Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Aborcja dla 16-latek i bez zgody rodziców. Farmaceutom grozi 1 mln euro kary

Lewicowy rząd premiera Pedro Sancheza zatwierdził projekt tzw. ustawy o aborcji.
W Hiszpanii nie ustaje polemika wokół zatwierdzonego tydzień temu przez lewicowy rząd premiera Pedro Sancheza projektu ustawy, który wprowadza aborcję na życzenie dla 16-latek. Obok przepisów zezwalających nastolatkom na zabicie dziecka bez zgody rodziców nowe regulacje wprowadzają drakońskie kary dla farmaceutów za odmowę sprzedaży tabletki „dzień po”.

Ustawa rozpoczęła procedurę parlamentarną – po uchwaleniu przez Kongres Deputowanych zostanie przesłana do zatwierdzenia przez Senat. Mający większość w parlamencie rząd Sancheza chce, aby weszła w życie przed zakończeniem kadencji pod koniec 2023 r.

Według pomysłu minister ds. równości Irene Montero nastolatki będą dokonywać aborcji na życzenie za publiczne pieniądze i w publicznej sieci.

Dogłębnie przekształcamy politykę państwa, tworzymy architekturę feministyczną w kierunku innej kultury seksualnej, opartej na wolności seksualnej wszystkich kobiet – wyjaśniła minister ds. równości.

Ustawa daje prawo nieletnim w wieku 16 i 17 lat do zabicia dziecka bez zgody rodziców. Wyeliminowano - obowiązkowe obecnie - trzy dni refleksji przed podjęciem decyzji o przerwaniu ciąży, co wiąże się z potrzebą reformy kodeksu karnego. Po dokonaniu aborcji kobiety mają mieć prawo do dni wolnych w pracy i specjalistycznego wsparcia.

Oprócz tego we wszystkich ośrodkach zdrowia i w aptekach ma być obowiązkowo dostępna tabletka postkoitalna, tzw. tabletka dzień po. Obecnie są dostępne bez recepty w aptekach, a ich koszt to 20 euro.

Drakońskie kary dla aptekarzy

Prawicowy La Razon nazywa polowaniem na czarownice przewidziane w ustawie drakońskie kary finansowe wobec aptek niewydających tabletek dzień po – od 90 tys. do 1 mln euro. Aptekarz zawsze musi mieć zapas odpowiedni do zapotrzebowania i nie może argumentować, że tabletek zabrakło. Prawicowe media podkreślają, że ustawa nie respektuje zapisanego w art. 16 Konstytucji prawa do sprzeciwu sumienia.

Personel medyczny – zarówno w placówkach publicznych, jak i prywatnych, odwołujący się do prawa o sprzeciwie sumienia, ma być ujmowany w specjalnych rejestrach, podobnie jak w przypadku prawa do eutanazji.

Źródło: TVP INFO/PAP – 11 września 2022 r.

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag