Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

„Opieka zdrowotna potwierdzająca płeć” dla młodych to nowy model biznesowy Planned Parenthood – największego w Ameryce dostarczyciela aborcji

Widać już wyraźnie, że czołowy amerykański biznes aborcyjny – Planned Parenthood – po decyzji Sądu Najwyższego USA i konieczności zamknięcia wielu placówek aborcyjnych, szuka nowej przestrzeni do osiągania zysków i wprowadza nowy model biznesowy ułatwiający zmianę płci u młodych od 16. lat. Promuje go pod pokrętnym tytułem: opieka zdrowotna potwierdzająca płeć. W ramach tego programu młodzi mają łatwy dostęp do hormonów płciowych, które mają sami sobie aplikować w iniekcjach podskórnych

Planned Parenthood we własnych reklamach twierdzi, że ich firma aborcyjna powoli stała się drugim co do wielkości dostawcą iniekcji hormonalnych w celu zmiany płci na terenie USA. Tymczasem wszyscy eksperci, reprezentujący różne spektrum polityczne – zarówno z perspektywy religijnej, jak i niereligijnej – ostrzegają, że ten trend jest bardzo niebezpieczny, gdyż liczba osób transpłciowych wciąż rośnie, co powoduje poważne wyzwania w dziedzinie ochrony zdrowia oraz negatywnie wpływa na zakładanie rodzin i na dzietność.

Planned Parenthood w ramach swoich usług poleca młodym, którzy chcieliby zmienić płeć lub nie są pewni swojej identy6fikaji płciowej, stosowanie zastrzyków maskulinizujących lub feminizujących. W ostatnio opublikowanym artykule Kristan Hawkins, prezydent Students for Life of America, zwrócił uwagę na poważną eskalację problemu dysforii płciowej, co stymuluje oferta Planned Parenthood.

We własnych materiałach Planned Parenthood podaje szokujące statystyki. Tzw. potwierdzanie płci i związaną z tym terapię hormonalną oferuje już ponad 200 ich placówek na terenie całych Stanów Zjednoczonych. Są to usługi dotyczące zmiany płci polegające na podawaniu iniekcji feminizujących lub maskulinizujących hormonów oraz blokerów dojrzewania.

Młodzi, którzy mają zaledwie 16 lat i nie osiągnęli jeszcze dojrzałości psychofizycznej, z dużą łatwością mogą otrzymywać recepty na te hormony. W niektórych stanach konieczna jest zgoda rodziców, ale w wielu innych nie. Ponadto dzieci w wieku 15 lat i młodsze mogą uzyskać środki antykoncepcyjne i poronne oraz pomoc w sytuacji zatrzymania miesiączki bez wiedzy rodziców. Nastolatki w wieku 18 lat i starsze, które chcą eksperymentować ze swoją płcią, z łatwością mogą to robić bez żadnych ograniczeń czy dodatkowych badań. .

W swojej reklamie Planned Parenthood informuje: w większości przypadków twój lekarz będzie mógł przepisać hormony od razu tego samego dnia, gdy przyjdziesz na pierwszą wizytę. Nie jest wymagane zlecenie od lekarza psychiatry, aby ich przyjmowanie.

Zastrzyki hormonalne mają wiele poważnych następstw ubocznych. Młodzi zazwyczaj samodzielnie wstrzykują sobie pod skórę preparaty hormonalne lub sterydy, takie jak testosteron lub estrogeny. Celem jest zwiększenie takich cech, aby wyglądać bardziej kobieco lub bardziej męsko.

Na przykład chłopcu, który chce zmienić się w dziewczynę, przepisuje się iniekcje zawierające estrogeny lub syntetyczny steroid –spironolakton. Powoduje to sfeminizowanie jego wyglądu i zakłóci typowe dla tego wieku dojrzewanie płciowe. Dziewczynce, która chce zmienić się w chłopaka, przepisywane są zastrzyki z testosteronu.

Dr Meg Meeker, katolicka pediatra i autorka, w wywiadzie dla Katolickiej Agencji Informacyjnej powiedziała, że nie ma żadnych solidnych badań medycznych, które dowiodły, że hormony i inne procedury „potwierdzania płci” rzeczywiście pomagają dzieciom. Wiemy jednak, że najczęściej dzieciom szkodzą – są to zakłócenia rozwojowe, stres psychiczny i dezorientacja osobowościowa oraz długoterminowa bezpłodność.

Również Planned Parenthood przyznaje, że hormony te mogą powodować u pacjentów poważne, często trwałe skutki uboczne. W ulotkach reklamowych na temat stosowania iniekcji zwierających estrogeny Planned Parenthood stwierdza, że spodziewane skutki uboczne obejmują: przerzedzenie włosów, zmniejszenie popędu płciowego, utratę masy i siły mięśniowej oraz prawdopodobnie trwałą bezpłodność. Natomiast skutki uboczne stosowania testosteronu u dziewczynek obejmują zmiany popędu seksualnego, utratę płodności, zwiększone owłosienie ciała, redystrybucję tkanki tłuszczowej i zatrzymanie miesiączki.

Według raportu agencji informacyjnej NPR tylko w 2021 roku ponad 35 000 pacjentów otrzymało od Planned Parenthood hormony potwierdzające płeć. Ta liczba nie obejmuje jednak innych usług dotyczących zmiany płci, które ta sieć aborcyjna oferuje pacjentom, gdyż Planned Parenthood koordynuje również kierowanie pacjentów na operacje zmiany płci oraz i pomaga im zmienić nazwisko, znaleźć ofertę usuwania włosów, otrzymać bezpłatne usuwanie piersi i zmianę głosu.

Dyrektor generalna Planned Parenthood ze stanu Tennessee i Północnego Missisipi, tego lata w wywiadzie dla NPR,= powiedziała, że ​​placówki aborcyjne są szczególnie dobrze przystosowane do świadczenia usług zmiany płci. – Obie są usługami napiętnowanymi społecznie. Te same wartości, których używamy w „opiece aborcyjnej”, jak samostanowienie, szacunek i nieoceniające podejście do opieki zdrowotnej –naprawdę łatwo przekładają się na służenie naszym pacjentom korzystającym z terapii hormonalnej potwierdzającej płeć.

Czołowi przywódcy pro-life zwracają uwagę, że po decyzji Sądu Najwyższego ws. Roe zwrot Planned Parenthood w kierunku usług związanych ze zmianą płci nie jest żadną niespodzianką.

Mary Rice Hasson, dyrektorka projektu Person & Identity Center w Centrum Etyki i Polityki Publicznej (EPPC)..powiedziała: - Nic dziwnego, że w miarę jak spadają zyski biznesu aborcyjnego, Planned Parenthood poszukuje nowych sposobów na pompowanie swoich zysków i realizowanie celów ideologicznych. Wykorzystują tych samych młodych ludzi, co wcześniej, ale z nową ofertą i innym produktem.

Hasson podkreśla także, że Planned Parenthood może reklamować i ukazywać swoje nowe usługi, związane ze zmianą płci, jako sposób na zaspokojenie potrzeb pacjentów, ale nikogo nie oszuka. Ich biznes to śmierć i zniszczenie, a ich model biznesowy opiera się na wykorzystywaniu bezbronnych młodych ludzi dla zysku.

Scott Nugent, założyciel TReVoices, organizacji zrzeszającej liderów ze wszystkich środowisk, którzy opowiadają się przeciwko zmienianiu płci u dzieci, powiedział: . – To model biznesowy, to wszystko czysty biznes. To nie ma nic wspólnego z prawami człowieka. To tylko 100% zysku rok do roku. (...) Niczego to nie naprawia – podkreślił. – Cóż, to nowy przemysł warty bilionów dolarów – dodał.

Nugent twierdzi, że TReVoices i inni zostali zablokowani na Twitterze i w innych mediach społecznościowych za podawanie informacji o szkodliwych skutkach zastrzyków zawierających hormony płciowe oraz innych procedur przygotowujących do operacji zmiany płci.

Przykładowo: TReVoices cytuje badania pokazujące, że ludzie, którzy przyjmują syntetyczne hormony, mają między innymi problemy z gęstością kości, poważne choroby serca, zahamowanie rozwoju mózgu i wyższe wskaźniki samobójstw. – Wszyscy, którzy próbują poinformować o tym innych, są uciszani – dodaje Nugent.

Samantha Stephenson, prowadząca podcast bioetyczny Brave New Us twierdzi, sieć Planned Parenthood dla własnego zysku, poprzez dostarczanie młodym hormonów w celu zmiany płci, przyczynia się do potężnego ataku na rodzinę.

- Zastanówmy się, dlaczego Planned Parenthood przede wszystkim „pomaga” ludziom, aby nie zostali rodzicami? I dodała, że oferowanie łatwego dostępu do iniekcji hormonów płciowych, pokazuje czym ten program w rzeczywistości jest, ostatecznie demaskując ich propagandę i retorykę. Zamiast umożliwiać ludziom budowanie rodzin, te procedury pozbawiają młodych pacjentów ich naturalnych zdolności do założenia rodziny i posiadania potomstwa – powiedziała.

Stephenson wezwała katolików, aby pamiętali, że tak wielkie zło można zwyciężyć tylko modlitwą i postem. Powinniśmy modlić się o nawrócenie tych, którzy pracując w Planned Parenthood okaleczają tak wiele młodych osób.

 

Źródło: Katolicka Agencja Informacyjna USA (CNA(, opracowanie własne – 9 września 2022 r.

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag