zabijających nienarodzone dzieci i wymóg, aby tzw. aborcje były wykonywane przez licencjonowanych lekarzy” – informuje portal lifenews.com. Konsekwencje te, jak czytamy, mogą jednak nie być jasne dla przeciętnego wyborcy. Stąd pomysł kampanii informacyjnej.

[Za: catholicnewsagency.com, lifenews.com, opoka.org.pl, zdj. Unsplash///unsplash.com/@sandym10">Sandy Millar]

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag