Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich proponuje projekt „Czas na Rodzinę"

Wystawa promująca pozytywny wizerunek rodziny, konferencja naukowa dotycząca demografii i szkolenie dla doradców życia rodzinnego znajdą się w programie projektu „Czas na Rodzinę”, który realizować będzie Stowarzyszenie Rodzin Katolickich diecezji płockiej. – Życie i małżeństwo oparte na właściwie zbudowanych więziach prowadzi do szczęścia, bezpieczeństwa, spełnienia – uważa dr Witold Wybult, koordynator projektu, prezes stowarzyszenia.

W ramach projektu „Czas na Rodzinę” zrealizowanych zostanie wiele przedsięwzięć, których celem jest szeroko pojęta promocja rodziny. We wrześniu otwarta zostanie wystawa pt. „Czas na Rodzinę” wraz z katalogiem, promująca pozytywny wizerunek rodziny. Wystawa będzie dostępna do końca grudnia, będą ją mogły wypożyczać parafie, instytucje, szkoły czy organizacje pozarządowe.

15 października w Szkołach Katolickich w Płocku zaplanowano szkolenie dla doradców życia rodzinnego. Podjęta problematyka dotyczyć będzie takich zagadnień jak: niepłodność jako choroba cywilizacyjna, profilaktyka prekoncepcyjna, zdrowie prokreacyjne, ekologia płodności, techniki właściwej komunikacji i relacji w pierwszych latach małżeństwa, sposoby wzmacniania pozytywnego wizerunku rodziny. Z kolei w dniach 19-20 listopada odbędzie się szkolenie dla par planujących małżeństwo.
Ponadto 3 grudnia w Opactwie Pobenedyktyńskim w Płocku odbędzie się konferencja pt. „Małżeństwo, rodzina i demografia – obawy i nadzieje”. Jest ona adresowana do doradców życia rodzinnego, dekanalnych duszpasterzy rodzin, uczniów i studentów, członków organizacji pozarządowych i wszystkich zainteresowanych. Udział we wszystkich wymienionych inicjatywach jest bezpłatny.

Dr Witold Wybult, koordynator projektu wyjaśnia, jakim problemom chce wyjść naprzeciw SRK, realizując projekt „Czas na Rodzinę”. – Postrzeganie małżeństwa uległo destrukcji. Dla wielu młodych trwałe małżeństwo jest perspektywą nie do osiągnięcia, dlatego decydują się oni na szybkie i nieprzemyślane decyzje ślubne, a przecież większość małżeństw jednak się nie rozpada – uważa prezes Stowarzyszenia Rodzin Katolickich diecezji płockiej.

Inicjatorom projektu chodzi też o zmianę narracji o rodzinie. Nierzadko mentalność młodych ludzi nacechowana jest nastawieniem, że szczęśliwe życie prowadzą tylko single. W poszczególnych zadaniach wskazywać będą plusy życia w małżeństwie i rodzinie. Ich działania nakierowane będą na obronę tezy, że „życie i małżeństwo oparte na właściwie zbudowanych więziach prowadzi do szczęścia, bezpieczeństwa, spełnienia”.

– Będziemy ukazywać, że rodzina, która buduje wielopokoleniowe relacje, jest źródłem bogatych, niezwykle umacniających i prorozwojowych więzi. Ukazany zostanie aspekt macierzyństwa i ojcostwa jako niezwykle nobilitujących i odpowiedzialnych ról społecznych – zaznacza koordynator.
Szczegóły dotyczące projektu „Czas na Rodzinę” znajdują się na stronie: www.srkplock.pl. Projekt został dofinansowany w konkursie Ministra Rodziny i Polityki Społecznej oraz Pełnomocnika Rządu do spraw Polityki Demograficznej „Po pierwsze Rodzina”.


(Za: eKai.pl, zdj. Unsplash/Patricia Prudente)

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag